• içinde bazı cümlelerin ne amaçla bold yazıldığını kimsenin anlayamayacağı rehberdir. özyılmazel üstad gibi yazabilmek
    için tavsiye edilen yöntem ve teknikler için her köşe yazarı adayının yastığının altında bulunması gereken yol gösterici bir rehber niteliğinde. örneklerle açıklayalım;

1. öncelikle, benmerkezcil bir anlatım benimseyiniz:

-şimdi ben var ya...kendim hakkında on maddelik bir liste yapabilir miyim dedim...ve bana mail atan kızlar inanmayacaklar ama yaptım biliyo musunuz? durun bak yazıyorum işte şimdi...

-arkadaşlar diyor ki kızlar ağlak oluyormuş, yahu gerçekten 'ben' de öyleyim...

2. cümle sonlarında okuyan her insanı deli edecek ünlemler, ses efektleri kullanın:

-tv'yi açtım....cızııııırt....

-beyzbol sopası fena girdi....haşıııırt.

3. parantez içlerinde kimsenin bilmediğinden ama yeryüzünde tek bilenin siz olduğunuzdan emin olduğunuz ek bilgiler, yorumlar, komiklikler, cinlikler ekleyiniz, hatta bular bi sikim önem arzetmeyen zırvalar olabilir, ama şirin gözüksün, please:

-bir gün haşmet ve ben ortaköyde yürüyoruz (ki haşmet zeytinyağ çok sever)....
    -geçenlerde kızlarla oturup astrofizik konuştuk , ay'daki kraterler falan (ay bizim neyimiz?tabi ki dedemiz)...

4. ha, haşmet demişken, satırlarınızda ünlü babanızın, eski ve yeni sevgililerinizin ismine sık sık yer vermeyi ihmal etmeyiniz:

şimdi tüm maddeleri tek bir cümleye uygulayalım:

'bir gün ben sınavdan a aldım, neco'nun kızıyım ya ondan almışsındır dediler. (bu arada üniv. okuduğumu anlamayan hala varsa, çok gülüyorum ben onlara) ehihihiii.'

işte böylesine beş para etmez lakırtılar bütünü.
  • çok şey yazın hiçbir şey anlatmayın. bazen az şey yazın yine hiçbir şey anlatmayın. bi de anlattıklarınız kimsenin umurunda olmayan hadiseler olsun.
  • (ara: yok mu beni)
hesabın var mı? giriş yap