• basliktan yazari tanimak.

küçüklüğümde annesini arayan marco adlı bir çizgi film karakteri vardı. hatta dergisini bile alırdım. yazardan bir an önce bu konuya el atıp bu çocuğun annesini bulmak için kaç km yol teptiğini ve bu yolculuk sırasında kaç kişiyle tanıştığını analiz etmesini rica ediyorum.
  • oyun ve mangadaki red in tırnağının kiri olamayacak, karakter gelişimi yetersiz çocuklara yönelik basic bir karakter olan ash için normal bir durumdur. o kadar sezonda zar zor, dandik 1 lig şampiyonluğu vardır.
    bari misty i bırakmayaydın, anca brock apaçisiyle gezersin.
  • pokemonlari esirlestirip horoz dövüşü gibi dövüştüren pezevengin biridir. pokemon dünyasına korku salmıştır. anasının tokmakcisi profesörün torunuyla birlikte ortalıkta terör estiriyorlar.

edit: roket takımı adamdır. ash pezevenginin kirli oyunlarini bozmak istemislerdir. hep o pikachu ibnesi yüzünden oyunları emelleri bozulmuştur.
  • bütün pokemonların evrimlerini sayarak 898 pokemon var diyerek sonrasında ash'in evrimleştirdiği pokemonları saymamak nasıl bir istatistik alımı anlamıyorum.

azıcık pokemon gameboy oyunu oynamış olanlar bilir ki trade olur, evolve olur elinden geçen her pokemonu pokedexin yakalamış sayar. bu durumda 898 pokemonun 76sını yakalamıştır ash. yok eğer diyorsanız ki 54 tane yakaladı işte diye bu durumda toplam pokeon sayısını 898 saymamalısınız
  • söz konusu yazarın yıl ve sayı konusunda yazdıkları doğru olsa bile bunların gerçek ölçütleri değildir. pokemonları öğrenci, ash'i eğitmen kabul edersek öğrenci sayısına göre eğitmenin kalitesini ölçmek yanlış olacaktır. örneğin bruce lee'nin hayatı boyunca lisans verdiği öğrenci sayısı sadece 4'tür. yazara göre bu sayı bruce lee'yi kötü bir dövüşçü yapıyorsa diyecek bir şey yoktur.
  • öncelikle şunu bilmelisin ki gerçekte 24 yıl geçse de anime evreninde daha 24 yıl geçmemiştir. mesela one piece de 99'dan beri yayındadır ama evreninde 3. senesini yaşıyor. luffy 17 yaşındaydı başladığında , şu an 19 yaşında. zira ash hâlâ çocuk olduğuna göre 24 sene geçmedi. 24 sene geçse ash 30'lu yaşların ortasında olmalıydı.

ayrıca başlığı açan herifin hatalarla dolu argümanlı entrylerini kim ekşi şeylere taşıyor anlamış değilim. torpil söz konusu muhtemelen.
  • amk işsizi
  • dragonite içlerinden biri olduğuna göre değil 57, 5 tane yakalamış olsa bile burada bir sorun görmüyorum.
hesabın var mı? giriş yap