• 'juan rulfo edebiyatı üstüne bir okuma' alt başlığını taşıyan, yky basımı yeni oğuz demiralp kitabı. daha iyi bir kapağa sahip olabilirmiş.
  • yazarın kitapla ilgili verdiği yeni bir röportaj şuradan okunabilir.
  • kitabın kapağı bir felaket. hilal, pedro paramo'daki kasaba media luna'dan geliyor sanırım. ay ve yıldız ortak simgelerimizmiş. yine de daha iyi bir kapak olabileceği fikrine katılıyorum ben de.
    içerik ise çok zengin. kitap çözümlemelerinde kendi okumalarıma sadık kalmayı tercih etsem de rulfo tarzının inceliklerini, hayatının incelikleriyle, hem yaşadığı hem de öldükten sonrasıyla birlikte, güzel harmanlamış.
    en sona marquez'in bir yazısını eklemiş. juan rulfo'yu özlemek yazısını okurken, niye bu kadar kendisinden bahsediyor demiştim. cevabını en sonda yine kendisi veriyor "yazdığım kendi üstümeymiş gibi görünmeden onun üstüne yazmamın olanaksızlığını vurgulamak isterim."
    sonda bir de juan rulfo'nun dilinden "ömrünü özetleyen ölü" diye bir bölüm var. cesaretinden dolayı oğuz demiralp'i tebrik ediyorum. ben olsam onun gibi bir adamın dilinden bir mektup işine girişmezdim ama rulfo hakkında yazarken insan kendisini tutamıyor belli ki.
    özetle juan rulfo'ya ilgi duyanlar için çok değerli bir eser olmuş. oğuz demiralp'in merceğine aldığı diğer yazarları da beğeniyordum, onu takip etmek için bir sebep daha oldu
hesabın var mı? giriş yap