• gerçekleşirse insanların sudan çıkmış balığa döneceği durum. birçoğu için gezmek avm'larin katlarını arşınlamak demek. "gezi" sonunda oturup bir şeyler yiyip içince ritüeli tamamlamış oluyor. avm sayısı azalınca kalanlar da tıklım tıkış olacak. sonra yeşil alan, deniz kenarı ararlar artık.
  • ankarada olmasını dört gözle beklediğim ama bir türlü olmayan durum.
  • istisnalar dışında geçerli olmayan durum ki metropollerdeki avm'lere ek bina ve bölümler bile yapılmakta çünkü mevcut kapasite bile talebi karşılamamakta.

bunlara en güncel örnek istanbul da bulunan maltepe park verilebilir.
  • bir örneğini ümraniye'de gördük çok şükür. önce praktiker kapattı, ardından carrefour. son hamle de komple kapatılması ile yaşandı. geçen haftasonu tesadüfen uğradım bomboştu.
  • uzun zamandır bir çoğunun direnmesi meselesidir. etkinlik, konser vs düzenleyerek ilgi alaka çekmeye çalışan ancak sorunun kökeninde, alım gücünün azalmasının olduğunu fark etmeyen mülk yöneticilerinin pek yakında pes edeceği gerçeğidir.

kiralara zam yapmayı bir tarafa bırakın bir çok avm'de indirime dahi gidilmiş olsa da kiracıları inek gibi sağan mülk yönetimi sistemine kesilecek en büyük cezadır! ayrıca dükkanlara daha dikkatli bakarsanız çalışan sayılarının minimum seviyeye çekilmiş olduğunu görebilirsiniz. bu bakımdandır ki kasım ayı bitmeden kışlıklarda %30 indirim başlamıştır. çok açık bir şekilde bilinmelidir ki halk intikamını er yada geç alacaktır!
  • her şeyin fazlası zarardır sözünü açığa kavuşturan bir başlık.
    evet avm'ler ciddi anlamda insanın ihtiyaçlarını giderme konusunda,alışveriş hazımsızlığına yardımcı babda güzel oluşumlardır.
    ama asıl anlaşılması zor olan levent'de bulunan kanyon ve metrocity avm'lerinin arasına özdilek park adında bir avm yapılmasıdır. gerçi dün gittiğimde gayet beğendim,modern de bir yer yapmışlar. fakat yer olarak çok doğru bir yerde inşa edildiğini söylersem,samimi olmam,o zaman metrocity kapanmalı,zaten özdilek park yapıldığı konsept ile asıl oynadığı konu o olduğunu da göstermiş. ayrıca kanyon'un en fazla 1 km ilerisinde saphirre adında bir avm olduğunu da düşünmeliyiz.
    özetle,yerinin iyi seçilmesi şartı ile,lakin fazla da olmadan bu duruma karşı olmadığımı belirtmek isterim.
  • herkesin iddia ettiği ancak kimsenin kanıtlayamadığı durum. sadece 1 kişi, maxi avm'nin kapandığına dair entry girmiş, gerisi goygoy yapıp ak parti'ye, onun ekonomi politikasına ve avm'lerde takılmanın ne kadar kötü olduğuna çakmış.

illa bir avm batacaksa, tüm paramı marina vista'ya yatıyorum :)
  • sonra da hepsi birer kütüphaneye çevrilse, değmeyin keyfime. büyük büyük kütüphaneler. hepsi de ulaşımı kolay güzergahlarda. oh mis gibi olur.

şehirde kütüphane yok dostlar!
  • orta ve kisa vadede hepsi birer otel veya hastane konseptine donecektir. boylesine buyuk ve sifir yapilmis binalarin yikilmayacagini dusunuyorum.
hesabın var mı? giriş yap