şükela:  tümü | bugün
 • hakkımızı savunmak için avukatlara mahkum bırakılmamızdır.
  adalet gibi basit bir şeyi karmaşık hale getirip zayıfların ezilmesi için araç yapmaktır.
  en vahşi dönemlerde bile hakkımızı arayabilirken çağdaş hukuku kanunlarla karıştırmış, memurlarla boğmuş ve hakimlerle ölüme terk etmişiz.
  bir toplum düşünün ki kanunları koyanlar bile haklıyı ayırt edemiyor. kaldı ki hakimler kavga halinde ve avukatlar da bu kargaşada vatandaşın kanını emiyor.
  haklı çıkmak için neden para ödüyoruz? neden kendimizi savunamıyoruz? "hak" neden bu kadar karmaşık?
 • avukatlara mahkum değilsiniz. günümüz teknolojisinde bilgiye bu kadar kolay ulaşılabilen bir ortamda her bireyin iki satır dilekçe yazma yetisi vardır. ancak işin bilimsel kısmını algılayamamış insanlar tarafından başlatılan hukuki süreçler ne yazık ki hüsranla sonuçlanmaktadır.
  avukatlar sizlerin haklarınızı korumak için vardır. bunun için sizden belli bir ücret talep ederler. hukuk alemi içerisindeki belirsizlik avukatların kabahati değildir. aksine avukatların rahatsız olduğu bir durumdur. bu sebeple avukatlara mahkum olunmaz. aksine bu belirsiz süreç insanları hak aramaktan imtina eder duruma getirmiştir.
  kimse avukatlara muhtaç değildir ama herkes adalete muhtaçtır. avukatları bu düzene sokan düzen kuruculara karşı tepkimizi gösterirsek haykırırken salyamız daha anlamlı akar