şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: barkın'a o konuda ben de çok kırgınım)

  1 hafta evvel "sansür de sansür" diye sansür olmayan bir uygulamayı itin bir tarafına sokup, bugün ise kendi yazdıklarını "kendince sansürleme" talebini dile getiren bir troll saçmalaması.

  ha getirilsin mi? getirilsin, haktır. zira tam olarak sansür tanımına da girmiyor zaten. ancak geçen hafta başlıklarının engellemesine karşı çıkan troll tayfasının önde gelenlerinden biri "hoaağyıır! beyin ishâli başlıklarımı herkes görmeli!" derken neden şimdi tam tersi bir pozisyon alıyor, işte ben onu tam anlamıyorum.

  (bkz: çok da fifi)
 • pek de gerekli olmadığını düşündüğüm özelliktir.
  başlık engelleme özelliğine de karşı olmakla birlikte, bu hakaret eden yazarları savunduğum anlamına gelmiyor, takdiri kanzuk beye ve sözlük yönetimine bırakıyorum.

  sözlük'ün diğer mecralardan en büyük farkı istediğin insanı takip etmemendir zaten güzel kardeşim. herkes aynı yerde yazabildiği için burayı takip ediyorum. onların görüşü senin umrunda mıdır değil midir o sana kalmış ama ben her görüşün okunması taraftarıyım. burası twitter değil ki. ayrıca o engelleme özelliği sadece bu benimle iletişime geçmesin demektir. açık bir profilideki twitleri herkes görebilir.

  ayrıca sen, çok da fifi diyerek tartışamazsın biriyle. birine çok da fifi dememelisin. bunlar ayıp şeyler.
 • sözlükte hitap ettiği kitleyi kapalı devre bir sisteme döndürmek isteyen kişi beyanı. bunu rahatlıkla facebook'ta yapabilirsiniz: istediğiniz kişiler arkadaşınız olur ve yazdıklarınızı sadece onlar görür. sözlükte böyle bir sistemle ulaşılmaya çalışılan nedir, ben anlayamadım.