• önemli olan boyu değil işlevi

tam 1 yıl sonra gelen edit: başlığı açan kaçmış. başlık başıma kalmış.
  • 1.64'lük adam, osmanlı'yı tarihin tozlu raflarına kaldırdı şeklinde de yorumlanabilir. sevr'i tanımadı, düşmanı yurttan attı. sarıklı, takkeli papazları astırdı; nicesine istiklal marşı söyletti. bir rivayete göre, idam edilmeyen takkeli papazlar 1938 yılına kadar esas duruşta beklemişler. bazıları o şekilde gömülmüş. allah korkusundan beter bir korku duyuyorlarmış, 1.64'lük adama karşı.

edit: bu arada boyu 1.74 ama zaten bu tarz başlıkların sebebini biliyoruz o yüzden düzeltmeye gerek görmedim. arap sevicilerin nesini düzeltebilirsin zaten? düzeltebilse atatürk düzeltirdi.
  • atamın boyu boyuma,maşallah sübhanallah hocam.
  • yerin altında bir o kadar daha var inanmıyorsan aç tarihe bak.
  • napolyon ve churchill'den 4 santim kısa stalin ile aynı boydaymış. abdülhamit'ten de 4 santim uzunmuş.

kaynak

edit: atatürk 174 santimmiş beyler dağılın. kaymak
  • adam o boyla türkiye cumhuriyetini kurmuş amk. sizin uzun adam ne yaptı ama? atatürk'ün kurduğu ülkeyi yıkmakla meşgul.
  • atatürk'ün boyu hakkında bildiğim kadarı ile iki iddia var birincisi 168 ikincisi 174
    hem boyu uzun olsa ne olur kısa olsa ne olur önemli olan yaptıklarıdır. bizim milletim boy takıntısını anlayamıyorum ne kadar saçma sapan ipe sapa gelmez şeylere takılıyoruz atatürk'ün boyu 164 değil ama olsa ne olur napolyon, attila, cengiz, churchill çok mu uzun adamlardı işimiz gücümüz şekilcilik başka bir şey değil. atatürk'ün türk milletini kurtarmasını yaptığı doğruları ve yanlışları saygı ve tartışma adabı çerçevesinde konuşacağımıza boyunu neden konuşuruz?
    başımızdaki adamın boyu 186 da ne oldu bu millet kadar şekilci,raconcu, ucuz şovlara bayılan, küçük detaylarda boğulan bir millet daha yoktur ya
  • beton yetmeyecegi için önemsizdir. uzun olanları da gördük 20 yıldır...
  • (bkz: #148361568) bunun nesi gerdi acaba :/
  • yok 3 aq? üçmüş boyu 3!
    haa bu arada boyu değil işlevi olayı bilimadamları tarafından kanıtlanmış diyorlar.
hesabın var mı? giriş yap