şükela:  tümü | bugün
  • chp lideri kemal kılıçdaroğlu, oğlunu askere gönderiyormuş.

bakınız.

haberde kılıçdaroğlu
    “çocuğumu bedelini ödeyerek askere göndermeyebilirdim. ama ben eğer bu ülkede siyaset yapıyorsam, teröre karşı duruyorsam, garibanın çocuğu nasıl askere gidiyorsa benim oğlum da askere gitmeli. sivas’a gidecek, vatani görevini yapacak, inşallah huzur içinde evine dönecek”
    diyerek bedelli askerlik bekleyen bizlerin ocağına incir ağacı dikmiştir. heralde bu adamın ağzına laf vermemek için, çocuğu terhis olana kadar bedelli medelli çıkarmaz bu hükümet. 2017 yılını kapattık arkadaşlar.

buradan seslenmek istiyorum.

eyyyyyyy kılıçdaroğlu...

benim senin evladın gibi şanslı büyüme imkanım yoktu. okuduk bir yerlere geldik. evlendik, borç harç yaptık. şimdide borçlarımızı ödeyerek, evimizi geçindiriyoruz. kimimizin hastası var, kimimiz anasına babasına bakıyor, kimimiz işini bırakamıyor. çoğumuz senin oğlun kadar şanslı değil. benim babam parti lideri değil. milletvekili hiç değil. ben askere gidiyorum bedelli sizin olsun desem bile hiçbir haber kanalı veya gazete gelip benimle röportaj yapmaz, manşet atmaz. oğlum vatan borcu ödeyecek diye askere gönderiyorum diyerek şov yapma. sen de biliyorsun vatan borcu askere gitmekle ödenmez. senden ricam bedelli askerlik yapan ve bedelli askerlik bekleyen vatandaşları ötekileştirme. vatanını milletini sevmeyen bireyler olarak bizi lanse etme. sen bir milletvekili olarak, bir parti lideri olarak gel de bir gün sor. yahu sizin derdiniz ne. sıkıntınız ne. neden bedelli askerlik diye yırtınıyorsunuz bir sor. siyasi emellerin için, çıkarların için zor durumda olan bizlerin üzerine basma.

şunu artık anlayın parası olan zengin olan zaten askere gitmiyor. zenginler işi çözmüş bedelli falan bekledikleri zaten yok, yurtdışında okurken birde çalışıyor görünüyor. zaten yasayı beklemeden bedelliden yararlanıyor.

ama bizlerin öyle bir lüksü yok. zaten üzerimizde bir sorumluluk var. bu yükü kimseye bırakamadığımız için bedelli bekliyoruz. sizin oğlunuz kadar şanslı değiliz. o nedenle bedelli istiyoruz. kanımca chp, ihalarla vurulan teröristleri, sözde halkı vuruyorlar dedikodusunu örtbas etmek için bu şekilde savunmaya geçtiler.
  • aq tam gidecek zamanı buldun yok madem gidecen siktir git sessizce bedelli çıkana kadar kaç dönem daha harç bayılacaz bedellinin parasından yiyoruz haberiniz olsun
  • kasım ayı celp döneminin de askere gidişiyle açıklanacak askere gitmeme cezası.
  • tam tersine kılıçdaroğlu bedelliye karşı çıktıysa, çıkma ihtimalinin arttığını düşünüyorum
  • bugün gidip uğruna tezsiz bir yüksek lisans programına kayıt olduğum askerlik türü.

kayıt ofisi asker ocağından farksız. 25-28 yaş aralığında sıra bekleyen onlarca erkek...

devletin bu konuda acil bir şey yapması gerekiyor. bedellisini sikeyim ülke ukrayna'ya dönecek sonunda. yüksek lisans yapmanın saygınlığı yitip gidiyor.
  • bu konuda garibanın oğlu geyiği de bitmedi, bitemedi gitti. herkesin elinde ortalama 2000 liralik telefonlar, içilen paket paket sigaralar, gösteriş meraki yüzünden alınan pahali arabalar. daha saymaya gerek yok 18bin-30bin arası bir tutarı eli ayağı çalışan bir aile pek ala ödeyebilir. bırakalım bu demogojiyi artık.

edit ve ekleme:
    kesinlikle 3 kişilik bir aile belirlenen tutarları kredi çekip ödeyebilir. bunu abartmanın, toplumdan uzak zengin bebelerinin hayatı için geçerli gibi zırvalarla toplumu tanıyorum, ülkemi biliyorum savlarına gerek yok. hoş kimse de bilmek zorunda da değil .
  • 31 aralıkta bitecek olan tecil ile birlikte ne zaman gbtye düşeriz merak ettiğim ve böyle ihtimalleri düşünmek istemediğim askerlik türüdür. bilenler yeşillendirirse sevinirim. tecil biter bitmez düşüyormuyuz acaba? yoksa şu celp dönemlerinin gelmesi mi bekleniyor?
  • geliyor dostlar. sağlam durun. tüm 91 doğumluları kapsayacak şekilde bedel 21.000
    tanım: pek yakında gelecek olan askerlik türü.
  • eğer gelmezse bu ay sonunda bakaya kalacağım için yolunu gözlediğim askerlik türü. artık gelsin kaç para olursa olsun, gözü karartıcam.
  • 1 ocak 1992 doğumluları da kapsayacak şekilde aralık ayında geliyor. bedel 15.000 hayırlı olsun