• batman ve superman arasında gerilim olması, lex luthor'ın bir ibnelikler karıştırması, wonder woman'ın gözükmesi gibi gerçekten kimsenin tahmin edemeyeceği, şeytanın aklına gelmeyecek, daha önce hiçbir yerde bahsi geçmeyen olayları gösteren bir fragmanı çıkmış olan filmdir. memnun kalmayanları anlıyorum şimdi gerçekten.

(bkz: bütün sürprizi kaçtı ya)
  • "işin aslı" isimli taptaze bir youtube kanalı var. ve bu filmin son yayınlanan fragmanını çok eğlenceli bir şekilde işlemişler. ülkemizde de böyle çalışmaları görmek ki filmin fragmanının düştüğü gün yayınlanmış olması falan çok sevindirici.

https://www.youtube.com/watch?v=eqsg0yg_qnu
  • son fragmanın başında clark kent ile bruce wayne in konusmasinda ben affleckin bakışını ve arka fonda müzik olan sahneyi çok beğendim. ben affleck sikici ve cool bir bakış atmış. ama daha sonraki sahnelerdeki supermane karşı etkisiz görüntüsü karizmayi bozdu. ayrıca batman'in elindeki o silah nedir yahu? umarim über teknolojik bir silahtir yoksa pompalı falansa güldürür. ayrıca batman'in trenckotlu tarzını sevdim günlük de kullanabilir, kafada maskeyle sık olmuş.
  • yeni çıkan fragmanıyla ilgili sıkıntım var.

şimdi arkadaşım filmin adı batman v superman ya hani.
    aslında bu filmin adı bu olmayacaktı ve bu sadece geçici proje ismiydi ya hani. orada ilk yanlış kararı verdiniz.
    (evet biliyoruz çizgi roman evreninde batman ve superman 3-5 kere kapışacak raddeye gelmiş ve öteye bile geçmişlerdir amma bunların hiç biri başlı başına ismini batman v superman koyulabilecek hikayeler olmamıştır. asıl hikayenin içinde batman ve superman’in karşı karşıya gelmesi olabilir olsa olsa.)

heh şimdi demem o ki, en başından seyirci gaza geldi diye bu filmi olması gereken, içinde batman bulunduran man of steel 2 gibi değil de batman ve superman’in kafa göz birbirine dalacağı film gibi gösterilmesinin yayında ve yapımında emeği geçen herkesin ecdanın skiym.

ilk olarak en tek haneli iq sahibi bile batman ve superman’in super kahraman doğaları gereği birbiriyle kapışsalar bile sonunda ortak bir düşmana karşı birleşeceklerini biliyor ama sen bunu fragmanda gösterdiğin zaman filmin adı olan batman v superman kısmının hiç mi hiç anlamı kalmıyor. (yok eğer "bunlar filmin 15. dakkasında kavgaya başlar, ben onu izlerim yeter" diyen angut varsa şu an nefesini tutsun, ben söyleyeceğim ona ne zaman bırakacağını)

ikinci olarak; abicim en cahili bile gelip burada konuşabiliyorsa “batman insan, superman istese onu siker 45 saniyede” diye, kusura bakmayacan bu %50 sedet’in %50 sizin kabahatiiz. çoluğa çocuğa malzeme verdiniz, ceremesini ben çekiyorum niyeyse...

son olarak; arkadaşım siz dc filmi çekiyorsunuz. fragmandaki batman-superman arası espriler ve lex luthor’un muzip halleri ne amk? karanlık tonlama ile marvel filmi esprileri yaparsanız kafalar karışır, algı bozulur. man of steel o bakımdan doğru bir filmdi, dc sinematik evreninin kesinlikle daha epik ve koyu tonlamayla devam etmesi gerekiyor. espri isteyen ant-man ve guardians of the galaxy izlesin.
    ---

tl;dr:

1- filmin isim seçimi yanlış
    2- yanlış isim üzerinden devam etmeyip yayınlanan ikinci fragman yanlış
    3- dc filmlerine espri konması yanlış
  • ''civil war'' gibi john rambo'dan bozma bir süper kahramanın hikayesini, belkide dc'nin gelmiş geçmiş en iyi filmi olacak bir yapımla kıyaslamak gibi gaflete düşen ergenleri bize göstermiş olan filmdir.
  • zack snyder denyosuna teslim edilirse zaten olup olabileceği en fazla budur, fazla beklentiye girmeye gerek yok.

https://www.youtube.com/watch?v=suz096-fgyk
  • göt çeneli iki aktörü bir arada görebileceğimiz fantastik film.

http://images.designntrend.com/…2-filming.jpg?w=780

(bkz: ben affleck v henry cavill)

(bkz: rise of ass chins)
  • --- spoiler ---

o en son gözüken yaratık bildiğin bolg lan.
    --- spoiler ---
  • hepimiz yeni fragmanı izledik eğlendik falan filan. şimdi hepinizi şu teoriyi okumaya davet ediyorum.

sakince okumaya başlayın, "ohalar çüşler" eşliğinde, "yok artıklar" havada uçuşurken yazıyı bitirin. usulca yeni fragmanı bu teori ışığında bir kez daha izleyin ve herşeyin yerine nasıl da güzel oturduğunu görün ve çıkıp bir hava alın...

eğer bu teori tutarsa sinema tarihinin en büyük twist'i ile karşı karşıya kalırız. düşünmesi bile nefes kecisi... bu teori sayesinde filme olan bütün beklentim değişti, inanılmaz bir heyecan oluştu içimde. bir düşünsenize, ya doğruysa?

edit: mesajlar geliyor "son fragmanda bruce wayne deyip ben affleck'i gösterdiler ve bununla teoriyi çürüttüler" diye. mesajlara verdiğim cevabı buraya da yazayım.

son fragmanı tekrar izleyin lütfen. balo sahnesinde lex luther "bruce wayne" derken ben affleck kadrajda değil. superman yanındaki gazeteciye "bu adam kim" dediğinde de ben affleck sonraki sekansta ekrana geliyor.

teori kesin gerçek demiyorum ama fragmanı bu gözle izlediğinde bruce wayne lafı geçen hiç bir sahnede ben affleck doğrudan yer almıyor. hep bir sonraki sekansta karşımıza çıkıyor.

görüntü ile sesi farklı anlarda montajlayıp algıyı ben affleck=bruce wayne şeklinde tutuyorlar ama hiçbir sahne bunu kesin olarak doğrulamıyor.

teori uçuk, tutmama itimali yüksek ama ben hala olmaması için bir neden göremiyorum. tutmasa bile düşünmesi bile güzel be ya.
hesabın var mı? giriş yap