• boktan, samimiyetsiz bi kalıptır...

"ne söylüyorsan adam gibi söyle, bisey söyledin diye başına bisey gelmez" demek isterdim ama yok öyle bi şey...

adamın dübüründen kan alırlar...
  • sözlükte bol bol kullanılan korkak insan süzgeci.
    film, kitap, siyaset vb. bir çok konuda görüşlerini beyan eden bazı yazar arkadaşların, yorumlarını beğenilmeme korkusuyla samimi bir hale getirmeye çalışmaları aslında ne kadar kararsız ve başkalarından etkilendiklerinin bir göstergeci.
  • ..yaşamanın ne anlamı var.
  • temel mantık süzgeci olan herkesin görebileceği gibi çekince belirtmek için değil, söylenilen görüşün (bazen başa bir şey getirtecek derecede) aykırı bir görüş olduğunu vurgulamak ve öyle oluşuna isyanını belirtmek için kullanılan kalıp.
  • her yerde kullanılmasıyla iyice tiksindiren laf.

ulan sen kimsin de sözlükte fikir beyan ettin diye başına bir şey gelsin? kim ne getirsin başına?

x kişiyi yorumluyor, "başıma bir şey gelmeyecekse sevmiyorum..." diyor.
    x bir olayı yorumluyor, "başıma bir iş gelmeyecekse..." diye söze giriyor.

fikir ve yorum bu ya. senin fikrin, senin yorumun, başına bir şey gelip gelmemesi kimsenin sikinde değil bunu anla. yaz geç.

aklından geçenleri yazmaktan veya söylemekten bu kadar korkuyorsan kendine sakla, gelip de ortalıkta kafa sikme ya.

her gün, her başlıkta, türlü türlü "bişimi bir şiy gilmiyiciksi" yazısı görmekten bıkmadınız mı artık?
  • başlarına bir şey gelse de kurtulsak..
  • sözlüğün, gereksizleri tespit etme turnusolü olan kalıptır.

(bkz: komik değilsiniz ibneler)
  • yazıp durmayın şunu artık. samimiyetsiz, ve anlamsız olduğu kesin.
  • yer aldığı entryi okuyarak zaman kaybetmememi sağlayan tiksinç girizgâh.

harikasınız çocuklar, aynen bu şekilde devam.*
  • bütün arap, afrikalı, suriyeli, sudan, somali,
    yemen, cibuti, özbek, kazak, kırgız, gürcü, kuzey ıraklı
    defolsun diyorum.
    çünkü artık sığmıyoruz.
hesabın var mı? giriş yap