• ıyi parti genel başkan yardımcısı ümit özdağ'ın cnntürk'te mehmet sarı'nın "doğruları söyleyince arkadaşlar zıplıyor" lafına "ben zıplamam zıplatırım, terbiyeli konuş" şeklindeki kapağıdır. mehmet sarı'nın şaftı kaydı, bizim içimizin yağları eridi.
  • "ben şije demedim ki."
    de istersen?

not: burada seviyeyi düşüren mehmet sarı'dır. ümit özdağ tarafından çaldığı makamda ağzının payı verilmiş ve ardından terbiyeli olmaya davet edilmiştir. burada alkışlanan budur.
  • çok şükür anladıkları dille konuşuyor birileri. açıkçası en son bekleyeceğim insanlardan biridir ümit hoca ama ağzına sağlık. bunlara karşı böyle naif, pamuk şeker gibi konuştukça temelli azıttılar.

twitter'da da çokça görüyoruz. herif geliyor, "layikçileri sikeceyiz sohacayız" diye döşeniyor, cevap olarak "çok kötüsünüz" "nefretinizle başbaşa bırakıyorum" falan yazılıyor. bu adamlar bu dilden anlamıyor işte. güzide ülkemiz sanat, siyaset, spor yani kısacası her kurumuyla endüstri meslek lisesi kıvamında. bunu ön kabul olarak aklımıza çakarsak daha rahat edeceğiz.
  • terbiye sınırlarını aşan bir cümle değildir. asıl terbiyesizlik mehmet sarı gibi sinsi şarlatanları televizyona çıkaran ak parti türkiyesidir. bu adamlar televizyonlarda sabah akşam argo konuşuyorlar bizim hakkımızda. bir susarsın iki susarsın.

bunlara cevap vermeyim he kuzum diyecek adam değil ümit özdağ. hiç birimiz değiliz. bir de eski zamanlardan link atıyor yazarın teki. orada konuşan herkes birbirine karşı saygılı. burada 2 saygısıza karşı 1 saygılı insan konuşuyor.

herkesin çileden çıkma raddesi var. zaten mehmet sarı'nın derdi de çileden çıkartıp medyaya malzeme vermek.

bu cümleye hakaret diyen ak troldür. yada trol olduğundan haberi yoktur.
  • seviyeyi düşüren kişinin alması gereken en iyi cevaplardan biridir.
    kendisi avukatmış. yeni akit gazetesi bazı görüşlerini gazetesinde yayınladığına göre seviyesini tahmin etmek zor değil.
    hazır zıplama konusu da geçmişken; ümit özdağ, "man adası belgeleri açıklanırken yayını neden kesme gereği duydunuz?" minvalinde bir soru sorsaydı zıplamaları canlı olarak görebilirdik belki. bu arada mehmet sarı "türk milletine söylüyorum" dedi. zıplayacak olanlar türk milletiymiş. türk milletinden olmayanlar bu şahsın hitap ettiği kitle galiba. türk milletinin zıplatması ağır olur yalnız. "akım derken bokum demek" diye bir söz var. akıllara getirmiştir bu saatlerde.
  • en güzel bölümü ümit hocanın tepesinin attığını anlayınca “ama ben size demedim ki yeaa” şeklindeki geri vitesiydi.
    (bkz: r)
  • böyle yüzsüzlere böyle cevaplar verilmesi gerekir artık. zira siz beyefendiliğinizi bozmadıkça bunlar kendilerini nimetten sayarak bizlerin üzerlerinde hak iddia ediyorlar.
  • iyi partinin. chp nin yıllardır yapmadığınının yapılmasıdır. adamlar daha bugün her bir laflarından ikisi yalan olmasına rağmen chpyi mitomani ile suçladılar. karşılarında yalancıyı sevmiyorlar ondan böyle diyebiliyorlar diyebilen chp yok.

dinsizin hakkından imansız gelir. yok efendim tadımız bozulmasın. (bkz: böyle birşey olabilir mi) ya diyerek naif naif muhalefet yaparak olmuyor. adamlar terbiyesizlikte çığır açmışlar karşılarına politik ahlakla çıkılmaz. (bkz: ben de senin) diyen birinin çıkması güzel.
  • karşısındaki kişinin aniden tornistan yapmasına neden olan cümle. hakikaten zıplattı bence.
  • mehmet sari isimili yandasin ben size demiyorum ki diye u donusu yaptigi programda gerceklesmistir.
hesabın var mı? giriş yap