şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle belirteyim ki ben de bedelli askerlik bekliyorum.

bu insan tipi uzun yıllardır var olmakla birlikte seçim öncesi dönemde oldukça artmış durumdadır. büyük ihtimalle hayatının kalanını türkiye'de geçirecek olan ve 6 ay veya 1 yıl askerlik yapmamak için akp'ye oy vererek hem kendi hayatının hem de ülkedeki diğer insanların hayatına sıçmayı göze alan, yavşak bir insan tipidir.

her ortamda akp'yi yermesine karşın, bedelli askerlik için oyuyla birlikte karakterini de satışa çıkarmaktadır. aferin böyle devam edin.

askere gitmemek için bir sürü yol varken karakterinizi ve hayatınızı satmayı seçin.
  • ulan anlayamıyorsunuz ki amk! senelerdir aynı akp başlıkları. oyunu satsa da, satmada da olacak olan akp’nin yine iktidara gelmesidir.
    16 senedir bu iktidarı gördüğüm için artık alıştım bunlara. psikolojik olarak söyleyeyim: öğrenilmiş çaresizlik

ibb başkanlığından, başbakanlığa oradan cumhurbaşkanlığına kadar yükselen adam, sizce yerini sağlama almak için elinden geleni yapmamışmıdır? trafoya kedi sokmak mesela?

yani demem o ki bu boş başlıkları bırakalım. samimi söylüyorum ki hiçbir zaman ak parti ile işim olmadı, olamaz, olmayacakta.
  • %99’unun ayak yaptığı bariz olan insan tipi. o konuda sıkıntı yok. ancak %1’lik bi haysiyetsiz kesim var tabii.

bence en kötüsü bedelli talebini dile getirirken oy muhabbeti yapmak. bunun muhabbeti bile iğrenç, tiksinç, sümüksü...

insanoğlunun, hepsinin olmasa da, pazarlık konusu yapamayacağı şeyler vardır. bence oy hakkı bunlardan biridir. benim kafama sıksalar sikindirik bir oyun muhabbetini yapmam. lan yarak, kazanacaksan zaten kazanırsın derim. benim oyuma mı kaldın?

bedelli talebinde bulunabilirsin, hakkın. ama bunu insan haysiyetiyle doğrudan ilintili değerleri pazarlık malzemesi yaparak değil, istemediğin için, olması gerekenin bu olduğuna inandığın için yapman doğrudur.

ha, haysiyetsizsen “sana ne” de diyebilirsin tabii. herkes aynı değerlere sahip olmayabilir.

not: 11 ay yaz kış bot giydim, bedellisi de bedelsizi de sikimde değil.