şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sinemanin kendi rezilligi yaninda genelde o sinemayi tercih eden kitle de ayri kotudur. yuksek sesle muhabbet edenler, di$aridan tavuk ya da benzeri yagli kokulu yiyecekler getirip film sirasinda zevkle ati$tiranlar, cep telefonunu acip sohbete dalanlar olagan $eylerdir bu sinemada. sadece son care ise gidilir.
 • yazın gidilirse şayet sıcaktan bunalmaktan filmden zevk mevk alınmaz. belki klima takmışlardır şimdi, bilemiyorum çünkü o rezaletten sonra bir daha gitmemiştim oraya.
 • izmir ayağındaki yeni açılan sinemasından* izlenimlerimi aktarayım

  ilk girdiğiniz anda hoş bi tasarımı olduğu dikkatinizi fazlasıyla çekiyor hatta tasarım direk gözünüze giriyor. *. mühim kısım olan sinema içine gelirsek eğer, koltukları oldukça rahat ve aralarındaki açıklık bacaklarınız açısından sevindirici, lakin koltukların yükseklikleri pek iç açıcı değil. biraz kısaysanız ve şansızlığınıza denk gelip 2 sıra önünüze uzun biri oturursa bu şahsiyetten etkilenmemeniz elinizde olmayacaktır-ki önünüze oturacak uzun boylu insanın ne gibi sonuçlara yol açacağını size bırakıyorum- . diğer salonlarında ya da oturduğum yer dışındaki koltuklarda durum nedir bilemiyorum ama benim bulunduğum noktadan gözlemlediklerim bunlar. ha bu arada havalandırması oldukça güzel yalnız film arasında bir çok insan soğuktan şikayet etmekteydi(annem dahil) ama bi yetkiliyi çağırma cesaretini gösteren onurlu, yürekli bir kahraman** duruma el attı ve olay yetkili birisinin klimayı kapatmasıyla son buldu.
 • normal bir insani girer girmez klostrofobik yapan sinema. deprem ihtimalinde olabileceklere hic girmiyorum bile
 • şimdilerde tüm eksikliklerini gidermiş güzel sinemalar topluluğu.
 • bakırköy'deki kalitesiz ve akla zarardır. nitekim izlediğiniz bir filmde aniden ses senkronizasyonu bozulabilir, ve kimse bunu düzeltmek için bir çaba harcamayabilir. giderken 2 kere düşünmek lazım.
 • özellikle barış manço kültür merkezi içersinde yer alan avcılar şubesi mümkün mertebe tercih edilmemesi gereken sinema müesessidir. hatta avcılar da ikamet ediyorsanız bile beylikdüzünde afm'ye ya da favori sinemalarına gitmelisiniz o derece berbattır malesef kendileri. nitekim gerek çok daha kaliteli alternatiflerinin şahsımın ikamet ettiği yerlere daha yakın yerlere açılması, gerekse herşeyin önünde tuttukları ''müşteri memnuniyeti'' beni iki senedir kendilerine uğratmadı, iyi ki de öyle oldu. neyse öncelikle şunu söylemek gerekir ki buraya gidecekseniz ve bütün paranız varsa mutlaka ama mutlaka çevredeki bir bakkalda ya da markette bozdurun kendi iyiliğiniz için. gidin küsuratlı bir rakama sahip size bozuk para olarak geri dönecek bir mamul alın, ne biliyim çikolata ya da su alın bakkala 10 ytl verip ki size bozuk para gelsin. ha bunu yapmadınız ya da ihmal ettiniz eğer sinema gişesinde de bozuk para alamadıysanız bu ayvayı yediğinizin göstergesidir. salon açılıp yerinize doğru yer gösterici kişinin eşliğinde giderken artık herşey daha netleşmiştir. çünkü yer gösteren ''kibar'' beyefendiler alenen ''bahşişimi alabilir miyim ? '' demektedirler. yanınızda bozuk mu yok ? ya da yer gösterici ile mi didişeceksiniz bahşiş vermemek için ? malesef yanlış yerdesiniz. bunu yaptığınız an kendinizi sinemanın en berbat yerinde ve koltuğunda bulabiliyorsunuz burada çünkü ayrı bir dünya orası. hatta bi seferinde 3 kişi gittiğimiz sinemada koltuk numaralarımız sıralı olduğu halde(bilette yazan koltuk numarası) 3'ümüzünde farklı sıralarda oturduğunu hatırlarım.. hemde öyle böyle de değil.. birimiz salon çok dolu olmamasına rağmen en ön sırada iki kişi de ortalarda bir yerdeydi. işte böyle bir yer burası. bir kaç sene önce malesef sinema diyince akıllara gelen ilk alternatifti yetersizliklerden dolayı, çok çekmişliğimiz vardır. iyiki afm, favori geldi de bizi kendilerinden kurtardı.
 • avcılar'da olanı minübüsçü zihniyeti ile işleyen sinema işletme(me)si.

  özellikle alternatifi olmayan hatlardaki minübüsleri kullanmak zorunda kalanlar bilirler. son derece hurdaya çıkmış minübüsler, yolcular hiç sikine takılmadan seferdedirler.

  bu işletmede böyle bir şey. avcılar merkezdeki tek sinema. özellikle hafta sonu full çekiyor. gelin görün elle tutulur tek bir tarafı yok. koltuk düzeni berbat, hatta düzen diye bir şey yok. perde derseniz, filmleri hani artık emekliliği gelmiş renkleri soluk gösteren renkli tv'ler vardır ya, işte o canlılıkta izlersiniz. ses düzeni berbat ötesi. hikmeti bilinmeyecek bir şekilde aşırı yüksek. film başladıktan yarım saat sonra bile seyirci alınabilir.

  lan hepsini geçtim. hadi bunlar yatırım gerektiriyor, paran yok yapamıyorsun. patlamış mısır lan, patlamış mısır. her defasında nasıl bayat olur usta, nasıl ya?
 • avcılar barış manço kültür merkezi bünyesinde bulunan salonlarında, geçmişte yaşadığım deneyimler nedeniyle zihnime "ulan yaz günü sinemaya mı gidilir?" düşüncesini zihnime yerleştirmiş olan firma. zamanla daha farklı sinema salonlarında*** filmler izleyerek bu mantıktan kurtulabildim.
 • kozzy alışveriş ve kültür merkezinde de açılmıştır.