• beş on kat hamur arasına yağlı yağlı yeşil kuruyemiş,yetmez gibi avuç avuç hayvansal yağ, yetmez gibi 2 avuç kremamsı bişey, o da yetmez 5 10 kilo şekerden yapılmış yapış yapış şerbet döküyorlar adına da baqlava diyorlar! yazarken bile midem kalktı. tam bir kalori bombası. zaten yotube'de bakıyorsun afrikalı-ortadoğu'lu toplumlar hariç bu şeyi beğenen yok.tutmaz tabii.

o değil de kendi tatlılarına bakmadan dünyaya bok atmıyorlar mı insanın bu ne özgüven müdür diyesi geliyor.
    ha bir de yersen taze taze "türk mutfağının dünyada eşi benzeri yoktur" spesyalimiz çıktı. yersen!

(bkz: donutun türkiye'de tutmamasının sebebi)

edit: yerim dar oyanayamıyorumcu arkadaşlar da gelmiş. yok entep'te yersek tadı çıkarmış yok piyasada kötüleri yapılıyormuş(piyasa dediği de türkiye'nin %99.9) ee napak şimdi. dünya'yı entep'ten mi doyuracağız baklayava? nasıl olur da dünya bilmez bu tatlıyı? buda entep'lilerin ayıbı olsun o zaman. bi de bırakın bu yabancı geldi baklavayı çok sevdi tatavasını,evine dönen vıcık vıcık şerbetinden başka bir şey anlatmıyor.
  • dünyada bizim kadar tatlı kavramını hamurla yaşayan başka bir ülke daha var mıdır sorusunu aklıam getirmiştir. her şeye hamur koyuyoruz.
  • abartılmış bir tatlı olmasındandır.
  • tutup merdiven altı imalathanelerde yapılan 40 liralık bezelyeli, sıvı yağlı ve glikozlu baklavayı yersen tabii ki tutmaz dersin.

hayır herkes vedat milor kesiliyor mk, bir siz biliyorsunuz ağzınızın tadını. 2019 yılında baklava ihracatından 25 milyon tl gelir elde edildi. tutmadığı halde ?! bu paralar kazanılıyor, demek ki tutsa neler olacak.

muhabiriniz kösnük antep’ten bildirdi, tişikkirlir.
  • tüm tatlılarımızın ekmek arası fındık fıstık tarzında olmasındandır maalesef.
  • yoktur, çünkü tutmustur baklava pekcok yerde ama genelde dandik yapilir ve lüks/kaliteli sayilmaz.
  • baklava dünyanın birçok yerinde yoktur sevgili sözlük cahili. baklava el işçiliği ile üretilen ve ciddi ustalık gerektiren bir tatlıdır. o nedenle her yerde yapılıyor olması söz konusu değil, donut mı bu anasını satayım?

hayır anlıyorum, trollük yapmaya çalışıyorsun da, 2 gr zeka serpiştir be kardeşim. güldürme kendine..
  • üstteki arkadaşın dediği gibi gaziantep kalitesinde avrupa'da kim yapıyor ki.ben turizm otelciyken turistler baklava savaşı yapıyordu.

adana kebap bile şehirden 30 km uzaklaşsan pilav üstüne konuyor ve dana etinden yapıyorlarken,herhangi bir lezzeti avrupalı'ya nasıl sevdireceksin.

türkiye'deki her lezzetin kendi şehrinde yenilmesi taraftarıyım.baklava hariç.baklavayı artık tüm şehirlerde aynı kalitede yapabiliyorlar.ortalık gaziantep bayisi kaynıyor.

antep baklavasını antep'ten getirdiler yedim.
    aynı baklavayı;
    antalya, ısparta,adana, denizli,muğla, çanakkale,ankara,mersin,afyon'da da yedim.
    kaliteli yerden alırsan aynı lezzet.

çok şükür baklava kurumsallaşmış.
  • baklava nın kilogramı 150 liradan az değil. iki dilim baklava nerede ise 20 liraya geliyor. baklava görünümlü, baklava diye satılan soya içli, glikozlu, kızarmış hamur ise zaten yenmez. yani fiyat/ performans oranı uyumsuz olduğu için tutmuyor.
    baklavayla uğraşacağımıza iyi bir kerhane tatlısı' nın patentini alıp tanıtsak daha çok tutar.
  • avrupada yediklerim berbattı. korede bir baklavacı vardı o da berbattı. japonyada lokantalarda baklava yapanlar vardı o da berbattı.istanbula gelince de yiyorum berbat bir seker, yedin mi bogazında kalıyor. ancak koye felan gideceksin de halan,dayının hanımı felan yapacak da baklava yenilebilir olacak.
    turkiyede iyisi kalmadıki dunyada yensin begenen olsun.
hesabın var mı? giriş yap