• kesinlikle abartıdır. ben hiç rast gelmedim.
    yıl : 2015
    yer : bahçelievler ziraat şubesi / istanbul
  • abartı değil gerçeğin ta kendisidir.
  • (bkz: beyler adam hababam sınıfındaki ahmet)

ayrıca ot çekmek nedir lan? cüneyt arkın mısın?

-nasıl kullanmışlar esrarı?
    -nefes çekmişler
  • bunu abartı sanan adam süleyman demirel'i de hala başbakan sanıyor olabilir.

ülke gerçeğidir.
  • bu yazarın gözleri yarım kilo otun beş asker arasında pay edildiğini görmüştür. başkasının gözünü bilmem.
  • 6 ay askerlik yaptım. üç farklı yerde. manisa, sakarya, denizli. kendi gördüklerim.

-askerde sigara kadar esrar da tüketilir. esrar kafa olmak için en ucuz yöntemdir.

-büyük tugay gibi yerlerde askerler kıyıda köşede esrar yetiştirir.

-askerlik yaptığım sırada depocu iki eleman depodan gizlice aldıkları bir kalaşnikof bir de g3 silahı 60 adet hap karşılığına torbacıya vermişlerdi. üçü de hapisteydi en son. silahların akıbeti bulunana kadar bizi siktiler.

- sakaryada kışlada gece istanbuldan mal getiren elemanlar telden içeri torbayla esrar, bonzai, kubar gibi uyuşturucuları atarlardı. içerde askerlik yapan arkadaşları satardı.

-yavuz diye diyarbakırlı, atanmış bir türkçe öğretmeni asker arkadaşım vardı. türkçeyi tam bilmiyordu. "gomutan beni çağırmış, ben ona demişim gomutanım şöyle böyle"... şeklinde -mişli geçmiş zamanla konuşan.

-artvinli bir başka öğretmen vardı. artvinde doğup büyümüş. artvinde eğitim fakültesi okumuş. ığdır da dört yıl görev yapmış askere gelmiş. 3bin tl maaş alan, genç, bekar ve her yıl aylarca tatili olan bu arkadaş 30 yaşında idi ve ilk defa askere gelirken artvin ve ığdır dışında bir şehir görmüştü. yanında "siktir amk" gibi çok basit bir küfür etsen bile kulaklarını tıkardı günaha girecem diye. bi gün telefonun ekran resmine çıplak bi hatun koydum, komutan seni arıyo dedim, aldı eline, alo alo alo dedi sonra baktı ses yok ekrana baktı, hatunu görünce telefonu atıp kaçtı. yaklaşık bir ay konuşmadı benle. cehennemde yanmaktan korkuyordu.

-celp arası bir eleman geldi. tip itilmişin aynısı. pkklı imiş, dağda yakalanmış, hapse atmışlar. asker kaçağı olduğu için hapisten çıkar çıkmaz bize göndermişler. bildiğin hanzoydu eleman. 32 dişi de çürüktü. 20 gün sonra firar etti.

-100 kişilik bölüğün 40'a yakını sabıkalıydı. kısa dönemler dahil istanbul türkçesiyle konuşan 5-6 kişi vardı.

-bir gün komutan "kayahanın şarkılarını seven var mı" dedi, kayahan'ı tanıyan 100 kişiden 5 kişi vardı.

-cüneyt ve ercan adam öldürüp hapis yatmışlardı. iki tane katilimiz vardı.

-3-4 elemanın vücudunda, sırt bölgeleri dahil jilet atacak yer kalmamıştı.

-yazanede can sıkıntısına herkesin dosyasını okudum. her şey yazıyordu. bi eleman vardı kürt, uyuşturucu satıyormuş. bırakmak istemiş satış işini. makatına şişe sokmuşlar. bu bilgi bile vardı dosyasında.

-4-5 tane kürt arkadaşımız okuma yazma bilmezdi. ilginç olan eskişehirli ve tekirdağlı iki elemanın da okuma yazma bilmemesi.

-hasan vardı adanalı. 7 metre atlardı uzun atlamada. bölük birincisiydi sporda. komutan nasıl bu kadar atlıyosun dediğinde, çocukluktan beri hırsız olduğu için çatılardan atlayarak kendini geliştirdiğini söylemişti.

-bi eleman vardı denizlideyken, manisalıydı. haftasonları karısı denzliye geliyordu, bu eleman karısını bizim bölükteki asker arkadaşlarına pazarlardı.

-şafak vardı adını söyleyemiyordu, tekmil veremiyordu, eleman 15 ay askerlik yaptı.

ve şu an aklıma gelmeyen yüzlerce enteresan olay. hiç biri abartı değildir.

askerede öğrendiğim aslında ülkenin seviyesinin ne kadar yerlerde olduğu. ve bizim gibi insanların şanslı bir azınlık olduğu. evet, kesinlikle çok elitiz.
  • "kova" nedir duymamış olanların abartı olarak nitelendirdiği durum.
  • tank'ta esrar içen asker fotoğrafı aldı bu telefon.
  • ok çekilir mi lan dedirten başlık... neyse hazır mısınız?

--- en ilginçli asker anısı benimki ---

içme olayını geçtim. eleman torbacı, her çarşı izninde poşet dolusu mal alıp tugayda satıyor. defteri var borçlanıyorsun falan. ödemezsen eşyalarına el koyuyor. neyse, abimiz usta asker bu arada tam bir süzme. tugaya girecekken bir bakıyor ortalık karışık. kendi adamları gitmiş. başkaları var, arama yapılıyor. komutanlar etrafta koşuşuyor. poşeti açmış mıntıka yapmaya başlamış. yerden bulduğu izmaritleri atıyor poşete. poşetin içi nevale dolu ama çaktırmıyor. komutanın bir tanesi görüp duygulanıyor o asker ne güzel askerdir diye. bir şekilde çocuğu pzt. içtimasında çıkartıp ödüllendiriyorlar, bilinçli sorumlu ve çevreci örnek asker işte böyle olur gibisinden. mp3 player verdiler adama.

--- en ilginçli asker anısı benimki ---
  • çok daha fazlası var aslında. bunu abartı zanneden adam askerliğini banka şubesinde yapmıştır. orda yok tabi.
hesabın var mı? giriş yap