• üzerine tütün eksperligi okunduğunda kovboy olunan bölüm. stajyerlik aşamasında yurtiçinde fazla şans olmadıgı için çok rağbet görmüyor tabi.
  • at antrenörlüğü bir ara övüldükçe övülmüştü ama mezun olup bir yere girdiğinizde size asgari ücretle dışkı temizletirler, zaman zaman mastürbasyonunu yaptırırlar (gerçek manada, bir aletle), atın tırından (taşıma aracı) ağılından ve taranmasından sorumlu olursunuz, her gün atları birkaç saat sürmeniz istenir köpek gezdirmek gibi, bu size gün sonunda bel ağrısı olarak döner (at çiftliğinin sahibinin kızı vardı her gün aynı şikayet). ayak işlerinde canınız uzun süre çıkar yani. ama benim dayım var, ama benim param var, ama benim şansım var derseniz işler değişir.
  • yeni yeni peydah olduğunda çeşitli şehir efsanelerini barındıran bölüm.

-at antrenörlüğünde çok para varmış oğlum. bitirince işsiz kalmıyomuşsun, ayda 5 bin lira veriyolarmış.

gibi.
  • okuduğum bölüm. dışardan eğlenceli gözüküyor sanırım birçok insana. evet, hayvanları, özellikle de atları seviyorsanız gerçekten çok eğlenceli. ama bir o kadar da yorucu. gerçekten hayatınızı adamanızı gerektirecek ölçüde hem de. gerçekten bunu yapabileceğinize inanıyorsanız seçin bu bölümü, yoksa vaktinize yazık olur.
  • ygs 6 puanımla gitmeyi düşündüğüm bölüm.

tam adı atçılık ve at antrenörlüğü
  • görevi yarıştan önceki gece atın kaç kere osurduğunu tespit etmektir. zira at yeterli osurmayı yapamazsa, şişkin olur, iyi koşamaz. tabii sıçtı mı, işedi mi onlara da bakmak lazım.

tabii elde düdük, ata kültür-fizik yaptırma düşüncesi varsa bunlar da bilinsin..
  • istanbul üniversitesi avcılar kampüsü'nde yerli yapımı western filmleri etkisi yaratan bölüm.
    siz kampüsün içinde boş boş dolanırken her an karşınızdan dört nala koşan bir at ve tepesinde onun atı değil de atın kendisini kullandığını düşündüğünüz bir sebi görebilirsiniz.
    yurtta kalırken bu bölümde okuyan bir kız sayesinde korkumu yenip atlara yaklaşmış ve sevmiştim. bir küp şeker aramızdaki husumeti çözmüştü.
  • insanı tekrar öss'ye girmeye heveslendiren bölüm.
  • saka bi tarafa muhtesem yuzyil dizisinden iyi para kaldirmis efsane meslektir.
  • eskişehir osmangazi üniversitesi bünyesinde mahmudiye'de meslek yüksekokulunda mevcut bir eğitim programı.

edit: at.
hesabın var mı? giriş yap