• firmayı bilmem ama bu isimde bir youtube kanalı var ve sanırım yine aynı adamların. muhabbetleri çok hoşuma gidiyor. konuşanlar yaşını başını almış ama bu işin ta kalbinden geldiği belli olan insanlar. ne anlattıklarını biliyorlar çünkü anlattıkları her şeyi yaşayarak tecrübe etmişler.

bu arada kanal otomobillerle ilgili. bütçeye göre otomobil önerileri, aktarma sistemleri, şanzıman tipleri vs. bir sürü konuda konuşmuşlar.

edit büdüt: yaşını başını almış dediğim insanlardan biri (bkz: onno usta)ymış. vay benim cahil başım. bu adam yaşayan bir efsane. rahmetli babam dozer tamir ustasıydı, anlatırdı bu adamı. diğer güzide insan ise (bkz: halit bolkan) . onno usta kadar birikime sahip, türkiye için yeri doldurulamayacak insanlardan birisi. allah ikisine de uzun ömürler versin inşallah. her yeni video attıklarında seviniyorum.
  • rezalet puanım 9/10 ,
    kurumsalmış gibi yapacaksın ama kafana göre fiyat çekiceksin.
    ülkeye yeni gelmiş türkmen oto yıkamacılar bile fiyatta yanlış yapmıyor.
    çünkü fiyatları net.
  • çok kaliteli içeriklere sahip, dolu dolu bilgiler veren, işi bilen kişilerin yorum yaptığı, araba dünyasına dair her şeyin konuşulduğu youtube kanalı. sıfır arabanın arka koltuğuna oturup diz-baş mesafesi ölçmekten başka hiçbir bilgi bilmeyen youtuber’larla karıştırmayın.
    link
  • özet: kurumsal gibi görünen ama bakkal dükkanından farkı olmayan, corona virüs günlerinde x1.5 fiyat vererek milletin sağlığını fırsata çevirmiş, milleti soyan bir firmadır. kimseye gitmesini tavsiye etmem !

resimlerde fiyat tablosunu ve pos cihazının fişini paylaştım.

kartal dragos şubesi'ne korona virüsten dolayı aracımı sterilize ettirmek amaçlı gitmek istedim. telefon ile arayınca iç - dış komple yıkama + ozon + sterilizasyon pakedi var 150 tl dediler.

varan-1: kart ile ödeme yapacağımı söyledim. "o zaman + %18 kdv alırız" dediler.
    varan-2: biraz indirim yapın çokmuş dedim. "biz kurumsal firmayız asdasda"dediler. kdv hariç fiyat veren kurumsal bir firma :)

hepsine tamam dedim, dükkanlarına gittim. telefonda görüştüğümü söyledim, görevli bir arkadaş üstteki işleri yaptı. işlem 1 saat kadar sürüyor. bende o esnada bekleme odasında dizi izlerken kocaman fiyat listesi gözüme çarptı. bir de baktım ki bana yapılan işlemler kdv dahil 120 tl tutmalı (varan-3).

görevli arkadaş işini bitirdi anahtarı verdi, borcumu sordum 130 tl dedi. 10 tl kendisine bahşiş aldı heralde diye düşünüp ses etmedim. kartla ödeyeceğim deyince birisini çağırdı ofise gittik bir de baktım ki adam 177 tl (150tl +kdv) ayarlamış pos cihazını ve şifre girmemi istiyor. durumu anlattım 130 tl istedi görevli dedim, fiyat listesine göre de kdv dahil 120 tl ödemem gerekiyor dedim. yani 57 tl fazla istiyorlar benden (varan-4)

sonra adam bir yere gitti geldi, ama siz konuşup anlaşıp gelmişsiniz dedi. demekki konuştuğumu söylemesen 120 tl'ye yaptıracaktım, siz nasıl kurumsal firmasınız, adamına göre mi muamele yapıyorsunuz vs. dedim. aldığım hizmetlerin fiyat tablosundan gösterilmesini talep ettim, gösteremediler. fiyat tablosu eski dediler. (varan-5).

tüm bu haklı isyanlarım sonucunda yine de hak yerini bulmadı ve 150 tl 'mi alarak, 30 tl'mi çaldılar (varan-6)

ardından ufuk mavi diye birisi mesaj attı "beni geri arar mısınız konuşalım vs." diye. bir de üstüne azar işitirim diye aramadım. arasam eminim bu entry, rezalet başlığına dönüşürdü.

kendilerini genel müdürlüklerine ve zabıta müdürlüğüne de şikayet ettim. kimseye tavsiye etmem efendim.

görsel

görsel
  • dünkü canlı yayınları tam bir fiyaskoydu. insanları hediye çeki diye 2 saat canlı yayın izlettirdiler, sonucunda 1 aralık'ta zam geldikten sonra kullanılabilecek bir kod verdiler. üstelik kod 4 gün sorna çalışacağı için tüm türkiye biliyor artık, canlı yayını izlemenin hatta kanalı takip etmenin bile bir esprisi kalmadı.

meraklıları için michelin marka 16' ve üstü lastiklerde servislet.com üzerinden 1 aralık'tan itibaren 200 adet ile sınırlı satın alım sırasında girilecek 500tl indirim çekinin kodu: autoclub500

alın size sıcak fırsat, kaynıyor elinde tutamıyorsun.

ayrıca yayına katılan marketing director gözde hanımın gerek kendi şirketi, gerek otomotiv gerekse de lastikler hakkında bilgisi çok zayıftı, hatalı bilgi vermekten kaçınmadı.
  • detailing car care işi yapan ve aynı zamanda youtube'da faydalı içerikler hazırlayan şirket. yaptığı videoları son derece yararlı buluyorum fakat şirketin bayileri için aynı şeyleri söylemeyeceğim.

geçen hafta aracımı ilk defa yıkamaya götürdüm ve 120tl karşılığında plus yıkama yaptırdım. 120 lirayı hakedecek hiç bir işlem açıkcası görmedim, kullanılan hızlı cilasından tut torpidoyu temizleyen ürüne kadar kalitesiz. zaten automix adında bir firma ile çalışıyorlar. paketine kadar aynı sadece üstündeki ismi farklı. normal yıkama ile plus arasında 40tl fark var cilanın kendisi 500ml 30tl.

bunun üstüne gittiğim yıkamanın sahibi fra-ber nanotech cherry adında hızlı cilayı ( piyasa fiyatı 145tl ) olan ürünü seramik içerikli diyerek 900tl ye itelemeye çalıştı. benden daha beter tonlarca şikayet var.

turgut bey sanırım çok fazla ilgilenmiyor şikayetler ile.
  • soldaki abi buraları okuyormuş diye duyduğumdan ötürü buraya yazıyorum. “bu da ikonik mi” diyen yazarlara kızıp sonra da inatla smart videosu paylaşmış olmasını da unutmamak lazım. bu gidişle bir sonraki videoda renault avantime, eunos cosmo, ya da plymouth prowler hakkında konuşurlar artık.

not: okumayı öğrendiğimden beri her hafta autoshow ve otohaber okumaya çalışmış ve ilk mektubumu da o zamanlar babamın kullandığı mazda 626'nın teknik özelliklerini istemek amacıyla onno ustaya yollamış biri olarak teşekkürlerimi iletiyorum bu kanal için turgut, halit, hakan, çınar, yalın abiye ve onno ustaya. siz içinizden geleni konuşmaya devam edin.
  • kimsenin başına gelmesin diyeceğim bi rezalet başıma geldi. kurumsallık sıfır uzak durun.maltepe autoclub a iç dış yıkama için aracımızı bıraktık yıkandıktan sonra ne sürdülerse iç trimleri simsiyah kömür gibi oldu, siyah plastik ler beyaz beyaz kusuyor. kendileri suçlarını kabul ettiler ama 1 ay boyunca oyaladılar en son soft kaplama ile hallettik onda bile rezil olduk parayı yatırmadılar etmediler son dakika gittim de yatırdılar. aracın teybi kömür halinde, siyah plastikleri bembeyaz akma yapıyor ve bununla ilgili ne bi özür ne bişey bunlara araba değil el arabası dahi götürmeyin.
  • bugün arabamı yıkamaya götürdüğüm ve youtube kanalını severek takip ettiğim firmadır.
    yıkamalarından gerçekten çok memnun kaldım. sadece süre olarak fazla sürdü ancak bu süre yıkamada geçen süreydi
    araba yoğunluğuna rağmen arabayı bana söylenen saatte yıkamaya aldılar. en son üç kişi arabanın içini ve dışını aynı anda siliyorlardı öyle anlatayım.
    youtube kanalları ise halit bolkan ve aldıkları konuklarla(onno usta gibi) gerçekten otomobil konusunda çok donanımlı kişilerle youtube türkiye'de altın gibi parlamaktadır.
  • müşterilerine değil bayilerine çalışan detailing firması. youtube’ta gördüğünüz kişiler figürandır, işin aslı başka. yani turgut yüksekdağ veya kanalda gördüğünüz birine güvenerek bu firmaya gitmeyin.
    aracınızı kaplatmayı düşünüyorsanız uzak durmanızı öneriyorum. 5 ay kadar önce aracımı kaplatmak için izmir’deki bir şubesine gittim. kaplama işçiliği kötü ve sosyal medyada bayiler komple kaplama şeklinde reklam yapıyor ki bu aldatıcı reklamdır, aracınızı keyfi olarak ve bir kısmını kaplayacaklar. örneğin kaput veya tavan kaplanmazsa şaşırmayın! genel merkez problem çözemiyor, yaptırım gücü yok. bayiye mal satmak zorunda yani bayiyi kaybetmek istemeyecekler, bayiler de bunun farkında ve kafalarına göre at koşturuyorlar. bayi sahiplerinin bazıları da mafya tipli elemanlar, hiç uğraşmamakta fayda var.
hesabın var mı? giriş yap