• plato meslek yüksekokulunda bir öğretim görevlisi. ya o çok biliyor, ya biz hiç bilmiyoruz.

edit: imla.
  • ilk adı aydın'dır.
  • yaptığı her iş üzerine derinlemesine düşünen ve altını doldurabilen bir adam.

kendisine geçen gün doktora yapsana dedim. yapmayacağım dedi. sonra düşündüm, doktora dediğin şey zaten doctor of philosophy. yapmasına gerek de yok.

istanbul hackerspace üyelerinden, ıskele 47 kurucularından, türkiye maker hareketi destekçilerinden bir adam. kız babası.
  • okul yönetiminin akıl sağlığını korumak için atatürk fen lisesi'nden 1994 senesinde zorla mezun edilmiştir.
  • "nasıl zengin olunur ? " başlıklı tedxikü konuşması ile tanıştığım yaratıcı insan..
    video için tıktık ..
  • nasıl zengin olunur temalı konuşması benim için gerçekten etkileyici oldu.

--- spoiler ---

zenginliğin parayla ilgisinin bir yere kadar olduğunu, asıl zenginliğininse 45 tane onu anlayan arkadaşa sahip olmak olduğunu söylüyor.

hayatı anlamlı yapan detay seni yaratıcı kılan insanların hayatında olması, anlaşılmak ve anlamak olsa gerek. sosyal medyada sahte zenginliğini paylaşan, hayat amacını para haline getiren insanlara ders niteliğinde... ha zaten bunu fark edecek bilinçte değilse o insanlar, bu video pek de bir şey ifade etmez. sahte zenginliğin, sahte mutluluğun peşinden koşmaya devam ederler.

umarım ben de bir gün çok zengin olurum! umarım ben de onun kadar cesaretli olurum!

--- spoiler ---

iskele 47 ise cesaret gerektiren bir atılım. zaten bager akbay'ın biyografisine bakıldığında cesaret gerektiren adımlar attığını, yeniliklere ve bilgiye her zaman açık olduğunu görüyoruz.

markov zinciriyle şiir yazan robot şair deniz yılmaz'ın hikayesini merak edenler olursa buradan yaksın.
  • robot şair deniz yılmaz'ın biricik mucidi!
    kendisi ile akademik bir çalışmam için ocak 2017'de görüştüm.
    ülke dışına taşınma telaşından ancak başladım makalemi toparlamaya.
    şimdi deşifre ettim konuştuklarımızı...
    gazetecilik yaptığım dönemde de, gazetecilik hocası olarak da defalarca derinlemesine görüşme/röportaj yaptım.
    ve hepsi bir yana, bager bir yana diyorum.
    adam fen bilimci olarak cyborg felsefesi için donna harraway okuyor.
    viladimir propp'un masallar üzerine yaptığı göstergebilimsel çalışmayı anlamlandırıp, teknoloji ile birleştiriyor.
    yapılan bir sürü deneysel akademik araştırmayı eleştirel gözle yorumluyor.
    açık söylüyorum:
    c.p. snow iki kültürü aşmak kitabını yazmadan önce bager ile karşılaşsaydı; bu kadar karamsar olmazdı.
  • tehlikeli bir adamdır çünkü müritleri vardır. iskele47 bu müritlerin bir araya gelmesi ile ortaya çıkmış ve büyümüş bir oluşumdur. kendisi ile yıllar önce wanda digital için bir max machine üretirken tanışmıştım. wanda'nın o zamanki markası ruffles adına yapılan ve öğrencilerin yer aldığı bir projeydi. kendisi de doğal olarak projenin mürşitiydi.

(bkz: bager)
  • zenginlik hakkında; "opsiyon sayınız ne kadar fazla ise o kadar zenginsiniz" diyen über adam.
  • an itibariyle bager akbay dinliyorum. muhteşem
hesabın var mı? giriş yap