• korkunç bir olay. aç köpekler, yokluktan kudurmuşlar; bayılmayı bile fırsata çeviriyorlar.
  • benim gibi hümanist adama bile ''idam, hadım etme falan gelse de şu şerefsizlerin ardı bi kesilse'' dedirtmiştir. ayrıca şunu da düşünüyorum şimdi bu adam müslümandır önünde sigara falan içemezsin. hani biz diyoruz ya din kötülüklerin anası diye bak adam dinine ragmen bunu yapıyor din olmasa bizi bayılmadan götürcek bu şerefsizler elimiz kolumuz baglı. zeus belalarını versin.
  • bu ülkede artık beş dakika dikkat etmeden yaşanamayacağını gösteren haber.

yapan manyağın nasıl gözü dönmüşse bir kişiyi bıçaklayıp diğerini sırtlayıp kaçırmış.

"kadınlar alkollülermiş. o zaman her şey müstahak bunlara, o saatte dışarıda ne arıyorlarmış? " diyebilecek çok büyük bir kitle varken bu ülkede kime neyi anlatıyoruz.

***abla senin yaptığın da iş değil editi***

hala ama o saatte de orada olmasaymış, yapmasaymış diyenler var. yapmayın etmeyin ulan. bir de şöyle düşünün belki empati yapmanız kolaylaşır.

anneniz işe gitmek için o saatte kalkıp yola düştü. o gün çok yorgun olduğu halde sahura kalkıp yemek hazırladı ve yolda da yorgunluktan başı döndü ve bayıldı. malum olay olduktan sonra annenize ne işin vardı lan o saatte dışarıda mı diyeceksiniz? konuyla ilgili çözüm yolunuz bu mudur cidden?
  • hala beyoğlu'na giden var mı? pislik yuvası orası
  • sonraki aşaması;

yırtılan pantolondan saniyelik tecavüz eden inşaat işçisi falan olacaktır sanırım. ulan resmen ülkede artık bilincini kaybetme, yoksa sikerler durumuna geldik. önceden olsa en fazla paranı, telefonunu çalarlar diyorduk. sikeyim böyle zimbabve'yi.
  • (#68630668) müslüman olduğunu iddia edip, arkasından bu iddiayı doğru kabul edip, "dinine rağmen yapıyor" diye bir de yargıya varmak tuhaf bir kafanın ürünü. her boku siyasete ve dine yoran tiplerden de gına geldi artık.
    tüm bunlardan ayrı yorumlanırsa git gide suçlu profili artan bir ülke olmaya başladık. adalet sisteminde sıkıntı var.cezalar caydırıcı değil. eğitimde de sıkıntı var. insanlara insan gibi davranılması gerektiğini dahi öğretemiyoruz.
    edit: imla
  • arkadaşım dikkat edin kendinize! ülke, ülke olmaktan çıktı; her gün görüyoruz!

elbette her birimizin içme, gezme, sokaklarda sabahlama özgürlüğümüz var; bu özgürlüklerin hiç kimse tarafından kısıtlanmaması için ne gibi bir mücadele gerekiyorsa elbirliğiyle yapalım bu mücadeleyi. ama tarlabaşı'ndan bahsediyoruz kardeşim; sabaha karşı bir saatte, ayakta duramayacak kadar sarhoş, tarlabaşı'nda yürüyen iki genç kızdan bahsediyoruz!

elbette kadınların o an, orada yürüme özgürlükleri var; keşke saçlarının teline dahi zarar gelmeyeceğinin garantisi olsa da istedikleri gibi gezebilseler. ama lanet olsun ki yok işte abi; yok!

olmadığını sen de biliyorsun ablacığım; bu ne cesaret? yapmayıver; canından kıymetli mi? eşinle git; yanında bir erkekle git; erken çık, biber gazı taşı; ne bileyim; illa ki gideceksen de tedbirini al madem. bu kadar tedbirsiz davranmayın gözünüzü seveyim!

karşı tarafı masum göstermeye çalışmıyorum; "ay kadın o saatte sarhoş gezerse böyle yaparlar tabi "demiyorum; "böyle yapacaklarını kestirip önlem alsaydın, kendini korusaydın keşke" diyorum sadece... biliyoruz abi işte ülkenin halini ahvalini hepimiz biliyoruz ya; o saatte o sokağa çıkmazsan evet, senin özgürlüğün kötü insanlar tarafından kısıtlanmış oluyor ve bu kabul edilemez bir şey; ama işin ucunda can sağlığın var be kardeşim!

elbirliğiyle güvenli sokaklar yaratalım! elbirliğiyle cehaleti, kötülüğü, sapkınlığı yok edelim! işte o zaman yürü o sokakta sen; ama bugün değil; bak sonra senin canın yanıyor.

beyinsizler için edit:
    bak kardeş; karşında bir bok çukuru var. "geçmek istiyorsan, ayağına poşet geçir" diyen adama "benim çıplak ayakla geçme özgürlüğüm var ama" dersen, boka batarsın.
    kaldırım taşının altından bok sıçraması ise öngörülemeyen bir durumdur, alabileceğin bir önlem yok.
    her iki durumda da sana kimse "sokağa çıkma, işe gitme" demiyor.
    gittiğin yere bok çukuru varsa, ayağına çizme giy diyoruz...

inat eder, giymezsen; ülkede taciz ya da tecavüz azalmaz; sapıklar "ay bu kadınlar pes etmeyecek şekerim" diye imana gelmez; olan sana olur. bitti.
  • sevgili cumhurbaskanimizdan rica ediyorum, 1+0 evleri yasakladigi gibi lutfen insaatlari da yasaklasin artik. ıstanbulda insaat istemiyoruz, karinin kizin namusu gidiyor, ltf. ınsaatlara da bir el atalim artik.
  • üstün müslüman ahlakının olduğu ülkelerde maalesef cezasız kalacak şerefsizlik.
  • caydırıcı ceza sistemi olmadıkça, her geçen gün daha da akıl olmaz şekillere bürünüp, artacak olan vakalardan sadece gündeme gelmiş bir tanesi. evet.

kısasa kısas sistemi yeni ceza kanununda uygulanmalı artık deyince, ağız birliği etmişçesine hep birden abow diye yerlerinden fırlayanlara sözüm. ülkemizde hukuk nötrmort, cezai yaptırımlar beş yıldızlı otel statüsünde, adalet, parası, gücü olanın emrinde, gücü, parası olmayan mahlukların yaptıklarına verilen cezalar yetersiz, geriye ne kalıyor?
hesabın var mı? giriş yap