şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
3601 entry daha
  • salı günü sipariş verdiğim kargoyu perşembe günü getiren müthiş firma. üstelik aynı şehir de değil. not: satısıcı amazon olan ürün.
  • görsel
    iyi dediğimiz 2 gün yaşamıyor misali o kadar alışverişten sonra kargo firmasının çarşamba müşteriye teslim edildi diye kayıt girdiği kargoyu hala tarafıma ulaştıramamış firma. kargo firması ve kurye ile irtibata geçtim ve dün için kesin teslim edileceğini ve hatalı giriş için özür dilediler. dün de teslimat yapılmayınca iade için müşteri hizmetlerin bildireyim dedim ama türkiye numarası 2 gündür girilemiyor. dün kendim ulaşıp iade talebi istedim ve onaylandı. aynı zamanda fotoğraftaki sorunu da paylaşım ama hala çözülmemiş. iade talebiniz alındu dedikten 2 saat sonra mail atıp, kargo firmasıyla görüşüldü ürün en kısa zamanda size teslim edilecek dendi. artık saldım bekliyorum.
  • münasebetsiz canlı destek operatörleri istihdam eden bir site.
  • iletişim için türkiye numarası giremediğiniz, son zamanlar iyice sıçıp batıran, dünyanın en iyi online alışveriş sitesinin ellerimize düşünce ne bok olduğunu anlamamızı sağlayan sitedir. kargomun kayıp olduğu anlaşıldıktan sonra, para iadesini yapmak için kargonun bulunmasını bekleyen! ve aynı zamanda bu işlemin tam 16 gün sürdüğü bir firmadır.

mng kargo ile çalışmaya hala devam ediyorlar. şu anda 5000 liralık bir siparişim var ve açıkçası akıbetinden korkmaktayım.
  • henüz teslim almadığım siparişin iptali için pazaryeri satıcısına talepte bulunmuştum, iptali kabul etmiş. ücret iadesi x gün kadar sürebilir diye prosedür icabı yazıyordu hep ama genelde bir kaç saat içinde hesaba yatıyordu. bu sefer para gelmedi. kaç gün içinde yansıyor tecrübelerini paylaşabilecek yazarlar var mıdır merak ediyorum.

tecrübelerime göre satıcısı amazon ise maksimum 1 saat içinde hesaba geliyordu.
    daha önce bir pazaryeri satıcısından daha iptal etmiştim o da maksimum 1 saat içinde gelmişti, bu kez uzun süreceğe benziyor, yoksa aksi bir dürüm mü vardır ki kafamda deli sorular.

büdüt : amazon pazaryeri satıcısı bir yazar, para iadesini amazonun yapacağının mesajını yazdı. gelen yok.

edit : yaklaşık 7.5 saat sonra iade ödemesi gerçekleşti.
  • çarşamba akşamı verdiğim sipariş perşembe akşamı kargoya verildi ve teslim tarihi cumartesi akşamı olarak gözükürken bugün öğle vakti kolay gelsin ile elime ulaştı. standart kargoyu seçmeme rağmen paketteki etikete ertesi gün teslim seçeneği yazılmış. sanırım bu yüzden erken geldi. tişikkirlir sipirmin. ayrıca kargo gelirken canlı takip sistemi ile izlemek keyifliymiş.
  • 27 mayıs 2020 çarşamba günü saat 18 civarında verdiğim 88 tl.lik siparişin normal teslim tarihini 30 mayıs 2020 cumartesi göstermesine rağmen ertesi gün perşembe öğlen 13'de agt kurye ile teslim eden online alışveriş sitesidir. herhangi bir ekpress kargo ücreti de ödemedim.
  • fiyatları diğer alışveriş sitelerine göre pahalı
  • hepsiburada.com yerine ebediyen tercih edeceğim yeni e-ticaret sitesi.

hepsiburada’dan verdiğim siparişler 4-6 gün arasında kargoya verilip oldukça geç gelirken amazon türkiye’den verdiğim sipariş gece 11’de kargoya iletildi, 18 saat olmadan siparişim elime ulaştı. kolay gelsin kargo firması ile gönderdiler, kargomu canlı takip edebildim, getirecekleri saati aynı gün içerisinde 2 defa değiştidim ve son tercih ettiğim saatte teslim gerçekleşti. her şey disiplinli şekilde rayında ilerliyor.
  • 41 gündür gönderilmeyen ürün için para iadesi yapmayan firma

(bkz: #107383572)
2 entry daha