• bedelliler siksin seni dedirten hadise.
  • bedelsiz, foça-şırnak dolaylarında askerlik yapan biri olarak katılmadığım tespit.

devlet imkanını açtıysa eğer, bedelli de yapılır bedelsiz de. kimseyi yaptığı askerlikten dolayı kınayamazsınız.
  • bedelli yapmak neden pek cok kisiyi rahatsiz ediyor?
    bedel ödemeden yapanlar daha mi cok memleketine fayda saglayan bireyler toplulugundan olusmakta ??!
  • bir, "reis bizi afrine götür diye höykürüp sonra bedelli yapmak" kadar rezalet olamaz.
  • sanırsın 15 temmuz diye zırlayanlar yaldır yaldır askere gidiyor.

hükümetin iç ve dış güvnlik politikaları, ortadoğu'da ve komşu ülkelerde yaptığı stratejik hataları göz önünde bulundurursak bu ülkedeki gençlerin askerlik için belirlenen bedeli ödeyip tamamamını yapmaması çok normal.

vatan kurtulacaksa bizi de yaksın ışid. lâkin ne işimiz vardı oralarda? toprak mı aldık? örgütü mü çökerttik? ne amaçladık, hangi sonuca ulaştık?

bunlar değil mi pkk ile masaya oturan, araları biraz bozulunca da çerez gibi asker harcatan? bunlar değil mi kendi seçmenine hiç bir şeyden haberi olmayan askerin boğazını kestiren?

velhasıl; şuanki askerlik vatana değil iktidara hizmet eden bir eylem.
    o yüzden başlıktaki iki eylemi yapan; doğru yapıyordur.
  • hem "atatürk diye zırlamak" tabiriyle hem de devlet eliyle tanınan bir hakkı uygulayanlara tepkisiyle yüce vatan sevgisini (!) kanıtlamış yazar beyanı.

(bkz: alkış)
  • hiçbir mantıklı dayanağı olmayan ve sırf milleti birbirine birbirine düşürmek için açılmış bu tip başlıkların fetö artıklarının marifeti olduğunu düşünüyorum. bu adamlar fikir beyan etmiyor, kavga çıkarmaya yer arıyor resmen.

eskiden bu tip kışkırtma başlıkları fetocuların işiydi. sabahtan akşama kadar milletin birbirine girmesine sebep olan başlıklar açan tipler vardı. biraz deşince illa ki bir feto bağlantısı çıkardı. bugün de araştırsak eminim ki bu tip başlıklar açanların yolunun bir şekilde fetoyla kesiştiğini görürürüz.
  • keyfimizden yapiyoruz saniyorlar,
    elimde viskiyle yaziyorum entryi aynen.
    borca girip ac susuz bedelli yapan sayisi yuzde 70tir. kesin bilgi, kaynak kaba etim
    hayir ulke sadece askerlik yaparak kalkinmadigindan bir haber nasil olabilirsiniz. internet denen bir sey var hem de gir arastir.
    ulke kalkinacaksa ben askere gittigimde asker olayim nolacak. ama oyle degil o isler iste
  • bi siktir git
    diyemedim ya la
hesabın var mı? giriş yap