• türkiyede şubesi olmayan bankadır.ve şimdi size hayati bir bilgi verecem istediğiniz kadar teşekkür edebilirsiniz...

bank of america kartı ile teb den ücretsiz para çekebilirsiniz.yanlış durmadınız.ücretsiz.1 cent bile ücret vermeden.

rica ederim.
  • cuma gunu, bu bankaya ait debit kartimi caldirdim. gittigimiz mekanda sandalye uzerine biraktigim ve ustunu montumla ozenle orttugum cantamdan cuzdanim alinmis, acilmis, icersi kurcalanmis ve kartim yad ellere gitmis. ben calindigini farkedene kadar kartimla ustune bir de alisveris bile yapilmis!!! zehir zikkim olsun insallah yedikleri, ictikleri!

farkettigim an karti iptal ettirmek icin aradigim musteri hizmetleri, birkac guvenlik sorusundan sonra direkt olarak iptal islemini gerceklestirmis, ustune kartimla son dakikalarda yapilan alisveris cesidini/miktarini bildirmis, ciglik atip "neeee? hayir onlari ben yapmadim." dedigimde, peki o halde derhal iptal islemini gerceklestirip, harcanan miktarin oldugu gibi hesabima geri odenecegi mujdesini vermistir. isin gercekten enteresan tarafi sadece telefonda benim soyledigim seylere o an sorgusuz sualsiz guvenmeleri ve bahsi gecen miktar 2-3 is gunu icerisinde hesabinizda olacaktir demeleri. ogrenci hesabinda oldugum, hesabimda dogru durust miktar param olmamasina ragmen bile, duruma ne kadar uzulduklerini ertesi gun subede yine israrla belirtmeleri, kendi suclariymis gibi ozur dilemeleri, siz bankamizin cok degerli bir musterisisiniz diyerek bahsetmeleri vs... mutlu oldum lan, cunku kendimi gerizekali yerine konmus gibi hissediyordum olaydan sonra. turkiye'de boyle bisey basima gelmemisti, belki orada da aynidir ama... hani insana/musteriye verilen deger ve yapilan muamale degil bahsettigim elbette, onun ayni olmadiginin her gecen gun farkina variyorsun zaten de, para iadesini diyorum.

neyse, uzun lafin kisasi, amerika'ya gelen herkese bu bankayi israrla oneririm.

bir de bu kartla alisveris yapilirken sifre sormadiklari icin, fotografli banka karti kullanmalisiniz onerisinde bulundular. o sebeple yeni gelecek kartim icin bir de fotograf cektik subede, gerci fotograf ise yarar mi bilemiyorum bende bu salaklik oldukca... bence ben cantasiz disari ciksam en mantikli seyi yapmis olurum fotografli kart neyime, aptalligima doymayayim.
  • müşteri hizmetleri çok iyi olan bankadır.

türkiye'ye döneceğim son gün hesabımda 4420 dolar vardı uçuşum akşam saatlerinde günlerden pazar ve saat sabah 11. parayi çekeyim artik diye atm'ye gittim. harlem'daydım ve stresliyim parayı siyahi kökenli arkadaşlarımız çalmaz umarım diye. bi anda ne göreyim günlük bin dolar para çekme limitim varmış. e akşama gidiyorum bankalar da kapalı? delirmiş durumdaydım. sanırım içten yaptığım ırkçılık yüzünden karma devredeydi. neyse bankayı aradım durumu anlattım aksanımdan abd'li olmadığımı anladı nerelisiniz diye sordu türküm dedim. isterseniz sizi türkçe bilen arkadaşlara yonlendirebilirim daha rahat anlaşırsınız dedi. gerek yok efenim dedim tabi özgüvenle. durumumu içtenlikle anlattım konumumu da söyledikten sonra kadın bana normalde pazar günleri bankalarımız hizmet vermez ama central park'ın uptown kısmındaki financal center şubemizde iç çalışma var sizi ordaki müdüre yönlendirebilirim dedi. neyse müdüre numaramı verdiler 15 dk sonra tam adrers vererek bekliyorum seni dedi ve o muhteşem uzay grisi binanın kapısını kadın sırf benim için açtı sonra koltuğuna oturup hesabındaki tüm parayı mi çekmek istiyorsun diye sordu evet evet dedim. ardından kadın bana social security number kartını verir misin demesin mi! e otelde kaldı o. bankaya vardığımda saat zaten 1di adamların mesaisi bitiyordu. resmen terlemeyen yerim kalmamıştı stresten. sonra o melek yüzlü kadın bana hiç sorun etme beklerim hatta istersen arabamla gidebiliriz oteline dedi. dalga geçiyor falan sandım öyle bakakaldım ben öyle bön bön kadına bakarken odasından çıkıp çalışma arkadaşlarına siz işinizi bitirdikten sonra çıkabilirsiniz, güvenliğe de biraz sonra biz gelicez deyince ciddi olduğunu anladım ve otele gidip kartımı aldım ve 4420 dolar ödemeyi elden bana verdi bankada. koskoca financal center'da müdürsünüz ve sıradan bir müşterinize vermek zorunda olmadığınız bir zamanı veriyorsunuz. amerika denildiği zaman aklıma hep ilk bu gelir. ve bir tebessüm oluşur.
    bugün bank of america'dan mail gelince aklıma geldi yazayım dedim.
  • öyle ucuz kredi ile ekonomiyi skertirsen böyle elin adamı 1 milyar dolarcık ile (evet onlar için 1 milyar dolarcık) ebeni takla attıra attıra skertirler...
  • bist'i parmağında oynatan kuruluş.

kedinin fareyle, orkanın fokla oynadığı gibi koca ülkenin borsasıyla oynamaktadır.

'alınca sat, satınca al' düsturunu borsaya getirmiştir.
  • müşterileri algolarla al sat yaptığı için yerli yatırımcılar tarafındann yerin dibine sokulan aracı kurum. aslında çözüm çok basit, uzun vadeli yatırımcı olmak. al sat konusunda başarısızsanız bu işi yapmamanız sizin için hayırlı olacaktır, bofa robotu sen zararına satmazsan kazanamaz canım kardeşim.
  • ucretsiz hesap diye bir olaylari yoktur, ancak ucretli hesaplarini ucretsiz hale getirmek pek kolaydir.

ornek:

e-banking isimli hesap cinsinin aylik ucreti 12 dolardir. ancak, para yatirma, cekme ve cek bozdurma islemlerini atm'den gerceklestirip online ekstre'ye uye olursaniz, o 12 dolari odemezsiniz. ya da.. enhanced isimli hesap cinsinin aylik ucreti 15 dolardir. ancak, bu hesaba aylik 2,000 dolarin uzerinde para yatiyorsa (maas odemesi gibi), 15 dolar cebinize kalir.

neredeyse her tarafta bir subeleri, hadi subesi olmasin, atm'si bulunur. pek kolay kolay yari yolda birakmaz. online bankacilik hizmetleri gelismistir. subeleri hantaldir, oyle numara aliyim falan genelde yoktur, siraya girer beklersiniz. ogrenciler icin visa platinum plus kredi kartlari vardir, ucretsizdir, kiralik araclara ucretsiz kismi sigorta yapar, candir.

arada bir kafalarina eser, kartinizi bloke ederler. "nooluyo lan?!" demek icin musteri hizmetlerini ararsiniz, "3 farkli eyalette benzin aldiginizi gorup killandik, guvenliginiz icin gecici olarak bloke ettik" derler. seyehat ettiginizi soylersiniz, yaptiginiz son bikac harcamayi sorup kartin calinmadigina emin olup blokeyi kaldirirlar. ustune de ozur dilerler.

olur da kredi kartinizla ya da banka hesabinizla ilgili bir degisiklik yapacaklarsa (limit kisitlamasi, artirimi, ucret degisiklikleri, hesap turu degisimi, vs) onceden bi zarf postalar, degisikliklerin ne olacagini belirtir, eksisi vs yenisi gibi bir karsilastirma ekler, bilgi verirler.

yaklasik 1.5 yildir bank of america'da hesabim var ve cok memnunum. gerek hizmetlerinden, gerek musteri temsilcilerinden bir kere bile memnuniyetsizlik duymadim. hala ara ara anarim akbank'i, garanti'yi, kufurleri geciririm icimden. diger buyuk amerikan bankalari olan chase, wells fargo, capital one nasillardir bilemiyorum, acikcasi cok farkli olduklarini da zannetmiyorum, ancak boa kesinlikle basarili.

ayrica bir de, headquarters atlanta'da degil, charlotte'tadir.
  • para olmayan hesabımdan kafasına göre 76 usd çekilmesi üzerine 35 usd overdrawn ücreti işletmiş ve beni 111 usd borçlu çıkarmışlardır. ancak takdire şayan online chat servisleri üzerinden problemin benden kaynaklanmadığını anlatmam üzerine 1 dakikada bütün parayı geri iade etmiş ve özür dilemişler, kalbimi kazanmışlardır. şimdilik bana yaslayamadılar ama üzülmesinler, kiminin parası, kiminin duası...

ülkemizde bankacılık sektöründe yaşadığım acı tecrübelerin etkisiyle adamlara ulaştığımda resmen kavgaya hazırdım. direk çirkef bi şekilde car-cur etmeye başladım. lakin karşımdaki hiç alışık olmadığım şekilde "haklısınız, hemen paranızı iade ediyoruz" diyince şok oldum, ne diyeceğimi bilemedim. nasıl lan? "beyefendi bizim yapabileceğimiz bişey yok, genel müdürlüğe ulaşın" diye sayıklamanız gerekmiyor muydu?

netice olarak toplam 3 dakikada müşteri temsilcisine ulaştım, sorunumu anlattım ve adam şak diye parayı geri iade etti. türkiye'de bi banka temsilcisine bağlanmak bile 10 dakika, derdini anlatıp işlemini yaptırman/yaptıramamanın kaç dakikayı bulacağını var sen düşün... hizmet kalitelerini anlatabilmek için söylüyorum.
  • üstteki entry'ye ithafen bugünde endeks dahilinde içinde bulunduğum kağıtların ayrı bir anasını siken banka. robotunu kuran hintli fukaraya kağıdın anasını sik, momentum mu yakaladı insanları bezdir ki düşükten alayım yancım garanti yatırımdan da virmanlayayım komutunu nasıl yazdırdı merak konusu
  • musterisini her turlu koruyan ve de kollayan bankadir. kredi kartinizdan bir sekilde para calindi diyelim, hic sorun degil kesinlikle siz sorumlu tutulmazsiniz. eger yapilan islemlerden bir sekilde ucret kesiliyorsa, bankaya gidip yada arayip durumu izah edebilirsiniz, kesilen miktar aynen iade edilir ve bir daha ki sefer neye dikkat etmeniz gerektigini ogrenirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap