• ilişki yaşayan insanların çoğunun yaptığı şey. ne yazık ki durum böyle. sevgilileriyle beraber oldukları fotoğrafları insan gibi, ara sıra, paylaşan kişileri dışarıda bırakıyorum elbette. ondan normal bir şey yok. ama her dakika hikayeler, her gün aşk paylaşımları fazlasıyla iğrenç geliyor. ne bileyim, efendi efendi takılın işte amına koduklarım. niye sinirlendiriyorsunuz benim gibi temiz kalpli insanı.
  • kesinlikle ilgi orospusudur. ben bu insanlara saygı duymuyorum. çünkü hayatı gösterişten ibarettir. bakın ne kadar mutluyuz mesajı vermeye çalışırlar. çok da sikimizdeydi. adam/kadın yanında duran eşinin/sevgilisinin doğum gününü buradan kutluyor. lan yanında işte söylesene? buraya ne yazıyorsun. amaç farklı, amaç gösteriş yapmak, aldığı hediyeyi göstermek, bundan zevk almak vs vs. twitter, instagram zaten kullanmıyorum, iki geyik yaptığımız feysbuk vardı sırf bu yüzden feysbuk hesabımdaki herkesi sildim, sadece benim kafadan iki arkadaşım var şu an listemde, oh mis gibi girip komikli videolara bakıyorum çıkıyorum. tekrar söylüyorum yaptığınız ilgi orospuluğu, başka bir şey değil. aslında herkes sizin ne bok olduğunuzu biliyor, altına yaptıkları yapmacık yorumlara aldanmayın genşler. biz o keko sevgilinizin ya da kezban karınızın vizyonunu, dünya bakışını çok iyi biliyoruz, boş yapmayın. ha bu arada ilgi orospuluğu yaptığınızı söylemiş miydim?
  • çoğunlukla ayrılıklarını da sosyal medyada yaşayan kişilerin yaptığı eylem.

nedenini tam olarak bilmemekle beraber, ilişkilerinin her adımını, gittikleri her mekanı ve hatta ilan-ı aşklarını sosyal mecralarda paylaşan "sosyal medya arkadaşlarımın" istisnasız ayrıldığına/boşandığına şahit oldum.

sanıyorum kendileri de ilişkilerine temelde pek inanmıyorlar ki, insanlara bunu her yönüyle gösterip ikna olmaya çalışıyorlar ya da bilemiyorum aralarında bir sorun yok ama nazar denen hadise gerçekten var ve kıskanç arkadaşların ya da akrabaların gözü değiyor*
  • sadece aşkını yaşasa yine iyi. hayatını orada geçiriyor herif.

sıçarken selfie koyan adam var lan.
  • bittiğinde fotoğraf sildirir, özlü söz paylaştırır.
  • sosyal medyanın sadece kedi köpek videoları, adınızın anlamı testlerı ve burç yorumları için kullanılmasını destekleyen, hele ki türkiye gibi bir ülkede imza kampanyaları ve klavye delikanlılığı ile bir yere varabileceğini sanan kimselere dert olmuş durum.

hayır, aşkımı sosyal medyada yaşamıyorum ama yaşayanlar da beni rahatsız etmiyor. aksine, arkadaşımı sevgilisi ile güzel bir yerde çay içerken veya eğlenirken, tatil yaparken gördüğüm fotoğraflar zaman zaman benim de günümü aydınlatıyor ve hatta 'güzel günler gelecek' dediğim oluyor, ya da 'ben gelince de yapalım bunu' diyorum, mutlu oluyorum onların adına. çok sık mı paylaşıyorlar özel hayatlarını, bilmek istemediğim detaylar mı var ortada? o zaman da o kişiyi takip etmeyi bırakıyorum. bırakıyorum ki kendisi mutluluğunu yaşamaya devam etsin güzel güzel.

birilerinin mutluluğu başkalarına dert olmadığı zaman dünya daha güzel bir yer olacak.
  • bu şekilde yaşanan şeyin adı aşk mıdır diye düşündürmüştür. sosyal medya için aşk yaşıyormuş gibi yapmak daha doğru bir tanımlama olabilir.
    bu insanların özel hayat diye bir kavramı yok.
  • sırf check-in yapmak için hafta sonu gezen insanlar gibi, sosyal medyada aşk yaşamak için aşık olmuşlardır.
  • muhtemelen ortak hesap açıp, aynı kıyafetleri de giyiyorlardır.
hesabın var mı? giriş yap