• sosyal politika, çalışma ekonomisi ve iş hukuku konularında yetkin olan öğretim üyesi, gazeteci-yazar.

1948 ankara doğumlu 1967 yılında kara harb okulu'ndan mezun oldu. 12 mart döneminde piyade üsteğmen iken siyasi görüşleri nedeniyle re'sen emekliye sevk edildi, iki buçuk yıl cezaevinde kaldı. daha sonra istanbul iktisadi ve ticari ilimler akademisi'ni bitirdi. ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi'nde sosyal siyaset dalında yüksek lisans yaptı. doktorasını istanbul üniversitesi iktisat fakültesi'nde tamamladı. gazeteciliğe 1974 yılında trt haber merkezi'nde muhabir olarak başladı. politika gazetesi'nde çalıştı; kısa bir süre yol-iş sendikası'nın basın danışmanlığını yaptı. 1978 yılında ecevit hükümeti döneminde adalet bakanlığı basın müşavirliği görevinde bulundu. 12 eylül döneminde yurt ansiklopedisi'nde "türkiye'de işçi hareketleri, sendikacılık ve sosyal güvenlik " bölümleriyle ilgili metin yazarlığı görevini üstlendi. 1984 yılında tekrar yazılı basına dönerek sırasıyla hürriyet, milliyet, günaydın ve sabah gazetelerinde çalıştı. 1993 yılında ikinci kez milliyet gazetesinde göreve başladığında "emek ve insan" isimli köşeyi hazırladı. özsever, 36 yıllık çalışma yaşamında 7 kez işsiz kaldı. hürriyet gazetesinde türkiye gazeteciler sendikası (tgs) sendika temsilciliğinin yanı sıra, 1998-2000 döneminde de türkiye gazeteciler cemiyeti (tgc) yönetim kurulu üyeliği görevinde bulundu. 2001-2003 yılları arasında istanbul üniversitesi iletişim fakültesi'nde dışardan görevli olarak "medya ekonomisi ve planlaması" dersini verdi. eylül 2003'ten itibaren de maltepe üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi'nde kadrolu öğretim görevlisi olarak sosyal politika, çalışma ekonomisi ve iş hukuku derslerini okutuyor.

imge kitabevi tarafından basılmış tekelci medyada örgütsüz gazetecive 1970 yılında basılmış türkiye’de çocuk suçluluğu adlı kitapları bulunmaktadır..şimdilerde radikal gazetesi'nde köşe yazarlığı da yapmaktadır.

http://www.radikal.com.tr/…&aranacak=atilla �zsever
  • t24 ve podbee media ortak yapımı, ‘"yayınlanması kaydıyla" podcast serisinde hazal sipahi'ye konuk olmuş:

https://t24.com.tr/…-nin-orgeneraliyim-dedi,1077838
hesabın var mı? giriş yap