• ilk defa bir soru cevap etkinliğine denk geldim. soracak sorum da yok üstelik.

sevgili soner arıca hoş geldiniz.
  • sözlüğümüze hoş geldiniz. tekrar başlama fırsatınız olsa hayatınıza nasıl bir yön verirdiniz?
    • aslında galiba ben olan biten her şeyden memnunum. hikayeye inanıyorum. işte kadercilik mi diyeceğiz bilmiyorum. sadece bazen çok üzüldüğüm anlar oluyor, herhangi bir hadiseye... bir insanın o kadar üzülmesi gerekiyor mu emin değilim. yoksa doğru yöndeyim diye düşünüyorum. yeteneklerimle düşündüklerimle hissettiklerimle... bence doğru bir kombinasyonum.
  • merhaba , 90 li yillara ozlem duyuyo musunuz muzik anlaminda ?
    • hayır duymuyorum. ben bugünden ve hatta yarınlardan memnunum şimdiden. her dönemin kendine ait güzelliği olduğunu düşünüyorum. ayrıca geçmiş zamandan bi yer seçseydim muhtemelen 70'lerin sonları 80'lerin ilk yarısı gibi bir dönemi daha heyecan verici buluyorum. 90'ları da inkar etmiyorum ama çok özlem de duymuyorum. özlemim daha çok 2020'ler 2030'lar falan.
  • soner arica kim amk?
  • selam abi,

neden 90'lardaki kadar güzel sarkilar üretemiyorsunuz artik? nedir bu tikanikligin nedeni?
    • eğer bu soru bireysel olarak bana ise asla kabul etmiyorum. şimdi daha güzel şarkılar üretiyorum. daha tecrübe ile daha demlenmiş şarkılar. kaç kere, son şarkım bambaşka; çok rahatlıkla arkasında durabileceğim şarkılar. en iyiler arasında ilk sıralara koyabilirim bunları.

arkadaşlarım için de kabul etmiyorum bu arada. onlar da çok iyi şarkılar üretiyorlar. sadece zaman çok hızlı ve çok değerli şeyleri hissedemeyebiliyoruz. üretiyoruz. izlemeye devam edin. daha da üreteceğim.
  • abi, hoşgeldin.
    bilmiyorum hala yapıyor musun ama haftasonu uzun yolculuklar yaptığım zamanlarda çok sıkıcıydı radyo programın. keşke yapmasan. olmuyor sende. teşekkürler.
    • üzgünüm yanılıyorsun çünkü çok harika bir program oluyor ama senin belki o gün, dinlediğin gün ruh durumuna çok dokunamamış olabiliriz. bir daha dinle. muhtemelen haz alacağın bir anına denk gelecektir. hayata da şöyle bakmamız lazım. mutlaka birileri onu beğenmeyecektir ama biz bunu yüzdeler üzerinden yapacağız. eğer örgütlenip beni kandırmadılarsa sosyal medyadan çok güzel şeyler yazıyorlar programla ilgili. böyle bir amaçla yola çıkmış bir grup da yoktur herhalde. :) her şey yolunda.
  • abi seni birine benzetiyorum ama çıkaramıyorum ya. dünyanın en birine benzeyen ama çıkarılamayan adamısın benim için.
  • soner abi, 90ların pop şarkılarının efsane olmasının sebebi neydi sence? ya da şimdikiler mi çok kötü?

ekleme: güzel adamsın, seviyoruz
    • o yıllarda hayat biraz daha sakindi. bu çok önemli. ve biz ne ile meşgulsek onların tadını çıkara çıkara yaşıyorduk. bir şarkı çıkacaksa bekliyorduk. almaya gidiyorduk kasetlerini. ama şimdi her şeye çok kolay ulaşıldığı için o şey çok kıymetli gibi gelmiyor bize. aslında öyle değil. kolay ulaştığımız hiçbir şeyin kıymetini bilemeyiz. her şey icin geçerli bu. flörtler için de. hakkında hayal kurmadığınız özlemediğiniz birinin kıymetini bilemezsiniz. zaten hazırda gibi düşünürsünüz. şarkılar şiirler de aynen böyle. o yüzden bugün hepimiz kendimize bir kıyak yapmalıyız ve o zamanı yaratmalıyız. yemek yerken bile. yutmamalıyız yemeliyiz. sorun telaşta. yıllarla hiçbir alakası yok.
  • merhaba hoş geldiniz. acaba ne zaman yaşlanmayı düşünüyorsunuz?
  • soner bey selamlar. piyasadaki en özel insanlardan birisiniz gözümde.

türkiye'nin en çok video klibe sahip şarkıcısı olduğunuz doğru mu acaba?
    teşekkürler :)
    • teşekkür ederim. evet en cok klip benim var ama cok onemli mi emin degilim. cunku artık en cokun yanında en kaliteliler de benim demek istiyorum. bu kısmı daha onemsiyorum. cunku sunu da gururla söyleyebilirim; en cokun icinde kimsenin yapmadıgı kadar cesur yenilikci ozenilmis isler de sayıca bende fazladır diye düsünüyorum. cok incelemedim ama hep beraber bakarsak bunu görebiliriz.
hesabın var mı? giriş yap