şükela:  tümü | bugün
 • niye kimse doldurmamış bu başlığı?

  japonların yapmış olduğu bir araştırma sonrasında cilt lekeleri üzerinde %40 etkili bitkisel arbutin ortaya çıktı.

  bitkisel arbutin deri hücrelerinin kalbinde “yeni bir hayat” anlamında rol oynayan güçlü ve özel bileşimdir ve doğal bitkilerden elde edilir.

  bitkisel arbutin, cildin bu yenilenme sürecinde melanin üretiminde görev alan tirozinaz enzimini baskılayarak yeni gelen cildin daha lekesiz ve aydınlık olmasını sağlar.

  bitkisel leke giderici olarak da tanımlanan bitkisel arbutin, biolojik teknoloji ile kozmetikte ciltte renk açma özelliği en etkin maddedir.

  bitkisel arbutin ayı üzümünde yüksek oranda bulunur. ayrıca buğday, armut kabuğu ve koca yemiş yapraklarında ve düşük miktarlarda da olsa kızılcık ve yaban mersini yapraklarında vardır.

  edit: ekşi sözlük mesaj atmış ama cevap veremiyorum. ben de burdan yazayım.

  arbutin uktesini 3 yıl sonra doldurdunuz. ukteyi veren adına teşekkür ederiz!

  rica ederim canım.

  yazar editi: adının da telaffuzunu açıklama inceliği gösteren ich bin im falschen film nickli sevgili yazar girmiş ukteyi. açıklamayı da çok beğenmiş.

  danke schön :)
 • ericaceae familyasındaki birçok tıbbi bitkiden ekstrakte* edilen bir hidrokinon olup topikal uygulanma durumunda melanin üretimini düzenleyen tirozinaz enzimini inhibe eder ve melanin oluşumunu engeller.

  edit: noktalama
 • cilt lekelerine çok iyi gelen açıcı özelliği olan bir ürün, aktif içeriği niasinamid , azelaik asit ve arbutin . kendisi soymaktan daha çok renk veren melanin pigmentini baskılayarak cilt rengini açıyor ayrıca aha/bha kremle kullanıldığında da çok etkili.daha çok güneş lekesinde ve sivilce sonrası izlerde etki gösteriyor dermoskin markasının böyle bi ürünü var herkese tavsiye edilir
 • ciltteki koyu lekeleri, melanin pigmentini baskılayarak giderme vaadi olan ürün.
  alnımın ortasında 3 senedir gittikçe yayılan bir güneş lekesi vardı. expigment gibi soyucu nitelikte çeşitli leke kremleri kullandım ama leke hiç azalmadı bile. 1-1,5 aydır ise dermoskin arbutin kremi kullanıyorum. lekeyi baya silikleştirdi. hala belli belirsiz var ama zamanla o da yok olur diye umuyorum. acaba placebo mu diye düşünürken annem de farketti kendisi de yanağındaki leke için kullanmaya başladı. ondaki leke de geçerse editlerim.
  etki mekanizması ise şöyleymiş: ciltteki fazla melanini renksiz maddeyle değiştiriyormuş ayrıca yine bazı enzimlerle birleşip fazla tyrosin oksidasyonunu engelliyormuş.