şükela:  tümü | bugün
  • gece bilgisayarı downloada birakmanın uzun vadeli versiyonudur. kişi askerden döndüğünde diski sonuna kadar dolu bulacaktır.
  • aradaki elektrik kesintilerinde ev ahalisinin download'u kaldığı yerden devam ettirmesinin yerinde olacağı eylemdir. askerden döndüğümüzde binlerce film, albüm vs. çekmiş olarak hayatımızın geri kalan kısmına devam edebiliriz artık.
  • nasıl bir harddisk nasıl bir yedekleme mekanizması nasıl bir download manyaklığı dedirtecek eylem.
  • dönüşte bi askerlik kadar daha sürede inen şeyleri dinleyip izleyebiliriz....
  • ozellikle uzun donem askere gidecek olanin dunyayi indirebilecegi ..................

...... demeyi isteyecegim fakat diyemeyecegim durum. zira turk telekom denen bir kurulusa sahibiz.
    fakat yine de , guzel kullanilmasi durumunda bilgisayar sahibine cok seyler kazandirabilir.

iyi de, ailenin de bilgisayar bilmesi gerekmektedir bu durum icin, yoksa kacinilmaz diyaloglar gerceklesebilir...

asker : anneeeaa yaaa, bak telefonumda cok az kontor kaldi, allahin daginda nobetteyim, nolur o yarim kalan download lari devam ettirin.

anne : danlop ne oglum ben ne bilirim. iyi misin oralarda, beslenmene dikkat ediyor musun?

asker : ya anneee, birak simdi yaa, orda xxx diye klasör olcak, ordaki dosyalari devam ettirin yaa, babama soyle bari sen beceremiceksen?

anne : evladim, babanin klasörü var bi tek odada, baska klasör yok. iyi misin yavrum sen? canta aldiydik ya sana

asker : annneeeeeaaaaa, bak simdi monitörde ne görüyosun?

anne : bulovcop, hentayi falan bişeyler yazıyor evladım bilemedim ben. ne bunlar

asker : hiiiiiaaaaaa, onlara dokunma anneeee

-anneeeea?
    anneea???

"kontorunuz bitmistir. lutfen yeni kontör yuklemek icin 7500 ı arayınız. gel teskere sarkisini indirmek icin ise 6666ya mesaj atiniz. iyi gunler dileriz"

asker : allah belani versin telsim..
  • indirilen şeylerin en az 6 ay öncesine ait olacağı unutulmaması gereken hareket.

(bkz: bayat download)
  • cani sikilinca reset isteyen ve bellek/kaynak yonetimini dogru durust yapamayan windows serisinden i$letim sistemi kullanmayan bir bilgisayar ile yapilabilecek eylemdir.
  • bu kadar emeğin sonunda komutanların, askerliğin sonunda aksama gel de madalyani verelim diyebileceği hareket.

(bkz: download sirasinda yapilabilecekler)
    (bkz: download yaparken olmek)
    (bkz: download manyakligi)
    (bkz: download rekoru)