• "half life ile büyümüş 30+ lara bu battle royal geyikleri hakikaten hiç yaramıyor"

"şimdi ki nesil yerde durmuyor maksat vurulmasınlar.."

bildiğin uça kaça oynanan ve aim üzerine kurulu yılların half life'ını pusarak mı oynuyordunuz abicim siz? bu kafadaysanız indirmeyin zaten beklentinizi karşılamayacaktır.

bu oyun hız olarak half life, grafik olarak cod/bf, karakter olarak ow, format olarak da h1z1 karışımı bir şey.

edittonuz: oyun dünyasının battle royal çerçevesine evrilmesini sağlayan, insanlar tarafından çabuk tüketilebilir olması ve şirketlere iyi kazanç sağlıyor olması. yani onüç tane üç yazarak aktifleştirdiğimiz cs döneminde değiliz artık ya da bütün mahalle toplanıp internet cafeye cs, eycof falan oynamaya gitmiyoruz. çünkü o dönem özellikle büyük şehirlerde bitti. benim bebeyken cs attığım herifler torbacı falan olmuştu ergenken lan. zaten internet cafe işi de liseden kaçıp lol oynayan bebeler için ya da çıktı almak isteyenler için var artık.

2000lere kadar olan kısma baktığında üretici kazanmıyor (en azından türkiyede), dağıtıcı (internet cafe) ne kadar oyun kurduysa o kadar oynayabilme şansın var. e noldu? her eve pc geldi, internet geldi ve o devir bitti. artık tüketici bir dağıtıcıya bağımlı değil. isteyen istediği oyunu gerekiyorsa parasını verip evinde istediği keyifle oynuyor. sağdan soldan "o yasak" "bunu kullanmıyoruz" gibi oyun mekaniklerini beğenmediği/beceremediği için mahalle grubunun liderinin sıçık sesini duymuyoruz.

şimdi bu oyun özelinde tekrar konuşmak gerekirse; çok tutulan belli oyunları bir araya getirmişler. gayette başarılı bir şekilde yapmışlar bunu. battle royal sevmiyorsanız indirip vaktinizi çöpe atmayın.
  • demin indirip bir el attığım oyun.
    maç sonunda, takım arkadaşım 3 tane adam vurmuş ben el boyu 3 adam bile görmedim..

tek söyleyebileceğim şudur: o neydi gız!!?

kendimi bir atari salonunda gibi hissettim..
    neyse bakalım yarına çözerim herhalde.
  • bahsedildiği gibi grafikler çok göz yorucu ve detaylarda boğuluyor insan.

bu tarz oyunlar oyunun uzun süreli oynanmasını engelliyor oyun bitince de insan kafasını bir süre toplayamiyor.

tabi bunlar benim görüşüm belki artık benim kafam kaldırmıyor da olabilir ama pubg yi 5 6 saat aralıksiz zevkle oynayabiliyorum.
  • tanım: hareketli bir oyun.

şu 30+ yaş muhabbetini anlayamadım gitti. yaklaşık aynı yaşta olduğum adamlar hareketli oyunlara karşı tavır almış. 1999 yılında çıkan (bkz: quake iii arena) oynamadınız mı hiç? ya da (bkz: half-life)

özellikle crossfire'da hoplayıp zıplamayan frag'tan frag'a koşmayan eski oyuncuyum demesin.
  • üç kişi takım olarak giriyorsunuz, ikiniz ölürseniz üçüncü kişi sizi kaldırabilir, bunun bilinerek oynanması gereken oyundur.

iki kişi bir yere ben onlardan uzak bir yere indim oyun başında. onların indiği yere başka bir takım inince sayı azlığından, silah bulamamaktan, beceriksizlikten artık bir nedenden ikisi de düştü. ben koşarak olay yerine yetiştim, baktım akbaba gibi üşüşmüşler takım arkadaşlarımın başına. shutgun ile ikisini vurdum, üçüncü kişiye yetmedi shutgun mermisi, bulabiliğim diğer silah hafif makinalı ile saydırdım.wraith karakteri olduğu için ulti kullandı kaçtı(arkada iz bırakıyor kaçtığı yeri görüyorsunuz), o kaçtığı sırada reload yaptım shutguna ve vurdum. o anlarda halen düşen iki takım arkadaşımı diriltmek için zamanım vardı ancak ben üçüncüyle kapışırken çıkıp gittiler(belki de düştüler oyundan-oyunda halen abuk subuk oyundan atmalar mevcut). bekleselerdi üç kişi mutlu mesut yolumuza devam edecektik*. sonuç olarak tekrar diriltilme şansınız kalmayıncaya kadar bekleyin.
  • silah hasarlarında dengesizlik olduğunu düşünüyorum.

100can+75zırhım var. hangisi göremedim ama bir shotgun ile adam bana tek attı. tek.

tek de atmazsın be kardeşim. cover alıp silaha bile davranamadım. adam sıktı ve düştüm.

edit: aydınlatıldım. peacekeeper diye bir shotgun var. headshot atınca 165 hasar atıp deviriyomuş. bi de mastiff var, 288 hs hasarı varmış. yok anasının
  • nasıl olduğunu sormayın ama bir açık var haritada istediğim yere uçabiliyorum hatta şöyle diyeyim süperman gibi haritanın başından başına istediğim zaman uçup gidebiliyorum, umarım çok yayılmadan kapatırlar bu açığı büyük ihtimal patch gelir yakında

edit: uçarak denizin oradaki yaratıklara bakmaya gittim haritanın dışına düşüp öldüm :d
  • yeni bir yayıncı olan glaxykebap ve ekibinden öğrendiğim oyun. başarılılar bence ilerde patlar bu gençler. :)
  • iyi oynamayan yazarlar varsa yeşillendirsin oynarız
  • özellikle çok çok iyi bir bilgisyar istemeden de oynatabilen bir oyun olduğu için çok fazla talep aldığını söylemek gerekir.

3 kişilik gruplara rastgele adam gelince ve trolleyince de pek tadı olmuyor. o yüzden mümkün mertebe tanıdıklarla oynamakta fayda var.

eklemek isteyenler için : ghoku010

niye yaşı yazdıysam. *
hesabın var mı? giriş yap