şükela:  tümü | bugün soru sor
 • iktidara geldiğimiz vakit:
  toplu taşıma araçlarında yaşlılara ve hamilelere yer vermeyen gençleri, yine aynı toplu taşıma aracındaki reklam panolarında ifşa edeceğiz. "bu koltukta oturan şu genç, karşısında zoraki duran yaşlı ile yerini paylaşmadı" gibi.

  bağımsız idealler partisi
  ...ahlaki değerler adına bip'lemeye geliyoruz.
 • iktidara geldiğimiz gün tv8 devletleştirelecek. acun, rasim ozan ve eşinin mal varlıklarına el konulacak.

  televizyonlardaki bütün futbol yorum ve tartışma programları yayından kaldırılacak ve tüm futbol maçları trt spor'dan ücretsiz yayınlanacak.

  aldatma temalı tüm diziler ve evlilik programları da süresiz yayın dışı kalacak.

  bağımsız idealler partisi
  ...toplumsal kültür adına bip'lemeye geliyoruz.
 • iktidara geldiğimiz vakit "şarkıcı" ile "sanatçı" ayrımına kurumsal kimlik kazandıracağız.

  mesela: zeki müren, neşet ertaş, aşık veysel, müzeyyen senar vb. sanatkârların eserlerini icra etmek isteyenleri izine tabi tutacağız.

  bağımsız idealler partisi
  ...yozlaşan sanata dur demek için bip'lemeye geliyoruz.
 • iktidara geldiğimiz gün, nato'nun askeri operasyonlarına katılarak "gazi" unvanı alan kimselerin (bkz: kore gazisi, lübnan gazisi, afganistan gazisi vb.) sözde olan bu unvanlarını geri alacağız.

  daha önceki beyanatlarımızda tüm üsleri kapatacağımızı belirtmiştik. ek olarak, komşu ülkelerdeki iç savaş sürecinde ulus devlet rejimlerine itaat etmeyip silah doğrultan tüm gruplara yapılan yardımları keseceğiz!

  bağımsız idealler partisi
  ...maşaları yakmak adına bip'lemeye geliyoruz!
 • iktidara geldiğimiz gün;

  cuma hutbelerinde imamların basma kalıp, matbu, dilekçevari ruhsuz hutbelerine son vereceğiz.
  cuma hutbeleri, toplumsal gelişme ve olaylara göre şekilleneceğinden, imamların gündemi iyi analiz etmesi önemsenecek. kuran bize yetmez anlayışı ile cami içinde dahi ötekileştirme yapan imamların görevine son verilecek.

  hutbe vaktinde, o meşhur on dakikalık vaiz anında kimse gözlerini kapatmaya (bağdaş eşliğinde uyumaya) fırsat bulamayacak, transa geçiş yapamayacak.

  her cami altına kütüphane, cami derneklerinin gençlik kollarının faaliyetlerini yapabileceği, dinin, kültür,sanat,spor ve edebiyatla harmanlanacağı ortamlar yaratacağız.

  diyanet başkanlığımıza mehmet okuyan getirilecek, sunni politikalara son verilecek. mehzep kavramları ortadan kaldırılacak, cemevlerine resmi statü hakkı verilecek. imamın okuduğu arapça duaların otomatik olarak görünecek şekilde türkçe mealleri duvarlara yansıtılacak.

  hiç bir çocuğun camide yediği dayaklarla ilgili anısı olmayacak. dizüstü pantolonundan dolayı hiç bir çocuk camiden kovulmayacak.

  bağımsız idealler partisi
  ...hayırlı işler için, inandığını bilen toplum için, güzellikler için, allaah rızası için; bip'lemeye geliyoruz.
 • iktidara geldiğimiz gün;

  türkçe kullanım kurallarına her alanda azami önem göstereceğiz.

  son yıllarda gözlemlerimize göre, vatandaşlarımızın "tamam" kelimesi yerine ok ifadesini alışkanlık haline getirmiş durumda olduklarını farkettik...

  bizler, ok ifadesine cevap olarak, algı yaratmak için reklam panolarında ve sosyal medyada ok'un sadece yay ile ilişkisi olan bir savaş aracı olduğunu ima eden, iğrenç espirili görseller yayınlayacağız.

  dil katillerine ok sokarcasına, en azından tm yazılabileceğini öğreteceğiz. özellikle plazadaki beyaz yakalı dil katilleri ve ağzını bükerek konuşan kadın personellerin tespiti için, gizli milli istihbarat teşkilatızdan destek alarak maaşlarında kesintiye gideceğiz.

  ayrıca, benzin istasyonlarında "tam depo usta" yerine "fulle bilaader" gibi ifadeler kullanan dil katillerine, benzini yüzde üç zamlı satacağız.

  ...okları diline önem vermeyenlere çevirmek için geliyoruz.

  bağımsız idealler partisi
 • facebook sayfasından siyasi mizah üreten takip edilesi sayfa: bağımsız idealler partisi
 • iktidara geldiğimiz gün;

  zengin yansıması, konak içinde, şirket hissedarlı aile yavşamalı tüm dizileri yayından kaldıracağız.

  toplumun genetiği ile oynayan kim varsa bip'leyeceğiz!

  ...ucuz olur diye akşamları pazara çıkanların partisi.
  bağımsız idealler partisi
 • iktidara geldiğimiz gün;

  halkımızın tarım ve hayvancılık üzerine yıkılan hayallerini, geri teslim edeceğiz.

  toprağını ekemeyen, hayvanını güdemeyen anadolu insanımızı internette sanal sığırlara, çakal çobanlara mahkum etmeyeceğiz. iktidarımız döneminde, ekin için klavye başında, süt için monitör önünde kimse terlemeyecek.

  yok, ille de ben dolandırılmak istiyorum, geçmiş tecrübelerden akıllanamadım, iki allah bir yallaha ne istenirse veririm diyen vatandaşlarımızı kuracağımız sistem ile tespit edip ifşa edeceğiz.

  bu kişilerin adlarını; ali'nin öküz çiftliği, veli'nin sürülecek tarlası, yan gel yat osman'ın serası şeklinde ifşa edip acı tecrübelerin önüne geçmeyi parti politikamız olarak açıklıyoruz.

  ...alnı terlemeden ağlayanları, gülerken ağlatmak için bip'lemeye geliyoruz.

  bağımsız idealler partisi
 • (bkz: bip)