• aselsan gibi bir kuruma dünya laf eden ekşicileri gözler önüne seren haber.

burası bildiğin gerizekalı kaynıyor. şu an net hüküm verdiğim için kendime kızıyorum. geç kalmışım.

evde makarna yapmaktan aciz herifler, aselsan'la dalga geçiyor. sana geliyorum ey yaratıcı. :(
  • başlığının altı buram buram aşağılık kompleksi kokan proje. oğlum her başlık altında espri yapmak zorunda mısınız siz ? bu ülkenin yetiştirdiği en kaliteli mühendisleri ve projelerini aşağılayabilecek kadar yükseklerde geziyorsunuz galiba.
  • ekşi sözlük askeri teknoloji değerlendirme algoritması

1) proje açıklanınca; ya bi sktrn gidin buğday üretemiyor bunlar silah mı yapacaklar?
    2) portatif açıklanınca; ya bi sktrn çalışmaz bu, elalem neler yapıyor.
    3) üretim tamamlandığında; ya bi sktrn bunu biz değil abd'liler, italyanlar falan yaptı.
    4) hizmete girdiğinde; ya bi sktrn kendi yandaşlarına peşkeş çekiyor bunlar. hazırını alsak daha ucuza mal ederdik.
    5) ihrac edildiğinde, ya bi sktrn elalemden izin almadan bir bok satamıyoruz.
    6) pkk ile mücadele ederken; ya bi sktrn masum insanları öldürmekten nasıl gurur duyarsınız. insan değilsiniz siz.

portatif değil, prototip olacak.
  • sözlükteki tatlı su biji'lerini rahatsız etmiştir. daşak geçtiğiniz kurumun kapısının önünden geçemezsiniz.
    gelişmeleri takip ediyor, mühendislerimizin alnından öpüyorum.
  • arkadaşlar, herhangi bir kurum olsa hee der geçerim fakat burada bahsi geçen kurum aselsan'dır. kendileri daha turkcell bebek adımlarını atarken 1919 telefonlarını üretmiş, ikinci bir nuri demirağ vakasına mağdur gitmişlerdir.

bunun dışında bilmeyenler açıp iki satır bu kurum ve tarihi hakkında açıp okusunlar, türkiye'nin has be has iftihar ettiği yegane kuruluşlardan biridir.
  • ayna ile çalışan lazerin temel atma töreninde, ayna grubunun sahne alacağı silah.
  • laser silahı han solo'nun piştolu anlamayın, hava savunmasının geleceği bu lazerler. ülkemizde de ar-ge'sinin yapılması güzel bir gelişme.
  • aselsan'dan iş teklifi alsa pılı pırtı toplayıp ankara'ya koşarak gidecek yazarların dalga geçtiği silah.

bir insanın kendi milletini sürekli beceriksiz ve küçük görmesi nasıl bir acınası haldir ya. tamam sen malın tekisin de ülkede yetenekli gençler ve yöneticiler de var. niye herkesi kendin gibi mal değneği sanıyorsun?
  • ulan 20 yaşında bebeler taşşak geçiyor. amk malları daha aselsanda staj mülakatını geçemez burada espri kasıyor. her şeyi siz biliyorsunuz. ona buna bok atmadan önce dön bak da kendin ne boksun
  • dalga geçen sözlük yazarlarının lazer silahını ya da lazer teknolojilerini nasıl tahayyül ettiklerini merak etmeme sebep olan başlık.
    sol tarafta saçma salak espri kasılacak onlarca başlık bulunabilir. iki buçuk litre kolanızı ve çekirdeğinizi almayı unutmayın. sivilceleriniz eksik kalmasın .
hesabın var mı? giriş yap