şükela:  tümü | bugün soru sor
1905 entry daha
  • benim.

çünkü derdim mutlu olmak değil. beyinde gerekli kimyasal denklemler tamamlandığında mutlusun zaten, bu kolay. işte bu denklemlere, kimyaya rağmen mutsuzsan eğer okuyabilirsin devamını.

mutsuzluğumuz sessiz değildir, gürültülüdür epey olmasına da sesi uzaktan büyüleyici gelir. dermanı da kişide ararız. bile bile mutsuzluğumuza sürükler, boğarız nice güzellikleri.

kıyametler kopar, dünya yıkılır, dağlar yürür falan onu bilemem, kırarız bozarız ama bunlar salt, tutarsız, koşulsuz, kayıtsız sevmekten olur başka da bi halttan değil. 2 kere 2 artık dört değildir. artık sevda kanı zehirlemiştir, bünyeyi bozmuştur.

işte buna rağmen direnirsin hafızana. hafızana kaydedilen her tat, his, dokunuş, haz rna’larında kodlanmıştır. unutmak, hatırlamayı reddetmektir. hatırlamayı reddedersen rna parçalanır ve anılar uçar.

ben, sanki... o yaşadığım güzelliklerden geride kalan bir parça rna’dayım. çünkü orası beni hala mutlu edebiliyor.

bir soğan parçası gibi yoklukta... hala.
  • evhamlı insanlar özellikle kişisel meselelerde en en ufak detayı en kötüsüne yoran insanlar. bu biraz da tecrübeyle geliştirilmiş koruma kalkanı olabiliyor ama bir yerden sonra kalkan kişinin kendisine batmaya başlıyor.
  • kötü insanlar.

her kötülük yaptığında, görünmez bir yaydan çıkan görünmez bir mutsuzluk okuyla vurulacak kalbi.
  • ben değilim.

aksine hiçbir zaman mutsuz olamayacaklar listesine girebilirim.
  • karşısındakini üzmemek için sürekli her şeye olur ve tamam diyen insan.
  • boşverin gitsin, keyfinize bakın diyeceğim insanlardır. yemek yiyin, içki için, seks yapın, uyuyun, hobilerinize vakit ayırın. zaman bir şekilde geçiyor zaten.
  • elindekilerin kıymetini bilmeyenler.
  • dipsiz kuyu gibi enerjisi düşük olan insanlardır biraz da bencillik ekleyebiliriz.