• politik hayatı curcunalı bazı doğu avrupa ve akdeniz ülkelerinin başbakanları hakkında, memure bağyanlar (ya da tek bir bağyan) ile evlilik dışı ilişki dedikodu söylenti ve hurafeleri mevcutken bu kaseti elinde bulundurmak üzere çekmek isteyen kişilerin olmayacağını düşünmek saflık olur. misal italyan kredi ve yurtlar kurumu.. şimdi bu kaset yoktur, söylentiler temelsizdir vs. ama kaset imkansız konu dışı değildir.
  • ihtimal vermedigim durum.

adam gorevi suresinde dunyadaki her iki ulkeden birine ziyarette bulunmus, arabasi, helikopteri ve ucagi bir turlu sogumuyor. kendi de sogumuyor, kah mitingde, kah acilisda, kah seminerde konferansta kurultayda. ben bu kadar sozumona calissam sevisecek enerji bulamayabilirim. ha olmaz mi imkansiz mi erkek degil mi, olabilir. emine erdogan faktoru dusunulunce ille olabilir. fiziki sartlari da degerlendirmek lazim, adam 20 tane arac konvoyu ile geziyor, yuz tane korumasi var, gectigi yerde telefon cekmiyor o derece. bu ekip sagda solda bocek mi birakir yayin mi yaptirir? hepsini gectim yine de denk gelmis olabilir. tabi bunu kimin got yer de kaydeder kim saklar kim cogaltir kim yayinlar mechul. zira oha arabalara bak kocaman diyen universite ogrencisisin bile solugu karakolda aldigi benim yalniz ve kafasi guzel ulkemde boyle bir kasete emegi gecmek nasil bir meydan okumadir hesap edin.
  • başbakanına tapan ülkelerin başbakanları ait olması durumunda hiç sorun teşkil etmeyecek olan kasettir. o ne yaparsa şüphesiz anlamlı ve güzeldir...
  • cok basit bir arastirma ile televizyon, miting, toplanti, meclis oturumu, roportaj gibi mecralarda sarf ettigi sozleri baska zamanlardaki sozleri ile karsilastirmak, verilen sozlerin icraatleri karsisindaki oranini bildirmek, olmasini umut ettigimizi sandiginiz ancak ihtiyacimizin asla olmadigi seks kasedinden cok daha muhimdir. her akil ve vicdan sahibi insanin seks kasedine degil gercekleri gorme ve gelecegininden kaygilanmaya ihtiyaci vardir.