• asla ve kat'a aileden birinden öğrenmeyin. özellikle de karı/koca/sevgiliden. ilişkinizi sınamak istiyorsanız o ayrı tabi.
  • kendi başınıza öğrenmeye çalışırsanız daha sakin oluyor.

"yaklaşık 40 dk'lık bir seans sonunda -300 metre uzunluktaki bir sokak dışına çıkmadım- ekranın üstünde level up yazması hoş bir detay olmuş. açılan skill'i ise kendimizin seçememesi hoş değil.

ama olsun:

yarım debriyaj unlocked"
  • babama göre 1 saatlik iş. hakkaten de öyle. ama siz siz olun, motorun çalışmasını ve parçalarını öğrenin. sonra maazallah ilk arızada usta size bişeyler anlatıyorken bön bön bakıp "tamam ustam, dediğin gibi olsun" deyip çıkarılan hesaba boyun eğiyosunuz...
  • istenirse ve uğraşılırsa rahatlıkla öğrenilecek bir eylemdir. asıl mesele araba kullanmayı öğrendikten sonra trafiğe çıkabilmek. sırf bu korkudan dolayı öğrenmeye bile yanaşmıyorum.
  • 10 yıldan fazladır ehliyetim olmasına rağmen hiç araba kullanmamıştım. hatta kullanmaktan çok korkuyordum. zaten ehliyeti alalı o kadar uzun zaman olmuştu ki kullanmayı unutmuştum, hatta ve hatta hangisi gaz hangisi debriyaj bilmiyordum bile... her şey 20 hün önce artık canıma tak etmesiyle başladı. yeter artık dedim. baktım kocam bana öğretmeye yanaşmıyor, araba nasıl çalışırdan ziyade bana devirleri anlatıyor ortak bi arkadaşımızdan rica ettim bu gaz bu fren bu debriyajla başladık işe 1 hafta sonra yalnız kullanmaya başladım ama trafiğin hemen hemen hiç olmadığı yerlerde. 20 günde müthiş bir şoför oldum diyemem ama o araba kullanmaktan deli gibi korkan ben şimdi araba kullanmak için bahane arıyorum bıraksan yan apartmana arabayla gidicem. ve bu kadar zevkli bir şeyi yıllarca ertelediğim için pişmanım sözlük !
  • mart'ta öğrenmeye çalışacağım beceri.
  • dersler aşırı yoğun olduğu için ve kendimde de yeteri cesareti bulamadığımdan dolayı seneye deneyeceğim...
  • 5-6 yaşlarındayken babamın kucağında direksiyon dersi alırdım.ayaklarım gaza yeter yetmezde geçtim direksiyonun başına.biraz merak biraz yetenek meselesi sanırım.ilgisi olmayanlar daha zor öğreniyor.
  • mühim olan araba kullanmayı öğrenmek değildir. arabanın nasıl kullanacağını az çok herkes bilir/öğrenebilir. bu gaz, bu debriyaj, buradan silecekler çalışır, bu dikiz aynası dersiniz, pratik yapa yapa bir şekilde o mekaniğe hakim olursunuz.
    hakim olursunuz ancak, asıl mühim olan trafiği okuyabilmektir. trafiği okuyabilmek, ona hakim olmak ise hakikatten yetenek ve tecrübe işidir.
  • babanizla ve onun arabasiyla yapilmamasi gereken eylem. kanmayin sakin gel evladim sana araba kullanmayi ögreteyim masallarina. özellikle benim peder tipinde bir babaya sahipseniz hersey yanlis, ha kendisi trafigin irzina gecer ama sen sag sinyal mi vermedin vay haline kendisi bir anda dogru ahmet olur sen de bay yanlis.

15 yildir arac kullanirim, oyle acayip söför oldugumu söylemedim hic bir zaman ama cok sakin kullanirim. yinede pederi arka koltuga oturturum eger benim arabama binecekse.
hesabın var mı? giriş yap