şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çok da uzakta olmayan bir tarihte beklenilen hadise. (bkz: ay olabilir mi öyle bir şey)
  • hükümet memur maaslarini her turlu krizde oder ama odedigi maasla ekmek alinabilir mi onu bilmiyorum. istedigimiz kadar tl basabildigimiz surece sikinti yok
  • merkez bankasında yaklaşık 20 milyar dolar rezerv var.

sırf bugünkü dalgalanmadan dolayı ettikleri kâr 1 yıl memur maaşlarını öder.

ayrıca olmayan şeyleri olmuş veya olacakmış gibi başlık açanlar da berat albayrak sunumuna maruz kalsın. böyle de büyük beddua ediyorum.
  • memur maaşları ödemez ise bir ay memura birşey olmaz ama diğer tüm kesim boku yiyeceği için bize giren çıkan birşey olmaz ;)
  • öğretmen maaşıyla dünya gezisi yapan memurları üzecek olan durumdur.

gerçekten var böyle insanlar nasıl yapıyolar anlamıyorum ama öğretmen maaşı ile gezmediği yer gezmediği yer kalmadı tanıdığım bir kişinin.
  • maaşı ödememe değil de maaşlara enflasyon zammı yapmama kararını beklediğim iddia.
    (bkz: cari açıksız büyüme modeli)
  • tl basar ödersin amk cahilin böylesi de çekilmiyor burası euro kullanan yunanistan'mı da maaş ödeyemeyeceksin? ha aldığın maaş yüksek enflasyonda erir gider o ayrı.
  • ben hep asgari ücret aldığım için beni ilgilendirmeyecek durum.
  • böyle bir şey imkansızdır.

türk lirasını türkiye cumhuriyeti merkez bankası'nın direktifleriyle devlet'e bağlı darphanemiz basar. kağıt bedeli temin edildiği sürece türk lirası basar öderiz.

fakat 100 tl ile bir kilo kıyma alabileceğimiz günler yakındır, para pul olup eriyip gidecektir orası ayrı. yoksa paranın yatma sıkıntısı olmaz asla.