• merkez bankasında yaklaşık 20 milyar dolar rezerv var.

sırf bugünkü dalgalanmadan dolayı ettikleri kâr 1 yıl memur maaşlarını öder.

ayrıca olmayan şeyleri olmuş veya olacakmış gibi başlık açanlar da berat albayrak sunumuna maruz kalsın. böyle de büyük beddua ediyorum.
  • ödeniyor da noluyor sanki.
  • memura bir bok olmaz, olan emekliye olacak.
  • öğretmen maaşıyla dünya gezisi yapan memurları üzecek olan durumdur.

gerçekten var böyle insanlar nasıl yapıyolar anlamıyorum ama öğretmen maaşı ile gezmediği yer gezmediği yer kalmadı tanıdığım bir kişinin.
  • maaşı ödememe değil de maaşlara enflasyon zammı yapmama kararını beklediğim iddia.
    (bkz: cari açıksız büyüme modeli)
  • ben hep asgari ücret aldığım için beni ilgilendirmeyecek durum.
  • memurlar esnafın iş yapma sigortasıdır. kimsede para olmasa bile memur ayın 15 inde para alır çarşı pazara harcama yapar. ayrıca memurlar hükümetin vatandaşa görünen yüzdür. enflasyon veya kur artışını telafi etmez ama yinede maaşı öder. hem ödese ne olur. 1 ocakta dolar 3.80 lerdeydi ve devlette 20 yıllık mühendis maaşı 1500$ civarıydı. şimdi aynı mühendis yaklaşık 5500 tl alıyor ama 1500$ ın karşılığı yaklaşık 10000 tl lerde. 8 ayda reel anlamda maaşın yarısını kaybetti.
  • aralık 2018'e kadar beklemenin gereği yok. şu anda bile ödemiyor desek doğru. geçenlerde ataması yapılan 20 bin sözleşmeli öğretmen ikinci bir güvenlik soruşturması gerekçe gösterilerek göreve başlatılmadı. eylül ayına kadar soruşturmaların sonuçlandırılacağı belirtildi. bu esnada tabi ki ne oldu, 20 bin öğretmenin maaşı da ödenmedi. takdir sizin.
  • yok öyle birşey
hesabın var mı? giriş yap