• hepsiburada'dan 08.10.2018 tarihinde verdiğim sipariş, ayın 8'i ve 10'un da iki paket ile "aras kargo" ile yola çıkarıldı. ayın 10'un da yollanılan paket teslim edildi. diğer paket ise gelmedi. ama her gece telefona mesaj geldi." paketiniz ulaştı,mesai saatleri içinde teslim edilecekti" diye.

dün canıma tak dedi ve çorlu-günebakan şubelerine gittim. bana " adresimde olmadığım için iade " dendi.
    bende mümkün olamayacağını, evde devamlı birisinin olduğunu, hatta gerekirse, güvenlik kameraları dahil ispatlayacağımı söyledim.

görevli, "biz bilmiyoruz, hepsiburada'yı arayın" deyip, işine döndü.

neden teslim edilmedi, evde bulamadıysa neden bir haber kağıdı bile bırakmadı, neden her gece teslim edeceğiz mesajı attı soruları cevapsız bırakan kargomsu şirkettir.
  • bu şirketle bir kere memnun iş yapamadım bir kere ya bir kere sorunsuz kargo olsa dişimi kırcam.bir keresinde kamyon var caddede dedi arayıp yarın getircem dedi bende dalga mı geçiyon kaç tane girişi var caddenin ne alaka dedim benden iyimi bileceksin dedi amına koyayım ben sanki başka şehirde yaşıyom, neyse ertesi gün oldu baktım gelmedi saat 5 oldu aradım kargo vardı bizim noldu falan kardeşim sen dün dedin ya gelip alırım ben dedin bende şubede bıraktım dedi bende öyle bişey demedim falan dedim getirsene benim kargomu kardeşim saçma sapan iş yapıyosun dedim getirmiyorum nabıcaksın lan dedi*ne biçim konuşuyon lan sen dedim adam bu sefer dedi ki getirmiyorum amınakoyayım git al kargonu dedi kapattım telefonu aradım müşteri hizmetlerini dedim böyle böyle diyo bu adam biz özür dileriz hemen şubeye ulaşıp kargonuzu acil bir şekilde ulaştırıcaz dedi saat oldu akşam 8 ne gelen var ne giden ertesi gün aradım kendi çalışanınıza söz geçiremiyosunuz adam getirmedi kargo falan dedim hemen şikayet bilmem nesi oluşturalım dedi oluşturduk küfürleri falanda söyledim komple olayı anlattım sonra gittim aldım kargoyu adam harbiden de getirmedi aldıktan sonra bir daha aradım bakın gittim aldım kimse getirmedi bunu da ekleyin dedim yine özür bilmem ne bu olay böyle kapandı.
    bugün(farklı şehirlerde gerçekleşiyor) bu iki olay yine bu lanet şirketle bir paket gelicek evden çıkmam lazım arıyorum şubeyi kimse açmıyo müşteri hizmetlerini aradım dedim bunlar açmıyo telefonları siz ulaşın isterseniz işim var evden çıkıcam kaç gibi getirceklerse ona göre ayarlayım dedim biz şubeye ulaşamayız isterseniz şikayet şeysi oluşturalım 2-3 gün içinde sonuçlanır dedi*kardeşim ne alakası var benim dediğim şeyle bunun dedim*başka yardımcı olabiliceğim bir konu varmı dedi kapattım bende sonra bir şekilde açtı şube kaç kere aramadan sonra durumu anlattım dağıtan arkadaşa ulaşamıyoruz yoğunluk var dedi siz numarasını verin ben ulaşırım dedim yok öyle bir durum söz konusu olamaz dedim daha önce vermiştiniz dedim hee tamam o zaman dedi verdi numarayı*aradım adamı kargo vardı dedim kendin bırakıcaksın dedi yok sizin teslim etmeniz gerek var ben alıcıyım dedim* sekiz buçukta getiririm dedi kapattı sonra telefonu koydum ulan dedim bu adam benden ne isim istedi ne adres sordu aradığım numarada kargonun üstünde yazan numara değil sonra başladım gülmeye. güldürürken düşündüren bir firma nasreddin hoca gibiler amına koyayım.
  • ben de çeşitli küfürlerle burayı süslemek isterdim ama direkt olayı anlatayım da hep birlikte küfürleşelim kardeşlerim. geçen perşembe bir sipariş verdim. internetten bulduğum bir firmaydı ama siteden satışı durdurduklarını bildiren bir mail aldım. ya n11.com'dan ya da havale ile kendilerinden alabiliyordum. whatsapp ile iletişime geçtik. ürünün fotolarını whatsapp üzerinden de istedim. her şey okey firmayla yani. dedim "yarın (cuma) gönderirseniz, cumartesi bana teslim ederler, eğer istanbul'daysanız". ben izmir'deyim. kendim de pek çok kargo yolladığımdan nereden kaç günde teslim oluyor, biliyorum. neyse bana aras kargo demez mi? kendi işleri kötü gittiğinden kargo anlaşmalarını bozmuşlar, anlaşmalı başka dükkandan bana yolluyorlar. daha önce aras kargoyla bilgisayar kargolatmıştık yıllar önce, bilgisayarın yarısı gelmedi. üstünü kapattılar, gitti bilgisayarın parçaları. yeni parçalar almıştık. monitör ile klavye+mouse gitmişti. benim de aras kargodan zaten ağzım yandığından hayatta çalışmadım bir daha onlarla. cumartesi gelen giden olmadı. dedim pazartesi gelir. dün (pazartesi) bütün gün evdeydim, hatta yarısında kapının önünde komşu kızlarımın oyuncaklarıyla oynadık, ne gelen var ne giden. haa baktım bu arada nerede diye. adam cuma kargoya vermiş. kargom cumartesi benim şubeye gelmiş. o günden beri teslimatta görünüyordu. bugün baktım. dün akşam saat 18:46'da not girilmiş "alıcı adresinde tanınmadığı için kargo teslim edilememiştir." diye. yalancılar! aradık şubeyi az önce "kamyon bozuldu, dün teslim edemedik" diyor. dedik "e peki şubede mi kargo?" "yok, dağıtımda gün içinde gelir" diyor. dedik "e böyle not düşmüşsünüz." "otomatik düşüyor o notu." diyor. "saat kaç gibi gelirsiniz peki?" diyoruz. "gün içinde" diyor. mallıkta çığır açan firmayı alkışlıyoruz gençler. gene evden çıkamıyorum bunlar yüzünden. hayır şubede olsa gidip alacağım ama yok geziyor benim kargo. bakalım gün içinde gelecek mi? editlerim burayı.

edit: kargo konya'dan gelmiş. söylemeyi unutmuşum. saat 11:30'da tekrar "alıcı adresinde bulunamadı" ibareli cümleyi yazdılar. defalarca aramama rağmen meşguldü telefonu. en sonunda çaldı. dedim böyle böyle. "adresi bi tekrar eder misiniz?" adres numaram 19/b. dedi "ne b miiii 6 yazıyo burda ondan bulamıyorlar siziiii?" 'yalan söylemeyin sokakta sadece bir tane 19 numara var' dedim. bağırmaya başlayınca "emrah bi baksana şuna" dedi. başka birisi aldı telefonu. her şeyi tekrar anlattım. bu telefonu alan muhtemelen benim evin buraları biliyordu. sokağın bir ucu şuraya bakmıyor mu filan dedi. evet dedim ama devamını tahmin ediyorum. dedi "ben 19/b'ye geldim, bir kadın çıktı, sizi tanımadığını söyledi". 'yalan söylemeyin sabahtan beri pencerede bekliyorum, değil siz hiçbir kargocu gelmedi. madem bulamadınız, telefon numaram yazıyor neden aramadınız' dedim. "hanımefendi kargonuz şubede, gelin kendiniz alın tekrar gelemem" dedi. "yalan söylüyorsunuz, pis yalancılar!" dedim, telefonu suratına kapattım. şimdi sinirden dudaklarımı geviyorum. aras kargo basmane şubesi.
  • gördüğüm en kötü ve en düzenbaz kargo şirketi. cuma günü trendyoldan verdiğim bir sipariş pazartesi günü tedarik edildi ve kargoya verildi. kargoya verildiğine dair ne bir sms bilgilendirmesi aldım ne de mail. trendyoldan sipariş detaylarını takip etmiyor olsam asla bilmeyeceğim ne zaman geleceğini ya da yola çıkıp çıkmadığını. neyse, kargoya verildiği andan itibaren yine trendyol üzerinden siparişimi takip etmeye devam ettim ve bugün yani salı günü teslim için şubeden çıkardıkları bilgisini edindim. bütün gün siparişin durumu buydu, oturdum evde bekledim, kapı çalacak duymayacağım diye kulaklık bile takmadım. sonra saat 16.30-17.00 arası sayfayı tekrar kontrol ettiğimde "uğrandı notu bırakıldı" olarak güncellediklerini gördüm. ayrıca trendyoldan da evde olmadığım için siparişimin teslim edilemediğini söyleyen bir mail aldım. bu nasıl olabilir şokuyla binanın giriş kapısını kontrol ettim not var mı yok mu diye, yoktu. arkasından hemen şubeyi aradım, "ben adresteydim bütün gün gelen giden olmadı, not falan da bırakılmamış, kuryeyi tekrar adrese yönlendirebilir misiniz" dedim. telefondaki eleman önce adresimi doğruladı, sonra "sisteme not bırakıldığına göre gelip sizi bulamamışlar demektir, belki sizin ziliniz bozuktur" diye son derece laubali bir cevap verdi. bilendim tabi ben, ürünü geri göndermeyin gelip alacağım dedim, 3 gün içinde geri gönderiyoruz dedi, tamam işte göndermeyin diyorum, göndermeyin. neyse o ateşle gittim şubeye paketi almaya, ama sinirliyim yani biriyle konuşacağım mutlaka bu konuyu. 4-5 kişi çalışıyorlar içerde, derdimi anlatmaya çalışıyorum kimse yüzüme bakmıyor, paketimi arayan adam "arkadaş uğramıştır yeaa" falan diyor ama adeta kendi bile inanmıyor. şikayet formu doldurmak istiyorum dedim, telefonla arayarak yapabilirsiniz dediler. gördüğüm muamele daha da sinirlendirdi beni, çıktım şubenin kapısının önüne tabeladaki çağrı hattını aradım. müşteri temsilcisi de biraz ters mizaçlıydı ama şikayet formu doldurmama aracı oldu, şubeyi arayıp onları tekrar adresime yönlendireceğini söyledi ama ben zaten paketi almıştım, o yüzden bunun yalnızca bir şikayet konusu olmasını istediğimi söyledim. çözümlenince bana geri dönüş yapacaklarını söylediler, ne olacaksa artık. mümkün olduğunca bu kargo şirketinden uzak duracağım bundan sonra, online alışverişlerimde canlı destek hattına bağlanıp göndericinin aras kargoyu tercih etmemesini rica edeceğim hatta, gördüğüm muamele ve ilgisizlik o derece tiksindirdi beni. adres karıştırılmış olabilir buna anlayış gösterebilirdim ama bu soruna karşı asla çözüm odaklı bir yaklaşım sergilememeleri beni aşırı rahatsız etti. iyi ki yanlış şehre falan götürmemişler siparişi, öyle bir ilgisizlik ve yapılan işle uzaktan yakından alakalı olmama hali çünkü.
  • kendileriyle tek sıkıntım, takip uygulamalarının çok dandik olması galiba. işyeri adresini verdiğim için teslimatta herhangi bir sıkıntı yaşamadım. ama ürünün nerede olduğunu tam anlamıyla bilememek 2018 yılında biraz fazla ilkel. onun dışında personelinin tavrını beğendiğim bir kargo firması.
  • 3 gündür şubede bekleyen kargomu dün "alıcının adresi yetersiz" diyerek bugünde "toplumsal olaylar sebebiyle" gibi bir neden sunarak teslim etmeyen gerçekte elaman yetersizliği nedeniyle adresime gelmek işlerine gelmeyen kargo firması. hem toplumsal olay ne amk.
  • telefonla konuşmayı bırak başımdan geçen bir olayı paylaşmak istiyorum izninizle ;

geçen yaz internet üzerinden verdiğim bir siparişim vardı ve 2 iş günü içerisinde elime ulaşacağı söylendi 3. iş günü geçmişti ki aras kargonun kargo takip kısmında sipariş verdiğim kargomun hala bayilikte olduğunu ve gün içerisinde kargonun elime ulaşacağı bilgisini edindim, gün boyu evde bekledim bi ara markete diye evden çıktım ( market evimin altında ) aras kargonun geldiğini gördüm araçtan inen kişinin elinde hiç bir şey yoktu ve apartmana yöneldi sesimi çıkarmadan takip ettim benim dairemin ziline bi kere bastı ve apartman girişine ( evde yoktunuz kargonuzu bayiliğimizden alınız ) yazılı bir kağıt yapıştırdı.

burada devreye ben girdim ve kargonun bana ait olduğunu belirtip siparişimi istedim yetkilinin bana verdiği cevap ise şuydu “ kargom bayilikte kaldığını ve gün içerisinde gidip ismim ile alabileceğim söylendi “ ben de peki bu kağıdı neden yapıştırıp yalan yanlış işlem yaptıklarını sorunca verecek cevapları dahi yoktu, kendilerini şikayet edeceğimi belirttiğim anda hemen ters dönüş yapıp yarım saat içerisinde kargomun bana ulaşacağını söylediler velasıl kelam öylede oldu yani demem o ki çoğu firma ciddi anlamda yalan beyanlarda bulunuyorlar ve hiç biri güvenilir değil.
  • kargo paketini sadece 1 kat taşımaya üşenip hamile eşime taşıtmak isteyen çalışanları bulunan berbat firma. sanki bedavaya çalışıyor gibi of puf etmiş taşırken. parasını verdiğim hizmeti yapmaya üşeniyor it.
  • ne yazık ki politikasını diğer kargo şirketleri gibi “ geldik sizi göremedik” şekline eviren fiyasko kargo şirketi.
    yıllardır kargo gönderiyorum bu şirketle ama son iki ay içinde iki kargoma ayni şekilde çakallık yapıldı.geldik sizi görmedik bu sebeble kargonuzu geri gönderdik.ya birader şaka misiniz ? is yerim kameralarla dolu, saat bilmem kaçta geldik diyorsunuz açıp bakıyorum yok öyle birsey bir de utanmadan 10 daha kargo ücreti yansıtalım diye yalan söylüyorsunuz... bu mu sizin kurumsalliginiz bu mu sizin misyonunuz...
    siz siz olun bu şirkete bir daha kargonuzu emanet etmeyin arkadaşlar.
    hele ki karşı ödemeli hiç göndermeyin.ulaşacağı kişiyi arayıp sormuyorlar bir gün sonra kargoyu geri gönderip pişkin pişkin gidiş geliş ücretini de katıp sizden para talep ediyorlar. vermiyor musunuz ?
    kargonuzu gasp edip acık artırmayla satarız şeklinde tehdit ediyorlar.
  • dhl'in dünyanın diger ucuna 2 3 gün de teslim ettiği kargoyu, kendileri 2 günde avrupa yakasına teslim edemeyen kargo şirketi. ha diğerler kargo sirketlerinin de kendilerinden bir farkı yok. al birini vur ötekine. bir de buna rağmen dünyanın parasını alıyorlar.
hesabın var mı? giriş yap