kurt rambis

  • 2419
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

tim duncan

ergenken oyunun sadece atletizm yönünü gören ve t-mac hayranı olan körpe bir delikanlı olarak kendisini ve spurs'ü sevmez, maçlarını da "sıkıcı" bulduğumdan pek izlemezdim. gerçi o dönemin ergenleri olarak neredeyse hepimiz t-mac, carter , iverson ya da kobe fanboylardık. ne ilginçtir ki iverson hastalarının birçoğu da beşiktaşlıydı ve iverson yıllar sonra beşiktaş'a gelecekti. bununla birlikte o dönemi birer fanboy olarak geçirenler lige geldiğinden beri lebron'dan pek haz etmezler. lebron'un liseli fanboylarıyla empati kurabilirler fakat ergenliğini atlatmış olmasına rağmen hala lebron da dahil herhangi bir oyuncunun fanboyu olabilen insanlarla fütursuzca taşak geçmek en tabii haklarıdır. bi de elinizi vicdanınıza koyup da söyleyin; lebron'da t-mac estetiğinin, -özellikle 2001'deki- iverson don kişot'luğunun ya da vince carter "ananı avradılığı"nın hangisi var? neyse konuyu fazla dağıtmadan nükleer başlıklı barış güvercinlerine karşı gereken önlemleri şimdiden almak gerekli dostlar. (lan, ceza'ya bile tarkan muamelesi çekiyorduk)

gelelim duncan'a:

biraz daha büyüyünce, özellikle nba türkiye dergisinin 2007 play-offları öncesi çıkardığı mayıs 2007 sayısındaki, play-off'a kalan tüm takımların hücum setlerinin olduğu sayısı neredeyse basketbola olan bakış açımı değiştirdi. ve setlerini -büyük oranda- bildiğim takımların maçlarını bu setler ışığında izlemeye başlayınca da duncan'ın çok başka bir adam olduğunu fark edip, kendisine ve oyununa bir anda müthiş saygı duymaya başladım. ve şimdi final serisini izlerken tekrar idrak ediyorum ki; kendisiyle yaşıt birçok sporcunun götünün kılları pişmaniye olmuşken kendisi hala allah gibi oynuyor. ve biz de tarihe tanıklık ediyoruz.

bu vesileyle hem bahsi geçen incelemenin sahibi clay kallan, hem sayılarını hala sakladığım nba türkiye dergisinin editörü mete aktaş hem de iş ahlakı kavramını zihnime somut bir şekilde yerleştirmiş tim duncan'ın teşekkürlerimden nasibini almasını dilerim.

devamını okuyayım »
13.06.2014 05:35