şükela:  tümü | bugün
  • yeni eğitim ve öğretim yılı itibariyle gerçekleşendir. bunların olacağı çok önceden belliydi. şimdi bazı embesiller çıkıp özgürlükten falan bahsedecek. ancak askerlik herkesin özgürce takılacağı bir kurum değil.

faullerimiz sakalimiz biraz uzun olsa, kepi biraz yamuk taksak ya laf yer yada carsimizi kitlenirdi lan. askerlik sekilciligin yapılamayacağı ender kurumlardan biridir. herkes tek tip olmalı ki kimse kendi içinde bölünmesin, silah arkadaşına komutanına on yargıyla bakmasın, verilen emirleri dini inancına göre değil, silahlı kuvvetler ve vatanın çıkarları doğrultusunda versin diye vardır.

şimdi bu ablamizin bölük komutanı olduğunu dusunsenize. şayet ben ön yargılardan uzak bir şekilde düşünmeye çalışıyorum ama bölüğü bu gorunusuyle disiplin altında tutabileceğine ihtimal veremiyorum. her kurumun içi boşaltılabilir ama ortadogu denen bataklıkta boğuşan tsk'ya bunu yaparsan bu ulkeyi hiç kimse kurtaramaz.

edit: bazı oksijen israfı çomarlar hakaret edip, olmayan beyinleriyle cümle kurmaya çalışıyor. hala anlamıyorlar mevzunun bir bez parçası olmadığını.

ailemde başı kapalı bir sürü insan var. bu onların kişisel hak ve özgürlükleri. kimsenin bu özgürlüğü kısıtlamaya hakkı yok. ancak türk silahlı kuvvetleri islam'dan bile önce kurulan bir yapı ve içerisinde din, siyaset, her türlü marjinal görüntü ve söylem bulunmaması gereken bir kurum. hiç bir ast hiç bir üstünün siyasi ve dini düşüncesini bilmemeli. bana küfür etmeden önce siktirin gidin biraz askerlik hakkında bilgi edinin.
  • (bkz: rezalet)
  • misir ordusunda gorunen goruntu, degil mi bana oyle bir sey denmedi, bana turk ordusu, mustafa kemal in ordusu denmedi.
    cok fena kufur ederim deve derim, at derim bak.
  • askere g3 tutmayı gösteremez çünkü namahrem.

ekleme: aşağıda dingilin teki "turk silahlı kuvvetlerinde mekanik nisancilik egitimini bir kadin subaydan alan duydun mu hic?" diye sormuş. hayır duymadım, bizzat gördüm. 2010 yılı, iskenderun, soyadı ceylan olan kadın üsteğmendi ve atış şerit rozeti sahibiydi kendisi.
  • çok mantıklı.. baktın düşman tankı geliyor.. başörtüsünü çıkartıp soktun mu egzosuna, tank pert..

işte milli türk savunma silahımız..
  • kardeşim -ki kendisi dişi- bu yıl kara harp okuluna girdi. haftasonları ankara'ya gidip kara harp okulu'nun bahçesinde kendisini ziyaret edebiliyoruz. buna binaen anlatıyorum: haberde bahsi geçen başörtülü öğrenci tek değil, fazlası var. sadece bir çocuğu seçip onun yüzünü böyle bir gelişmenin reklamı olarak kullanmak eminim onun için yıpratıcı olacaktır.

herhangi bir ideolojinin ya da herhangi bir zümrenin savunuculuğunu yapmak adına burada değilim. zaten militarist olduğum da söylenemez. kardeşinin seçimlerine saygı duyan biriyim. bunları belirtiyorum ki yanlış anlaşılmalara mahal vermeyeyim.

ordunun içinde kadın olarak eğitim almak zaten zorken habere konu olan bu çocuklar tüm bu eğitimleri o başörtüsüyle alıyor. evet kendi tercihleri ve kimse onları zorlamadı bu seçimi yaparken fakat zor şeyleri başaran gençleri takdir etmesek bile onlara saygı duymayı başarabiliriz.

eleştirilmesi ve yıpranmaya maruz kalması gereken odak, kara harp okulunun başörtülü öğrencileri değil buna yol açanlar olmalı.
  • askeri disiplinden taviz verildiğinin göstergesidir. çifte standarttır. her nasıl orada şort giyemiyorsanız, sakal bırakamıyorsanız, başörtüsü de takmamanız lazım. eğer askeri bir ortamda disiplinden taviz verirseniz geriye hiç bir şeyiniz kalmaz. olası bir savaş durumunda sözünüzü geçiremezsiniz o askerlere. ironi de burada başlıyor zaten: bana kalırsa başörtü takan dindar bir insandır ve dindar bir insanın da özellikle ki kadınsa bu kişinin askeri okula girmesi kesinlikle sakıncalı bir durumdur, çelişkilidir.
  • askere g3 tutmayi gosteremez ne demek ulan ileri zekali, turk silahlı kuvvetlerinde mekanik nisancilik egitimini bir kadin subaydan alan duydun mu hic? eleştirecek baska bir sey bul yoksa cehaletinle cektir git.

1-dingil babandir, mesajla kufur edecek kadar kudurup kulaklarindan duman cikmasina sevindim.

mesajlar uzerine edit: bazi birliklerde kadin subaylar mekanik nisancilik egitimi veriyormuş eyvallah. ben zorunlu askerligin olabilecegi en zorlu yerde egitim aldim gordugum tek kadin subay helikopter pilotuydu. bazi gerizekalilar bedelli yaptigimi kimisi de askerlik yapmadigimi yazmis, hangi kislalarda mintika yapmislarsa artik yigit posetler. 329. donem egirdir dag komando okulu, kita gorevimi sirnak uludere'de kol komutani olarak yaptim.

entryi kulagima kupe olmasi icin canlandirip tuttum, tam bilmedigim bir konuda ukalaca konusmama uzerine bana ders olmasi icin. askerlik yaptin mi yapmadi mi diyen kamiller iyi güldürdü ama. sozlukte bir kendi birliklerinin varsa basligina bir de egirdir dag komando okulu basligina goz atsinlar, kim gercekten askerlik yapmis tartismaya bile gerek kalmaz.
  • nasil da size rağmen ulke degerlerine sahip cikiliyor degil mi.

kapisinin önünden gecemeyen basortululer bugun icinde egitim aliyor ne kadar zor geliyordur degil mi? sanki bu halki ak partiye mecbur kilan sizin zihniyetiniz degilmis gibi nasil da uste cikiyorsunuz.

her turlu leşligi uyduruk, goreceli laiklik taniminizin ardindan insanlara reva goruyorsunuz, atatürk ve halkin arasinda büyük ucurumlar aciyorsunuz. milli degerlere dusman ediyorsunuz. sanki her sey sizin inhisarinizda olmaya devam edecek gibi kibirinizden burnunuzun ucunu goremediniz.

elitist faşistlerin dünyası yok artik. kibir ve hor görme zihin dünyanizin esas mayasi. halk sizi ve sizin savundugunuzu iddia ettiginiz degerlere neden itimad etsin?

elbette ilk firsatta sizin kibrinizden kacinacak, elbette ilk firsatta sizin zulmunuzden, baskinizdan kurtulmanin yollarini arayacak. ve elbette çoğulcu demokrasiye sıkı sıkı sarılacak.

ideolojinizin insanlara yaka silktirdigini anladiginiz gun belki sansiniz olabilir.

ak parti mukemmel olduğu icin degil, halk ak partiye muhtac olduğu icin hala iktidar. muhtac kilan da bugunun elitist faşistleridir, ideolojik sapkinlik icinde bulunanlardir.

tanim: sessiz devrimdir.