• mahşer i cümbüş oyuncularındandır.

1971 yılında adana’da doğdu. 1998 yılında d.t.c.f tiyatro bölümüne girdi.1993 - 95 yılları arasında şiir topluluğu çalıştırıcılığı yaptı.
    1996 edirne dost fm rayosunda programcılık ve sunuculuk yaptı.
    1997 edirne’de arayış tiyatro topluluğu bünyesinde, melih cevdet anday’ın “içerdekiler” oyunununda oyunculuk ve yönetmenlik yaptı.
    1998 d.t.c.f tiyatro bölümünde prof.dr. nurhan karardağ’ın
    yönettiği “cumhuriyete selam” oyununda ışık tasarımı yaptı.aynı yıl yine tiyatro bölümünde cumhuriyet kiperin sahnelediği maeterlinck’in yazdığı “körler” oyununda oyunculuk yaptı.aynı yıl ankara devlet tiyatrosunda alonso de santos’un yazdığı mehmet ege’nin sahneye koyduğu “tütüncü dükkanı” oyununda yardımcı oyunculuk yaptı.
    1999 d.t.c.f tiyatro bölümünde burak tamdoğan”ın sahnelediği b.brecht”in “demirin fiyatı nedir” oyununda oyunculuk yaptı.aynı yıl tiyatro bölümünde prof.dr.sevinç sokullu önderliğinde “yaratıcı drama” çalışmaları yaptı.
    2000 d.t.c.f tiyatro bölümünde gülabi turan”ın sahnelediği çehov”un “ayı” oyununda oyunculuk yaptı.aynı yıl ankara devlet tiyatrolarında sahnelenen “katerina blum’un çiğnenen onuru” ve “tanrılar erkek olunca” oyunlarında yardımcı oyunculuk yaptı.
    2001 d.t.c.f tiyatro bölümünde doç.dr.tülin sağlam önderliğinde “yaratıcı drama”çalışmaları yaptı.anı yıl ankara batıkent lisesinde tiyatro çalıştırıcılığı yaptı.tiyatro bölümünde prof. dr.nurhan karadağ”ın sahnelediği nazım hikmet”in “ferhat ile şirin” oyununda oyunculuk yaptı.
    2002 burak satıbol’un yönettiği ferhan şensoy’un haldun taner kabare isimli oyununda rol aldı.
    2003 bertholt brecht’in carrar ana’nın silahları isimli oyununu sahneledi.
  • buralarda bi entry vardı, yok oldu.
    29 ağustos 2008.
    bi sanının giriş, gelişme ve sonuç üzüntüsünün en güzel geri dönüşü..
  • mahşer-i cümbüş'ün dişlek komik bireyidir.
  • anında görüntü show'da "filmin devamı" turu için seyirciden gelen "su altında hip hop yapan balıklar" gibi gubik bir cümleyi gökyüzünde yalnız gezen yıldızlar ezgisiyle söyleyerek satır arasında yaran mimik insanı.
  • cıbırca dilini doğu aksanıyla konuşan şahıs.
  • sponsor yardımıyla dişlerini düzelttirecek sempatik tiyatrocu...eğer sağlıkla ilgili bi problemi yoksa ya da kendisi rahatsız olmuyorsa nacizane tavsiyem düzelttirmemesidir...çünkü izleyici için hiç rahatsız edici değil bu durum(belki de kendi dişlerim olmadığı için bana öyle geliyordur..adamın dişi ben niye rahatsız olayım`): hafif tebessüm`

yok "hatunlar bu halde bakmıyo" meselesiyse o zaman hiç düzelttirmesin...evet şuan bi hatunun tercih edeceği ilk kişi olmayabilir belki (bak belki diyorum, değildir demiyorum) ama dişlerini yaptırıp sempatikliğini yitirirse ilk üçteki yerini de kaybeder...(sanırım bu da çok iddialı oldu) ayrıyetten daha sağlam espriler bulmak zorunda kalır...oluşacak açığı bi yerden kapatması için çok çalışması gerekir çoook...çok çalışıp hasta olabilir..kim bilir belki tiyatro hayatı bile biter...hayat memat meselesi bile olabilir, allah vermesin...ölç tart biç hocam..değer mi??? üç-beş dişe değer mi???
  • emekli korgeneral. altıncı kolordu komutanı iken yaş kararları sonucu emekli olmuştur. tümgeneralliğinin bir döneminde polatlı topçu ve füze okulu komutanlığını yapmıştır.
  • mahşer-i cümbüş ekibinin özellikle eurovision turlarında tek geçilen "sporcu"su. kendi yaptıklarına da gülüyor bazen, o zaman insanın daha bir gülesi geliyor. hele yanında bir de burak ve özlem var ise benim favori ekibim kurulmuş oluyor.
    (bkz: burak satıbol)
    (bkz: özlem turay)
  • takma top sakalı vardır.
hesabın var mı? giriş yap