şükela:  tümü | bugün
 • çocukluktan beri başarının ne kadar önemli olduğunu yüzlerce kişiden dinledim. çevremdekiler, başarılı olmamı istediklerini defalarca söylediler. ancak kimseden başarının ne olduğuna dair nitelikli bir şey duyamadım. evet, çoğu şey gibi başarı da her insanın algısına göre farklı olarak şekilleniyor. kimi yüksek maaşlı bir işte çalışmak, kimiyse herkes tarafından saygı duyulan önemli bir kişilik olmak olarak değerlendiriyor başarıyı. yine de beyin daha net ve tatmin edici cevaplar istiyor ve sıkıntılı bir döngüye giriyor. hayatını başarı üzerine kuruyorsun, tüm enerjini o başarıyı elde etmek için veriyorsun fakat başarının ne olduğunu net olarak bilmiyorsun. bu da seni zamanla bir amaç üzerine yaşama fikrinden uzaklaştırarak olmadığın biri gibi davranmaya sürüklüyor.
 • basari hedefinin ne olduguna bagli olarak degisen bi kavramdir. bir sporcu 100 metrede dunya rekoru kirmayi hedefler ve bunu yaparsa kendini basarili sayacaktir. benim icin o yarismada olmak bile buyuk bir basaridir.

  baskalarinin basari algisi ile hareket edersek elbette geldigimiz yerden memnun olmayiz.

  mesela herkesin basari olarak saydigi iyi bir universite bitermek benim icin hic bir zaman hedef olarak sayilmadi sonuc olarak basarisiz da olmadim.
 • instagramda mojito eşliğinde yurtdışı tatili fotoları paylaşabilmek sanırım. bütün yaz bunların dağda bayırda mojito içişini takip etmekten aklımı kaybettim.

  ben başarısız başarısız memlekete gittim işte.

  not: karayiplerliyim.
 • 'sonunda mutlu olan başarılıdır ' diyerek sorunu çözdüğümü düşündüğüm başlıktır