• yok amk grönland'ı da alsaydın. sen önce türkiye'yi refaha çıkar da sonra hayal kurabilirsin.

(bkz: verin eline tüfeği sıka sıka gitsin)
  • kaynak neydi, kaynak emekti.
  • ayasofya'da atatürke lanetler okunurken oturup dinleyen bahçeli ile hiçbir alakası olmayan ve rus medyasının da bir tarafına takmadığı haritadır.

türk etnisitesinin yaşadığı yerleri gösteren ve 1991'den beri kullanılan bir haritadır. akp öncesi okul kitaplarının son sayfasında da yer alırdı. ayrıca rusya o bölgelere özerklik vermiş bir ülke.

bahçeli'nin mevcut durumunu görmezden gelip ''ayyy şimdi sempati duydum bu adama'' diyecek dangalakları başlığa bekliyoruz.
  • bahçeliyi ciddiye alan rusya da beni kızdırdı.
  • hep yabancılar mı türkiye haritasını parçalayacak. ya ermenistanı büyük çizerler ya kürdistanı koyarlar ya komple türkiyeyi haritaya koymazlar. birazda onlar sinirlensin.
    eğer ki bize bir yaptırım olarak geri dönüşü olmayacaksa ben eğlendim.
  • siyasal islam'ın dindarlığı sömürmesi kadar mhp'lilerin milli duyguları sömürmesinin sonu yok.
  • rusların bundan haberi var mı peki?
  • rusya baska dertlerinmi yok allah askına bu şahsı dikkate alıyorsunuz.
  • bu türk ırkının ve soyu türk ırkına dayanan halkların yaşadığı bölgeleri gösteren bir harita. tek bir ülke haritası olsaydı her yer aynı renk olurdu. burada sanırım çeşitli soylara göre renklendirmişler.

bu rusya'da olsa olsa bir grup cahil halk üzerinde bir etki yaratmış olabilir. zira dediğim gibi bu harita rusya'nın bazı bölgelerini türkiye topraklarıymış gibi gösteren bir harita değil. öyle olmadığı bir bakışta anlaşılıyor.

edit: sonradan dikkatimi çekti. haritanın tepesinde "türk dünyası haritası" yazıyormuş zaten.
hesabın var mı? giriş yap