şükela:  tümü | bugün soru sor
1860 entry daha
  • geçtiğimiz hafta amazon türkiye'den iki farklı alışveriş ile açılışı yapmış bulunmaktayım. her ikisi de amazonun kendi sattığı ürünler. her iki alışverişte de aynı gün ürün hazırlandı, ertesi gün kargoya verildi ve sonraki gün sorunsuz olarak bana ulaştı. her iki alışverişte de piyasanın en iyi fiyatı idi ki birisi cep telefonuydu.

10 yıldan uzun zamandır internet üzerinden alışveriş yaparım. bu yolla temin ettiğim ürün yelpazesi çok geniş. bu sebeple geçmiş tecrübelerime dayanarak söylemek istiyorum ki ülkedeki satıcı profili belli. bu nedenle amazon kalitesini görmek isteyenlere amazon tarafından satılan ürünlere yönelmelerini tavsiye ederim fakat elbette ki şu anda bu ürünlerin çeşitliliği yeterli değil.

amazon'dan beklentimiz satışı kendileri tarafından yapılan ürün çeşitliliğini artırmaları ve kendi ürün ve hizmetlerini de türkiye'ye getirmeleri. bunlar da tamamlandığında muhakkak ki türkiye'de internet üzerinden alışverişin seviyesi yükselecektir. bu nedenle amazon.com.tr benim için şu an için yetersiz fakat sunduğu ürünler için marka adının hakkını veren firmadır.
  • 23 kasimda yaptigim alisverisin ne tarafima ulasmasini saglayan, ne de para iademi yapan online alışveriş sitesi. galiba paramizi gasp ettiler.
  • ilk alışveriş denememde yaşadığım kargo rezaleti beni öyle bir yıldırmış ki, aradığım ürünün amazon'da 140 tl olmasına bakmayıp 170 tl'ye başka bir alışveriş sitesinden aldım.

çünkü biliyorum ki 2 - 3 günde mutlaka teslim edecekler, anlaşmalı oldukları kargo şirketi kapımı bile çalmadan "sizi evde bulamadık, şubemizden alın" demeyecek, daha önce amazon amerika'da hesap açtım sonradan adresi değiştirdim diye eski adresinizi harfi harfine tam olarak vermeden size yardımcı olamayız da demeyecekler.

böylesine büyük bir markanın yeni bir pazara bu kadar özensizce, yarım yamalak giriş yapması inanılır gibi değil. ama bunu başarmışlar. türkiye operasyonundan kim sorumluysa kendisine teessüflerimi iletiyorum.
  • rotring kalem aldım. ürün görsellerinde kalemin kutusunun fotoğrafı var ama kargo paketinin içinden kalem bildiğin kağıda sarılı çıktı. karton renkli dandik bi kağıdın içine sarıp kalemi göndermişler. yıllardır internetten bi şeyler alan birisi olarak böyle saçma sapan bi paketleme görmedim. olay içime oturdu resmen. tüketici hakem heyetine falan mı başvursam bilmiyorum. daha önce böyle bi şeyle karşılaşmadığım için her türlü yoruma açığım.

kalem şu:
    https://www.amazon.com.tr/…8-1&keywords=rotring 500

edit: gelen mesajların hepsi bu kalemlerin tekli kutuda satılmadığını söylüyor. bunu gayet iyi anlıyorum ve hak veriyorum ama şu fotoğraflara bi bakar mısınız ?

https://s3.eksiup.com/26ba81999156.jpg
    https://s3.eksiup.com/fd29b26d3696.jpg

olayın şokuyla tüketici hakem heyeti falan abarttığımı kabul ediyorum. ama neye sarıldığını ilk gördüğümde yaşadığım şoku da siz düşünün. kalem direk bunun içindeydi. bildiğin dürüm sarar gibi sarmışlar. paketten başka bir baloncuk vb şey de çıkmadı, sadece bu kağıt. paket de zarf paket. kutu değil.

neyse. gelen mesajlardan sonra kalemi iyice inceledim. çizik, kırık gibi bi sorunu yok. sıfır olduğu belli. o yüzden şimdilik sorun yok.
  • beklediğimden çok daha iyi bir performans sergileyen alışveriş sitesi.

toplam 6 siparişte 2 adedi oldukça büyük boyutlu olmak üzere 13 parça ürün aldım. amazon'un satıcı olduğu ürünler mng kargo ile geldi ve ertesi gün cumartesi olmasına rağmen sorunsuz teslim aldım.

başka satıcılaran alınan 3 sipariş yurtiçi kargo ve aras kargo ile 2 gün sonra geldi. birisi hala gelecek.

dikkat edilmesi gereken noktalar;

-ilk defa alışveriş yapıyorsanız ve ilk siparişiniz tutar olarak yüksek olacaksa kimlik doğrulama için faks cihazı yanında beklemeye hazır olun. faksı gönderdikten sonra müşteri hizmetlerini aradım, 2 saat içerisinde hesabı açıp ürünü kargoladılar.
    -kesinlikle amazon satışlı ürünleri tercih edin. birincisi fiyat daha uygun ikincisi mng kargoyu iyi tembihlemişler.
    -ürün fiyatları çok oynak, 3-4 gün gözledikten sonra fikir oluşuyor, gördüğünüz en düşük fiyatta alın. 2700 liradan 1450 liraya kadar inen monitörü sonra benim gibi 2 hafta beklemeyin tekrar düşsün diye. 1500 liraya anca düştü.
    -bilgisayar, oem parça ve kablo vs konusunda tecrübeme istinaden fiyat/performans tavanlarda diyebilirim. boşuna gearbest vs uğraşmayın. 14 liraya gönderdikleri 1.8m hdmi kablo inanılmaz.
  • (bkz: #84235234) adam 1 (bir) adet kalem almış, kağıda sarmışlar diye bozuluyor, komple kutusunu istiyor. yetmiyor hakem heyetine başvuracakmış yorum istiyor. pes.

böyle müşteriler ile uğraşması için peygamber sabrına sahip olması gereken alışveriş sitesi.
  • pazar gunu ertesi gun kargo ile bir urun aldim, pazartesi oglen elimdeydi.
  • harika sitedir. 6 alisveris yaptim hepsi sorunsuz yollandi. amazon'un sattigi urunleri alin yalniz. diger saticilara hic bulasmayin. ayrica fiyat takibi icin sepetinize ekleyin ürünleri. fiyat degistikce bildirim geliyor size.
  • kalemin kutusu ile satıyormuş gibi davranıyorsa, kutusuyla göndermesi gereken firma. müşteri isterse uç alır, uçlardan biri kırık çıkarsa değiştirir. vaad edileni vermesi gerekiyor.
  • şimdiye kadar 2 alışveriş yaptığım e-ticaret sitesi. ürünlerden birini kutusu açıldığı halde iade ettim. tertemiz, sorunsuz aktı iki alışverişim de. şimdilik gayet memnunum.
7 entry daha