• işe yaramaz beceriksiz bir kargo şirketidir.
    uçak gönderimi yaptım 1 gün içersinde teslim edilir dendi ürün gaziantep transfer merkezinde kalmış. ulan madem iki günde teslim yapacaktınız niye uçak gönderiminiz var? neden size fazla para ödedim? göt laleleri.
  • sipariş ettiğim fidanlar bir hafta önce kargoya verilmişti. bir haftadır kargoyu bekliyorum ve son 5 gündür de kargo şubede görünüyordu. ne şubenin telefon numarasına ne de çağrı merkezine ulaşamıyordum. bugün es kaza çağrı merkezine ulaştığımda kargonun iade edildiğini, alıcının bulunamadığını söylediler. haftalardır evden çıkmıyoruz. mesai saatlerinde uyumuyoruz. tahminimce kargoyu ilgili şubedekiler dağıtıma çıkarmadan geri yolluyorlar. aras kargo bunu daha önce de yapmıştı. o fidanların hepsi de muhtemelen kargoda beklerken kurudu.

anlıyorum zor zamanlarda çalışıyorlar, fakat aras kargo'nun bu zor zamanlarda çalışması elzem değil. işinizi yapamıyorsanız, yapmayın. yapacak birileri bulunur.
  • sadece kendileriyle iş yapıldığını düşünecek kadar gerizekalı çalışanlara sahip firma.
    27.07.2016 tarihinde kargoya verilmiş paketimi bugün bu saate kadar hala teslim etmiş değiller. izmir bergama şubesinde bekletiliyor, dikiliye götürülemiyor bir türlü; bizim gidip almamızı bekliyorlar herhalde. paket neden teslim edilmiyor vs diye firmayı aradığımız gün sisteme 'alıcı kargoyu kabul etmiyor' açıklaması düşüyorlar. her aradığımızda (40 kere) telefon numarası teyidi istiyorlar, dikili gibi küçük bir yerde adresi bulamıyorlar, yanlış adrese gidiyorlar, aramak akıllarına gelmiyor.

bu mallıkla nasıl küfür yedikleri de akıllarına gelmiyor herhalde.
  • rezalet basliklari biraz baymaya basladi ben de farkindayim ama bir yandan insanlari bilgilendirdigi icin anlatmak istedim.

dun domuz gribi olan esimin annesine bulundugu ilde ilac bulamadigi icin oglen 1 de ucak kargo ile acilen bir kutu ilac gonderdik. bu sabah baktigimizda ilac dagitimin yapilacagi subedeydi. bu el kadar kargo icin 21 lira para odedik ve aras kargo acil diye ucak kargo gonderdigimiz bu urunun teslimatini bugun yapmadi. ustelik musteri hizmetleri mesai saatleri disinda calismiyormus.

acil isiniz varsa kullanmayin.
  • bir daha kullanmamaya kolumu kesip ant içtiğim kargo şirketi.
    çayları kahveleri alın rezalet geliyor.

rezalet part ı - kamyonun dehşeti

ben evde yokken kargo getirmişler. görevli kişi aradı "kargonuzu getirdim neredesiniz? dedi." (annem, babam, sevgilim vs. o ses tonuyla "neredesiniz" demiyor bana.). belli ki evde değilim dedim. gelemez misiniz dedi. gelemem evde değilim deyince, ben buraya kamyonu soktum geri nasıl çıkaracağım diye bana kızdı. telefonu kapattım daha sonra şubeye şikayet ettim ama o zamanlar aras kargo boğaz şubesinde dönen karanlık oyunları bilmiyordum dlşskşdl. şaka bir yana ama illuminati gibi şube ufak ufak çözüyorum.

rezalet part ıı - sır dolu 15 tl

8 kg'luk bir valiz göndereceğiz. ölçtük tarttık 40 tl - 50 tl arası bir şey tutması gerekiyor. sabah annem valizi aras kargo'ya götürmüş. şubede çalışanlardan biri valizi kaldırmış eliyle. sağını solunu ölçmemiş. 70 tl demiş. annem evde ölçtük tarttık 50 tl tutması gerekiyor en fazla deyince aa size %10 indirim yapalım 55 tl demişler. (4 sene lisans + 2 sene yüksek lisans yapmış bir mühendis olarak hesabı neye göre yaptılar hala anlayamıyorum.). kadıncağız acelesi olduğu için saçma bularak kabul etmiş. parayı ve kargoyu vermiş, fatura istemiş. fatura kesemiyoruz, sistem kapalı demişler. geç kaldığı için bir şey diyememiş ve çıkmış şubeden.
    akşam beraber gittik şubeye. şube müdürü içeride oturuyordu. durumu anlattık. bize dediğine göre, sürekli aynı işi yaptıkları için ölçmeye tartmaya ihtiyaç duymadan fiyat söyleyebiliyorlarmış yani resmen şubede çalışan herkesin müthiş birer hassas terazi olduğunu iddia etti. indirimi nasıl neye göre yaptıklarını sorduk, bakın burası çok enteresan, müşteri memnuniyeti içinmiş. evde ölçüp tartıp aras kargonun internet sitesinden hesapladık en fazla 50 tl tutması gerekiyordu nasıl 70 tl tuttu deyince tamam tekrar hesaplayalım bakalım dedi kendinden emin bir şekilde. önce tartıyı göremedik şubenin içinde, üstünde bir sürü kutu vardı. adamlar hakikaten tartı kullanmıyorlar. şube çalışanlarından biri tartı nasıl açılıyordu diye sordu diğerine. neyse ölçüp tarttılar gözümüzün önünde 55 tl çıktı sonuç. sabah 70 tl verseydik o 15tl'lik fark kimin cebine girmiş olacaktı? her gün 20 müşteriyi böyle kazıklasalar günlük 300 tl havadan para. üstüne üstlük bütün bu olanlar için özür dilemediler. şubede çalışanlardan biri paralarını verin gitsinler dedi. aldık paramızı kargomuzu çıktık.

not: şimdi aras kargo merkezine yaptığımız şikayet sonucu geri dönüş sağlayıp özür dilediler. aksiyon alacaklarını söylediler. umarım şube çalışanları ile ilgili ciddi bir yaptırım sağlarlar. 15 tl ile kimse zengin ya da fakir olmaz ama para kolay kazanılmıyor ve insanların bu şekilde haksız kazanç sağlamaya çalışmaları gerçekten sinir bozucu.
  • tanim: iki gundur evde olmama ragmen kargoyu kabul etmedi notu girip subeden teslim almami istediler.
    bu da burada dursun.
  • türkiye’deki en sahtekar, en utanmaz, en çözümsüz kargo firmasıdır kendileri arkadaşlar. bu firmayla bir defa yıllar önce acil işim oldu, onda da işimizi aksattılar. o günler beridir asla bir ürün göndermem. ancak kitap vs siparişleri (nadir kitap) tercih hakkımız olmadan (belki de gözden kaçırdığım için) bu firma ile gönderildi. adamlar da utanma yok. dün iki defa gelmişler de kargoyu kabul etmemişiz! burası kamu kurumu ve birçok arkadaşımın bu aymazlar yüzünden işleri aksıyor, tatilde okumak için birkaç kitap sipariş etmiştim. maalesef teslim alamadım. ve artık tak ettiği için buraya da bunu yazmak zorunda kaldım.
    yazıklar olsun sizin gibi kargo firmasına.
  • önüne geleni çalıştıran firma. sokaktan mı topluyorsunuz anlamadım ki.
    34538141652 takip numaralı kargomu getiren kurye veya çalışan her kimse
    akşam saat 17:36 da beni cep telefonumdan arayıp saygısızca adresimi sordu ( yeni mağazacılık aş de beyan ettiğim adresim doğru ama aras kargo'nun etiketinde daire numaram yanlış yazıyor) aynı apartmanda 3. katta oturuyorum kurye 1. katta oturan komşumun zilini çalmış aşağıdan.
    20 senedir buradayım, hayatımda bu güne kadar ilk defa bir kargo elemanının telefonu açar açmaz sinirli sinirli 'ben seni arayamam, zilde adın yazıyormuş ben ona bakamam demesi falan.
    apartmanın girişindeyim gel aşağı in kargonu al ben 3. kata çıkamam demesi ve bunu hakaret eder gibi söylemesi acayip zoruma gitti. aşağıya indim diyorum ki ' bak kardeşim benim beyan ettiğim adresim doğru diyorum hala kargonun üzerinde ki etiketi gözüme sokar gibi ''bunu sen yazmışsın'' deyip duruyor. ve üzerine diyor ki hala ''ben bunu istesem sana teslim etmem çeker giderim sen beni ararsın'' bak bak bak sen. baktım bi tipine şöyle, kollar da dövmeler bi havalar.

sonunda tepem attı baktım kibar olmaya çalıştıkça uzatıyor dedim ki,
    - ya arkadaşım sen niye dik dik konuşuyorsun ben aşağıdan aldıkça hayırdır.
    saygısızlığın lüzumu yok yani, efendi olmaktan zarar gelmez ama bu çıkışlarından zarar gelir, bu güne kadar binlerce kargo çalışanı bana onbinlerce kargo getirdi ben ilk defa senin gibi saygısız birini kapımda görüyorum dedim.
    neyse işte uzatmayayım aldım kargomu çıktım eve ama canım da sıkıldı bu arada.
    terbiyesiz haysiyetsiz eşkiya, sen bu işi bırak pazarda domates sat.
  • rezalet bir firma. tüm iletişim bilgilerim ellerinde olmasına karşın bir telefon dahi etmeden adresiniz hatalı olduğu için gönderinizi teslim edemedik yalanını uydurmuşlar.şimdi mecburen kendim gidip alıcam.sakın ola ki kargonuzu bunların getirmesine izin vermeyin.
  • geçen yıl fiyatı 4 haneli olan değerli bir kitap siparişi vermiştim. ulan hani kargoya verildikten 2 ay sonra gelmesini geçtim, geldiğinde koli paramparçaydı ve kitap çok ciddi olmasa da hasar görmüştü. kendi imkanlarımla kitabı onarmak zorunda kaldım. aras kargodan son siparişim bu oldu.
hesabın var mı? giriş yap