• işlerin kötü gittiğine, düzelmeyeceğine, bu konuda da umut kalmadığına göre artık istenildiği gibi davranılabilir, ''ne olursa olsun” anlamında kullanılan bir deyimdir.
  • bunu "gitti gidiyor yan balık" şeklinde söyleyen bir arkadaşım var. aynı arkadaşın başka bir eseri için: (bkz: #17481708)
  • atın ölümü arpadan olsun vardır, yüzme bilmeyenler için.
  • olmus bir baligin akintida sureklenmesidir aslinda bu sanki
  • siktir et'in kibarcasi.
  • hayatımın en güzel kaçış cümlesi. söyleyenin,bulanın gözlerinden öpmekle beraber aynı içtenliği onu boğmak için de sergileyebilirim.nedenlerini açıklayacağım.

bu cümle bana yok yere para harcatıp savurganlıklara sürükledi. 5 lira açık verdim mesela o ay. ne yapalım artık, battı balık yan gider deyip beni 1 hafta idare edecek parayı 1 gecede yedim. elde olan hiç bir şey yok.

bu cümle bana okul uzattırıyor. bu cümle bana ödev yapmama lüksü yarattı çünkü, sınava çalışma eşiklerinden döndürdü.

bu cümle beni her seferinde yalancı huzurların kucağına attı. önce gülümsedi sonra bastı eksiyi sıçtı hayatıma küçük küçük. önce huzur verdi rahatlattı. ''fazla kasmaya gerek yok'' dedirtti. sonra hep zora soktu, içten içe pişmanlıklar sokağına taşındırttı.

bu cümledeki balık önce küçük ve renkli akvaryumdaki turuncu aptal balık görüntüsü sergiledi hep. sonra piranaya dönüştü kendime kızmama sebep oldu.
  • şu sıralar türkiye'de malum politikacı ve siyasetçilerin mottosudur.

ülkenin çivisi çıktı ya nereye kadar zorlayabilirizin peşindeler sanırım.
    yahu bunlara bir dur diyen yokta insanın bir gururu, izzeti nefsi falan vardır, kendini rahatsız hisseder, kul hakkı, tüyü bitmemiş yetimin hakkı, allah korkusu falan... yok arkadaş yok.

+ devletin malı deniz, yemeyene..... ne dersiniz?
    - bilmem ne dersiniz?
    + siz daha iyi bilirsiniz...
    (zeki alasya-metin akpınar)
  • tdk 'ye göre 'işler kötü gittiğine göre artık istenildiği gibi davranılabilir` anlamında kullanılan bir söz.
  • kumarhane atasözü.
  • ölmek üzere olan bir balığın son halidir debelenip yan yan gitmeğe çalışır
hesabın var mı? giriş yap