• iki sukru'nun yer aldigi filmdir.

(bkz: erdal ozyagcilar)
    (bkz: savas dincel)
  • ayşen gruda'nın oynadığı sekreter rolünde her daim kendimi buluyorum.

--- spoiler ---

-[küçümseyerek] ercan? şu koca kafalı herif? [iç geçirerek] ben ona bayılırım...

--- spoiler ---
  • şu tip insanı güldüren dialogları barındıran filmdir:

selma: ve bu rezaletin sahibi, o rezil hala utanmadan bu masada oturuyor...
    sedat: teessüf ederim selma, insan bunca yıllık eşine rezil der mi...
    selma: ve bu rezilliği benim 12 yıllık arkadaşım tülay’la yapıyor...
    sedat: bir kere 12 yıllık diil, 10 yıllık arkadaşı...
    selma: aynı apartmanda aynı katta oturduğumuz…
    sedat: aynı katta diiliz, üst katta oturuyor...
    selma: sabah buluşuyorlar, öğleden sonraları da mektup yazıyorlarmış birbirlerine...
    sedat: abartıyorsun, abartıyor... buluştuğumuz günlerde değil, buluşmadığımız günlerde mektuplaşıyorduk.
    selma: hem de benim odamda, benim yatağımın üzerinde şaapıyorlarmış!
    sedat: ben o mukaddes yatakta hiçbir zaman şey yapmadım! her zaman salondaki divanda yaptım aaa!!!
  • $ener $en'in muhte$em performansının yanında macit roluyle erdal özyagcılar'ın, haluk rolunde sava$ dincel'in doktorun karısının sevgilisi rolunde necati bilgic'in[karakteri hatırlayamadım affet necati abey] harika oynadıkları film.

$ener $en'in tarz degi$tirerek spor kıyafetlerle eve gelmesi akabinde tuncay akca tarafından tanınmayarak eve alınmadıgı sahne, ay$en gruda'nın otopark'ta silecek koparma sahneleri harikadır.
    hepsinden ayrı tutmak istedigim barda kör taklidi yapılan sahne ise harika ötesidir, anlatılamaz. seyredilmesi lazımdır.
  • the woman in red uyarlaması olmasına rağmen, bazı unsurlar tamamıyla değiştirilmiştir. misal, the woman in red'te baş oyuncunun eşi evde bir tabanca bulundurmaktadır. kocası bunun nedenini sorduğunda; neighbourhood watch programı çerçevesinde bu tabancayı aldığını söyler. gelgelelim bu türkiye'de yaygın bir olgu değildir. bu noktada bahsi geçen tabancanın varlığını "aşık oldum" filminde kadın, dedesinden babasına kalan ve kendisine halası tarafından aile yadigarı olarak muhafaza edilmek üzere yollanan beylik tabancası olarak açıklar. böylece türk kültürü dahilinde çok mantıklı ve yaygın bir açıklama yapmış olur.
  • orjinal versiyonunu kat be kat asmis film. kadrosu cok genistir, ama sener sen neredeyse tek basina surukler filmi. filmin basinda kilibik, korkak, biraz da sunepe olan karakterin film boyunca degisimini bu kadar guzel anlatan bir aktor olamazdi, e yok da zaten.
  • ertem eğilmez ustanın arabesk öncesi yine komedinin kralını çektiği filmi. şener şen faktörü tep başına bile etkiliyken yan rollerdeki çok başarılı oyuncu seçimleriyle film defalarca izlenmeyi hakeden bir komedi klasiğine dönüyor. erdal özyağcılar, savaş dinçel ve necati bilgiç'ten kurulu çapkınlar triosu ise resmen şener şen'den rol kapmışlar. adamların her sahnesi ayrı bir güzellik. azgın kadın rolünde ayşen gruda mükemmelken, tuncay akça sinir edici gülüşü ve şakir'i deli eden performansıyla unutulmaz bir karakter çizmiş. gencecik uğur yücel de ercan rolünde sessiz sedasız sinemaya ilk girişini yapmış.

filmin hangi sahnesini düşünsen bir klasik, kahkaha tufanı*

gelmişler almanya'dan gelmişler repliği eşliğinde şener şen'in mimikleri, haluk'un karısının aşk mektuplarını ortaya çıkardığında şakir'e sen ne diyorsun diye sorduğunda aldığı "böyle tedbirsizlik yapılır mı" cevabı, çapkın kafadarların kör taklidi, şakir'in "bi bakiiim bakiim derken" pencereye koşması, macit'in terkedilme krizleri, inci'nin sustalıyı çıkardığında şakir'in arabanın içinde panikle camı kapamaya çalışması, macit'in klasik aşk masalı, şakir'in apartman pencerelerinde insanlara hadi yürüyün devam edin tadındaki el kol işaretleri, şakir'in sibel'le konuşurken karısının küpesini geriye atıp sonrasında deliler gibi araması, küvetteki gitmiyceeeem performansı gibi unutulmuyacak bir çok sahneyi bizlere armağan eden herkesi selamlamak boynumuzun borcudur.
  • şener şen'in klasikleşmiş ve milyonlarca defa tv.de gösterilmiş komedi filmi.arkadaslarını güldürmek için barda kör taklidi yapan erdal özyağcılar oscarlık* bir performans sergilemektedir.
  • şener şen in en komik filmlerinden biridir.
  • 1985 yapimi film. yonetmeni ertem egilmez. oyuncu kadrosu cok geni$tir. $oyle ki:
    (bkz: $ener $en)
    (bkz: nevra serezli)
    (bkz: ugur yucel)
    (bkz: erdal ozyagcilar)
    (bkz: $ehnaz dilan)
    (bkz: ay$en gruda)
    (bkz: sava$ dincel)
    (bkz: ay$e kokcu)
    (bkz: tuncay akca)
    (bkz: sumer tilmac)
hesabın var mı? giriş yap