• aşık olduğum biri olsaydı muhtemelen bunu düşünene edene bayağı ağır giydirirdim. direkt kafamda binmilyonlarca görüntü canlanırdı vesaire. şimdi kafamda canlanacak görüntü bile olmamasına rağmen midem kalktı. ne pis şey lan. olm böyle şeyler konuşulur mu lan!..

hayır yani bunu tartışmanın bi anlamı yok ki! iğrenç bir şey işte. gece gece sinirlerim allak bullak oldu. püf.
  • espri yapması çok kolay bir konu gibi geliyor değil mi size? nasılsa başınıza gelmez değil mi koçum? tecavüz edilenler zaten kuyruk sallamıştır he mi aslanım? o öyle değil işte söyleyeyim. sen bir anda duvara tosluyorsun hayatta, son hızla hayal dünyasında koşarken hem de.

aşık olduğu kız tecavüze uğramış bir adam tanıdım ben bir defasında. nefes almayı unutmuştu sanırım. görmeyi, konuşmayı, duymayı unutmuştu. ha gerçi o, aşık olduğu kızı bakkaldan aldığı çikolataya da benzetmiyordu o yüzden ne dediğimi anlamayabilirsiniz.
  • bu tur seyler basa gelmedikce bunlari dusunup uzerine senaryolar yazmak bozuk bir ruh sagliginin belirtisidir, kisi kendini bir uzmana gostermelidir.

basa geldigi takdirde ise, sizin gercekten asik olup olmadiginizin yanisira insan olup olmadiginiz hatta erkek olup olmadiginiz da anlasilacaktir.
  • tüm tecavüz olayları için yazıyorum. şimdi, bunu yapan şahsı öldürdüğünüzde suçlu oluyorsunuz, demokrasi denen sikin olduğu şu dünyada. devlet her yarrakta olduğu gibi burnunu araya sokuyor, diyor ki sen dur ben cezasını veririm. sen kim köpeksin diyor. geç kenara diyor, ben cezalandırırım. hapse atıyor, bakıyor.

onu içerde yine halk cezalandırıyor. şu yasal ahlak, suç ve ceza sisteminin ortasında kendimi iki duvar arasında sıkışmış gibi baskı altında hissediyorum, bir vatandaş olarak.

amına koyim ayıptır söylemesi vücut çalışırım, haklı iken dahi kavgadan çekiniyorum, ufak tefek de değilim iyi oturtsam günümde olsam öldürücü şekilde hasmıma rahat vurabilirim. eve hırsız girince suçlu hale gelmek mevzularını da bilirsiniz. lan karşındaki içkili gelse karına kızına laf atsa, piçi paçavraya çevirsen, kafası güzel diye yırtabiliyor. ve bi ton böyle mevzular.

siz bu adil düzende bu mütecavize hiç elleşmeyin aman diyim!
  • 18 yasindayken basima gelen olay. bunu ögrendiyimde cok kötü olmustum. günlerce hatta haftalarca aglamistim.
    böyle seyler insana cok uzak geliyordu ama bir an'da hayatiniza girince neye ugradiginizi sasiriyorsunuz, bunalima giriyorsunuz, sinir ve hüzünle doluyorsunuz...
    ama ilginctir ki böyle bir olay -eger gercekten seviyorsaniz- sizi o kisiye daha cok baglayabiliyor...
  • ben olsaydım, aşık olduğum kızı da, aşık olmadığım kızı da sarıp sarmalardım. burda tecavüz gibi bir şeyden bahsediyoruz. tecavüze uğrayan bir kıza tüm kalbinizle destek olmak için aşık olmaya bile gerek yok bence.

ama elbette ki aşık olduğunuz kadın tecavüze uğramışsa, ailenizden birinin başına gelmiş gibi hissedersiniz. daha bir sarsıcı olur.
  • aşkın ve elbetteki erdemli olmanın ne olduğunu bilmeyenlerin "oov yooo, paket açıldı, sıradakiiii, kusura bakma hayat fena yahu hihi" türünde hastalıklı fikirler ürettikleri, sonra bu zavallıların kendi başlarına minnacık bir iş geldiğinde "neden beeeen, yuoooo" mallığıyla dünyanın en sümüklü insanına dönüşüp destek bekledikleri durumdur.

bu zihniyete dalınması gerekmektedir. hem de öyle lafla sözle değil, tekme tokat ve hatta ıslak odunla. son model bilgisayar kullanmakla insan olunmadığının, maymundan gelemeyenler olduğunun kanıtıdır bu fikirler. şahsi fikrimce de zaten bırakalım gelmesinler. ama insan olamadıklarını görmelerini sağladıktan sonra bırakalım. salalım onları doğaya. ya da direkt çöpe de atabiliriz. doğayı da kirletmemek gerek. zira bu tür bireyler toplumun çöplüğüdür.

öte yandan, böyle bir durumda insan olanın yanında olmak, ona destek olmaya çalışmak konunun esas noktasıdır. tecavüz edilen kişi yardımı psikolojisi nedeniyle eliyle itse bile. insana düşen görev kendisini düşünmek değil, zorda olana yardım etmektir. orada kişi, yo yoo hiçbir şey aynı olmayacak bahanesiyle kaçacaksa en azından bilsin ki, bunun bahane olduğunu cümle alem bilmektedir. elbette ki bir şeyler değişecek, elbette ki hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. ama en çok, iğrenç birisinin, kendi dünyasını yerle bir eden mağdur için hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. bu yüzden, ya adam olup bu sorumluluğu alır ona eliniz döndüğünce destek olursunuz, ya da maymunluğunuzla cehennem olup gidersiniz mağaranıza. bu kadar basittir.
  • başa gelinmesinin aşık olan kız için çok kötü olacağı durum. seven kişi içinse (tabi burada insan olduğunu varsayıyorum) zor bir durumdur. üzülürsün, tamamen iyileştirebilecekmişsin gibi sımsıkı sarmak, hiç bırakmamak istersin, tüm acısını gerekirse benden çıkarsın ama düzelsin dersin ama durgundur, o eski o değildir, yıkılmıştır, parçalanmıştır, bir ...* onun en mahremine girmiş ve orayı belki de sonsuza dek düzelmeyecek şekilde yıkıp geçmiştir.
  • empati yoksunluğunu geçtim, insanlıktan bihaber kişileri görmemize neden olabilecek durum. burada önemsenmesi gereken tecavüz mağduru kız olduğundan, aşık olan kişi zerre umurumda olmaz. cinsel suçlara maruz kalmış kişiler yakın çevresi tarafından sahiplenilmek isteyen fakat sosyal çevre hatta aile desteği en az olan, zaman zaman suçlanan kişilerdir. insanın aklı başında değil de götünde olunca böyle sonuçlar ortaya çıkabiliyor sanırım. erdem yoksunu insanlar, her kadının tecavüze uğrama tehlikesi olabileceğini düşünüp, kadınlardan uzak dursalar canları sıkılmaz en azından. hey allahım!
hesabın var mı? giriş yap