şükela:  tümü | bugün
 • bir tom robbins kitabı.
 • tom robbins 'in birayla ilgili minik kitabı. her kitabı gibi bu bu kitabı da eğlencelidir, bir çırpıda okunup biter.
 • bu kitaptan beklentiniz ne bilmiyorum ama karmaşık değil; oyuncul ve eğlenceli tarzıyla yazmış tom robbins. eğleniyor, gülümsüyor ve mutlu oluyorsunuz. ne bir masal ne bir öykü; iki arada bir robbins eseri.

  dokuz yaşındaki bir kız çocuğu olan gracie'in birayla tanışma hikayesi olarak nitelendirilse de aslında içinde yer alan diyaloglarla sizi dokuz yaşındaki bir kızın gözlerinden bakmaya davet ediyor.

  aslında birayla tanışma hikayesi gibi dursa da tom robbins her zaman kullandığı tarzı ile arka planda biranın tarihçesini, nasıl yapıldığını vb. detayları anlatmıştır. tom robbins her romanının içine bir bira hikayesi sıkıştırır. birayı sever ve subliminal mesaj olarak da romanlarında geçirir. işte bu sefer biraya saygısını ona özel olarak yazdığı bu kitapla gösteriyor. "bira ergen işi" diyenlere "hamallık" diyenlere cevap verircesine anlatmış her şeyi. ayrıca içeride karakterler arasında girilen zekice diyaloglar ve eski romanlarına selam çakan alıntılarla da ruhunuzu doyuruyor.
 • çocuk kitabı sanki daha çok. beni pek sarmadı açıkçası, ama kısa bir kitap.
 • 6 yaşındaki kız çocuğu ile bira perisinin; bira üzerine konuşmalarını anlatan güzel bir uzun öykü kitabı.
  biranın tarihini bizlere anlatırken hayal gücünü kullanan peri; büyükler için çocuk kitabı, çocuklar için yetişkin kitabı olduğunun da farkında.

  eğlenceli kitap.