• bunu askere gidince kesin kantinci yaparlar.kafa çalışıyo çünkü.

tanım: basit tasarımlı dilenci web sitesi.
  • genç girişimci kardeşimi destekliyorum
  • ulan bu herif şöyle bir siteyle istediğini elde edebilirse sinirden kendimi skerim burdan söyleyeyim.

allahın gerizekalısı sana yapacağım tek yardım başlığına yazmak olurdu, onuda yaptım şimdi. siktirgit.

sırada ki site ne?

bmw320almamadestekol.com mu?
  • beni çok etkileyen site. neden çünkü ben askerlik yaptım ne kadar zor bir şey olduğunu biliyorum askerliğin. o yüzden hiçbir insanın o eziyetlere katlanmasına yüreğim elvermiyor. e, durumumuz da var allaha şükür. o yüzden hemen çıkardım 18.000 tl havale yaptım. pay pal 500 tl kesmiş gönderdiğim paradan. sonra arkadaşla mesajlaştık, zaten bugüne kadar 500 tl'yi topladığını bundan sonra para gönderilmemesi gerektiğini söyledi. peki dedim biz bu parayı gönderiyoruz ama kim olduğun ne olduğun belli değil, ya bedelli askerlik için istemiyorsan da bu parayı başka bir yerde skinin keyfine kullanacaksan onu nereden bileceğiz? gerçi bu soruyu parayı gönderdikten sonra sorma gafletinde bulundum ama yine de karşı taraftan "abi sen hiç merak etme, ben öyle şey yapmam, parayı bedelli askerlik için kullanmayacak olsam neden uğraşıp böyle bir site açayım ki?" cevabı geldi. ben de hak verdim. sonuçta neden böyle bir şey yapsın.

netice itibariyle bu arkadaşın minik kickstarter projesi, crowdfunding olayı başarılı oldu arkadaşlar. bundan sonra sakın kimse bu hesaba para göndermesin, gerek kalmadı çünkü. varsa çevremizdeki diğer bedelli mağdurlarına destek olalım.
  • ulan got, gidip domain aliyorsun ama bedelli icin milletten para dileniyorsun o.c. derler adama!!
  • bedelli değil dilenci askerliktir, ulan bedellinin olayı zaten şartlardan dolayı yapmadığın askerliğin bedelini ödemektir, bedelli yapan birisi kalkıp 18 bin tl kredi çekiyor neredeyse bi araba parasından fedakarlık ediyor sonra paşa paşa çalışıp ödüyor bunun adı bedel ödemektir, eşşek gibi yardırıyorlar bizim genç kurnaz dilenci de ne şiş yansın ne kebap param yok ama yardım edin tadında takılıyor siktir git yap askerliğini madem paran yok ee ülkeyede çalışarak bi katkıda bulunmuyorsun o zaman git vatan borcunu öde yarram.

sokakta 1 tl ile başlanan dilenmenin bu noktaya geleceğini hiç düşünmemiştim.
  • anlamsiz bir hareket, kredi cekebilir, kredi odeyemeyekse de gidip askerligini yapabilir internet sitesi uzerinden bedelli askerlik icin para istemek de nedir
  • alternatifi, bu saatten sonra ben mi yapayım.com olabilir.
  • turyap'ın logosunu çakmış internet sitesi. ben olsam bir de buna marka hakkına tecavüzden dava açarım. kazanılır kazanılmaz orası ayrı. sonuçta maddi kazanç elde ediyorlar.
  • bence çok tutarlı bir site. mesela sitede kime yardım ettiğime dair hiçbir ipucu verilmeden para talep ettiği gibi, bir de üstüne twitter'da takip et linki koymuş. hehe, olm paramı istiyorsun, bari twitter'ımı rahat bırak.

sen belki özel hayatında sevgilisine el kaldıran, hırsızlık yapan, dostların arasına nifak tohumları eken falan bir adamsın. yani öylesindir demiyorum da, schrödingerin bedelli askeri gibi, sen kendini açıklayana kadar gözümde her şey ve herkessin. belki nihat doğan'sın. ne bileyim?

o yüzden özellikle kendisi bedelli kapsamına giren biri olarak çok fazla şey bilmem lazım birine toplu hediye alıp sivil hayatına beş ay katmam için. ki yıllar evvel bir tanıdığıma playstation 3 almışlardı para toplayıp, ona da "hay sizin gibi fabrikatör çocuklarına" diye girmemiştim. yok bi de elin adamının bedellisine ortak olacağım. *pffft*

böyle siteler toplamda 3 saniye düşünülerek açılıyor işte.

- olm düşünsene nolucak ki, şöyle bi site açıp koysam, insanlar para yollarsa ne ala, olmazsa da hiçbi şey kaybetmemiş olurum.
    + evet yaaaaa, bence çok orjinal bir fikir, bak şimdi birileri mesela sözlükte paylaşsa, oradan sonra haber sitelerine falan düşse. bir milyon kişi gördü de. bunların sadece yüzde biri. bak sadece yüzde biri 2 lira verse bedelli parasını geçer
    - yaaa bişey diyim mi bu iş olur, ben çok heyecanlandım, valla açıyorum siteyi. hayır çünkü bak bir milyondan çoook çok daha fazla insan görür yani bunu.
    + ayyy çok akıllıca yaa, dur dur olacak bu iş of :)))

"şimdidin tişikkirlir." teallaam.
hesabın var mı? giriş yap