• bir beyan..

normal şartlarda hayatınız boyunca en iyi ihtimalle 500 kilometre yakınına gitmeyeceğiniz allah'ın unuttuğu bir dağda, gecenin 5'inde - 20 derece soğukta nöbet tutarken havaya uçarsanız ya da kafanıza bir kurşun gelirse bu sözü hatırlayıp içinizi rahatlatabilirsiniz.. sonuçta görevin bu senin, emir demiri keser öyle "extra bir iyilik yapmıyorsun" kimseye..

edit: başkaları paylaşmış zaten tüm askerlerin aldığı ücretleri ama ben bilerek paylaşmamıştım.. neden? zira sorun para değil ki sorun zihniyet.. değil 25 lira ayda 250 milyar alsa ne değişir? kim ölmek için maaş alır?
  • bir vicdansızın ifadesi.

bu konuştuklarınızı bugün bu şehitlerin ailelerine nasıl açıklayacaksınız? hadi onlara açıkladınız diyelim; yarın hakkın divanında nasıl yüze bakacaksınız?
  • arada sirada turk dusmanligini icinde bastiramayan ve disari istemedende olsa yansitan bir baska akpli nin gorusu.
    su lafi akpli olmayan biri soylese ertesi gun gozaltina alinir ceza evine yollanir . akpli biri soyledigi icin bisey olmayacak.
  • asker olmasa pkklıların gelip kendisinin gtünü keseceğini çok iyi bilen yalaka beyanı.
    iki gün sonra tvye çıkıp yanlış anlaşıldım, özür dilerim der ama içindeki pisliği dışa vurduğunu bildiğimiz için kimse inanmaz.
  • fakir ve garipler zorunlu olarak askere alınıyorlar ve bu eski milletvekili bu insanlar hakkında bunları söylüyor. gene gidip bu insanların aileleri ve belkide kendileri oylarını bu partiye atacaklar.

elden üzülmekten başka bir şey ne yazık ki gelmiyor. inan ki elimden bir şey gelse yapardım sözlük. doğal seçilim ne yazık ki
  • gerekli ayar zamanın ötesinde mehmet alkan dan geliyor.
  • (bkz: fıtrat)
  • önce zorla askere al. sonra 3 kuruş maaş verip yatak yorgan parası adında çoğunu geri al. sonrada ben sana maaş verdim hadi öl de. askere gitmemek için neden aramıyorum artık, hep önüme geliyor zaten.
hesabın var mı? giriş yap