• ben. neden? kalabalıklara gelemiyorum. kendi küçük minik dünyamda çok güzel insanlar var. yeter.
  • "belki bir gün işim düşer" diyerek etrafında bolca insan tutanlardan olmadım hiç.
    bana değil başkasına bile zararı olsa o insandan tiksinip uzaklaştım.
    yüzeysel, sadece gülerken yanımda olan insanları sildim.
    durum böyle olunca da çok kimse kalmadı tabi :)))
  • arkadaşı az ama çevresi geniş olanı makbuldür insanın.
  • insanın bir veya iki çok yakın arkadaşı olur.fazlası yüktür insana,zaman kaybıdır.
  • arkadaşı azdır ama özdür. çok fazla arkadaşa da ihtiyacı yoktur.
  • gerek yok çünkü
  • azdan kasıtın ne kadar olduğu da önemli olmakla birlikte arkadaş çevresi kısıtlı olan insanların genel itibariyle insanlarla anlaşamadıklarını göstermektedir. eğer bu kişi sevgili adayınızsa göz önünde bulundurmanız gereken ciddi bir etkendir.

bunun birçok nedeni vardır. temel olarak, bir insan asosyal olduğu için veya belli başlı insanlarla görüşmek istemesi aslında onun, insanlara karşı güven duymadığını ve çeşitli nedenlerden dolayı güvenli alanının dışına çıkamadığına işaret eder. güven duymama nedeni ise esasında insanların gerçekten güvenilmez olmasından dolayı değil, ikili ilişkilerinde problemler yaşamasından dolayıdır. yani bu güvensizlik etki-tepkinin sonucudur. bu problemlerin nedeni de kişinin bir takım kendiyle olan sorunlarından (psikolojik) kaynaklanır. bu sebeple arkadaş sayısı az olan insanların arkadaş sayısının az olması tesadüf değildir.
  • benim bu. çok hassas bir insanım. kimsenin hoyratça beni üzmesini istemediğim için yalnızım.

insanların amk, yaşasın hayvan dostlarım.
  • zaman geçtikçe hayatındaki kalabalığı kaybetmiş kişidir. insanların çıkar ilişkisi içerisinde oluşundan, sahte yüzlerinden, yalanlarından, gösteriş merakından vs. bıkmış kişidir.
    zamanında duyguları kayıplar yüzünden zedelense de ileride mutlu olacak kişidir. iyi arkadaş edinmedikçe, yalnızlık daha iyidir.
    hatta bazen asosyal hissetmenize de neden olur bu durum.
    hayata tutunun, mutlu olun, hobiler edinin, yeni bilgiler araştırmak, yeni yerler tanımak ve kendinizi geliştirmek gibi aktivitelerle meşgul olun.
    siz asosyal değilsiniz, sadece sahteliğe gelemiyorsunuz.
  • yalnızlıktan korkmayan insanlarda olan bir durum.
hesabın var mı? giriş yap