• bu vatandaşların website'lerinde yazan şube telefon numaralarını boş yere aramayın, kimse açmıyor.

tanım: vasat kargo firması
  • adamlar bildiğin telefonu ulaşılmaz kılmışlar. bir iki üstteki yazarla aynı durumu yaşıyorum:

cuma dağıtıma çıksın diye anlaştık şube elemanı ile. perşembe dağıtıma çıkarıp evde yoksunuz şubeden alacaksınız artık diye muamele yaptılar. müşteri hizmetlerine şikayet ettim. ok, dağıtıma çıkaracaklar dediler ama tık yok.
  • 29 kasımda şehrime gelmiş olan kargomu "alıcı kargoyu kabul etmiyor" teslim edilememe nedeniyle sisteme yansıtmışlar

30 kasım için yine aynı neden sisteme yansıtılmış.

bugün lanet olsun ben gidip alayım şunu dedim. gittim ve kargomu bulamadılar, sinirden çıldırıyorum.

adamlar kargo dağıtmayı bırakmış gelen müşterilerin kargolarını bulamıyorlar! bir de pişkin pişkin daha gelecek paketiniz görünüyor sistemde, bulunca onunla getiririz diyorlar.

(bkz: rezil kargo firması)
  • maalesef şirketimizin çalıştığı kargo firması.

özellikle toplu gönderimlerde;

antep'e gidecek kargo, çanakkale'ye gider...
    çanakkale'ye gidecek kargo, bayburt'a...
    bayburt'a gidecek kargo, diyarbakır'a...

kafasına göre takılıyor.
  • soyguncudur 100 gram olan kutuya 38 lira alıyor, neden bu kadar pahalı dediğimde aynısını sabah 115 liraya gonderdim diyor indirim uygulamak zorunda degiliz diyor bay çalışan efendiler.
  • kargo takibinde yolda gorunuyor, sonra yonlendirme, tamam, oraya yonlendirdildi buraya yonlendirildi, yolda, yolda, yolda... 2 gun ise gitmedim, patrona dedim ki, ben evden calisayim, kargo gelecek, tamam dedi, oturdum evde calisiyorum, gelmedi o kargo. telefonlarimi da acmayacaklarini bildigimden 3. gun (cumartesi) atladim gittim aras subesine, nerede kargom dedim, burada dediler. niye getirmiyorsunuz dedim, getirdik, evde bulamadik dediler. yani ben 2 koca gun evde oturayim, bekleyeyim, kargo gelir diye muzik acmayayim, sonra evde bulamadik... bsg...
  • ben böyle yüzsüz bir şirket görmedim, dağıtıcı eleman arıyor, 5 dakkaya sizin ordan geçicez aşağı inip yoldan paketi alır mısın diyor. lan ben hayatımda böyle bir yüzsüzlük görmedim. hakkaten görmedim
  • paketleri kapının önüne, sokağa, kaldırıma bırakıp kaçan ve şans eseri bulmamızı bekleyen, muhtemelen bundan sadistçe zevk alan değişik bir kargo firması, nasıl bir değişiklerse artık pes yani...
  • mümkünse uzak durulması gereken firma. hatta alacağınız firmada tek seçenek bunlarsa ya arayın degistirin ya da o firmadan almayın. ben şahsen sadece bu kargoyla calisan hicbir firmaya yanasmam. hediye gelen ürünümün kargo takibinde bulunduğum şehre hiç girmiş görünmemesi. eve hicbir şekilde kargo getirmemiş olmaları. teslimat tarihi şubeye uğradığım tarihten 2 gün sonrasını göstermesine rağmen gelen ürünü bana getirmeden doğrudan geri göndermeleri, adamlara takip sistemindeki saçmalığı gösterdiğimde sistemlerine bakıp valla bir gelmiş bir gitmiş görünüyor anlamadım gibi salakça cevaplar verilmesi. hatta benden sonra başka birisine de iade göndermişiz demesi adamın kabullenip hemen çıkıp gitmesi gibi bir olay yaşadım. gözünün önünde yalan söylüyor. anlaşılan yoğunluktan ötürü dağıtıma çıkartmadan, urun şubeye ulaştı diye bilgi vermeden çünkü takip sisteminde hiç yazmadı, geri göndermişler. adamın dediği laf şu " nasıl gelişmemiş evinize hergun iki rulo kağıt bitiyor" ulan istersen bir kamyon bitir senin o güzel mantığını sevsinler. yok işte gelmediniz ve birçoğuna da gitmediler eminim. denetim yok, kime şikayet edeceksin müşteri temsilcilerine ulaşamıyorsun. ürünü aldığım yer bile ulaşılamıyor. hepsiburada beyefendiler. sesli tanımlamayla temsilciye bağlanmıyor mümkün değil her kombinasyonu deneyin yine bağlatmiyor. böyle is guzarlik olmaz. kargosundan alış-veriş sitesine hangi birinin rezilligini anlatayım...
  • bugüne kadar gördüğümen dandirik kargo şirketi. kargo şirketi ile evim arasında 1,2 kilometre olmasına rağmen ve adresi doğru yazmama rağmen adres yetersiz gönderici kabul etmiyor diye şerh düşmüşler.

tanım: vasıfsız dağıtım şirketi.
hesabın var mı? giriş yap