şükela:  tümü | bugün
 • öğrencilerinin pek hazzetmediği, ama örnek alınası pek çok özelliği olan hütf pediatrik metabolizma ünitesi profesörü. gördüğüm en çalışkan en dertli insanlardan biridir kendisi ayrıca.
 • benim gözümde ayşegül hoca= fenilketonüri'dir. idolümdür. keşke onun gibi olabilsemdir. sosyal pediatri sınavında 13 stajyerden 9'unu bırakandır. "bıraktıysa bi sebebi vardır heralde, galiba, sanırsam"dır. öhöm...
 • hütf'nin en idealist profesörlerindendir. çalışma azmine ve adalet anlayışına saygım sonsuzdur. zerre acıma duygusu göstermeden stajyeri bırakır ama yeri geldiğinde stajyerine teşekkür etmesini de bilir.
 • kendisi hacettepe üniversitesi tıp fakültesi'ndeki en kıymetli hocalardan biridir bence. evet, okuldaki çoğu hoca gibi asabidir, öğrenciye otoritesini bakışları sözleri ve ses tonuyla iliğine kadar hissettirir; ama size alanında uzmanlaştığı, meslek hayatınız boyunca lazım olacak, bir doktor olarak bilmeniz gereken şeyleri öğretebilmek için çırpınır.

  türkiyede fenilketonüri taramasının başlatılmasını sağlayan prof.dr.imran özalp ile yıllarca çalıştığından (ki tavsiye ederim fenilketonüriyi bir açıp okuyun, erken teşhis konularak neler oluyormuş bir bakın) öğrencilerine fenilketonüriyi her derste anlatır.

  son dersimizde anlattıklarıyla beni benden alan, idolüm olan, var olduğu her ortamda kendini en iyi şekilde belli eden, sivri dilli, pediatri toplantılarının çoğu zaman korkulu rüyası olan insandır. iyi ki vardır ve hacettepededir.
 • "1000 hasta gören doktor mu daha iyidir 1001 hasta gören mi? tâbi ki 1001 gören. tıpta en önemli şeylerden birisi deneyimdir."
  aklımda en çok yer eden sözü bu olmuştur. çoğu hoca gibi bir slayt açıp yazan şeyleri harfi hafine okuyan birisi değildir. derslerine inanılmaz derecede bir önem verir. yüzeyel anlatayım siz okuyun gibi bir tavrı hiç yoktur. öğrencisinin yapacağı bir hatadan eksik bilgiden kendisinin sorumlu olduğu görüşüne sahiptir. herşeyi detaylıca anlatır ilmek ilmek işler. her an bir soru sorup dinleyip dinlemediğinizi ölçer. dersi biraz diken üstünde dinlenir ama pür dikkat kaçırmadan dinler ve öğrenirsiniz. dersi anlatmanın görevi olduğunun farkındadır ve idealist kişiliği neticesiyle asla derslerinden taviz vermez.

  muhalif olduğu gerekçesiyle sık eleştirilir ama çoğu söylediğinde haklı bir yan vardır. sadece kendisinden alt kademekilere karşı sert değildir. haklı olduğu her konuda kendisinin üstünde bulunanlara da laf söyleyemekten çekinmez.

  cahilin düşmanı iken bilgili öğrencisini de sonuna kadar savunur.

  bir çok hocamız kendisi gibi olsa tıp eğitimi belki daha zorlu olurdu ama öğrenciler ve yetişen doktorlar daha başarılı olurdu.